Derin Dondurucular

En Ucuz Derin Dondurucular Fiyatları

353 ürün gösteriliyor.
Kullanım Şekli
Derin Dondurucu Tipi
Soğutma Sistemi
Net Hacim
Dondurma Kapasitesi
Hızlı Dondurma
Enerji Sınıfı
Otomatik Buz Hazırlama
Ses Seviyesi
Renk
Yükseklik
Genişlik
Derinlik
Ağırlık
Kapı Sayısı
Kapı Açık Uyarısı
Çekmece Sayısı
Işık
Derin Dondurucular fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Derin Dondurucular modelleri ve Derin Dondurucular fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Derin Dondurucular kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Arçelik, LG, Vestel, Beko. 353 adet Derin Dondurucular fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
SEG SDF 2451 210 Lt A+ 6 Çekmeceli Derin Dondurucu
SEG SDF 2451 210 Lt A+ 6 Çekmeceli Derin Dondurucu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Uğur UDF 7SL 265 Lt A+ 7 Çekmeceli Derin Dondurucu
Uğur UDF 7SL 265 Lt A+ 7 Çekmeceli Derin Dondurucu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Derin Dondurucu

Derin dondurucu, son zamanlarda hemen her evde bulunan beyaz eşyalardan biri haline geldi. Evin büyüklüğüne, mutfağın genişliğine göre alınan model değişse de günümüzde birçok evde bulunuyor diyebiliriz. 

Özellikle kalabalık ailelerin en çok tercih ettiği beyaz eşyalardan biri olan derin dondurucular, günlük kullanımda halk arasında difriz olarak da bilinen deep freze özelliğine sahip buzdolaplarını desteklemek amacıyla tercih edilmektedir. 

Derin Dondurucu Çeşitleri 

Hemen her beyaz eşya gibi derin dondurucular da özellikleri itibariyle kendi aralarında ayrılmaktadır. Bir derin dondurucu almaya karar verildiyse ilk olarak nasıl bir modele ihtiyaç olduğu kararlaştırılmalıdır. Derin dondurucu modelleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Sandık Tipi Derin Dondurucular

Bu tip derin dondurucular adından da anlaşılacağı gibi sandığa benzer tasarımları olduğu için bu isimle anılmaktadır. Eğer alınacak evde yeterli alan varsa bu derin dondurucu modeli hacim bakımından diğer modellerden daha fazla kapasiteye sahip olduğu için daha kullanışlı olacaktır. 

Çekmeceli Derin Dondurucular

Çekmeceli derin dondurucular ise yine isminden anlaşılacağı üzere çekmeceli ve dikey şekilde kullanılan derin donduruculardır. Bu tip derin dondurucu modellerinde 3 ile 7 çekmece arasında değişiklik gösteren modeller bulunmaktadır. Evdeki boş alan, mutfaktaki boş yer ya da ihtiyaca göre kaç çekmeceli olacağına karar verilebilir. 

Derin dondurucu modelleri tasarımlarıyla sınıflandırılabileceği gibi soğutma sistemlerine göre de sınıflandırılabilir. Bu soğutma sistemleri de şu şekilde sıralanabilir;

No-frost: Bu tip derin dondurucular, buzdolaplarından da bildiğimiz gibi deep freze özelliğine sahiptir. İçerisinde oluşan karlanmayı ve buzlanmayı önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Dual: Bu özelliğe sahip derin dondurucuların ise ikili soğutma sistemi sayesinde dolap ya da derin dondurucu içerisinde istenmeyen kokuların oluşmasını engeller.

Low Frost: Bu soğutma özelliğinin çalışma prensibinde bazı devreler ve dijital termostat eklenmesi sayesinde derin dondurucu içinde ayarlanan ısı seviyesinin korunabilir olması amaçlanmıştır. Derin dondurucunun soğutma kısmında oluşabilecek ince karlanma sahip olduğu devreler sayesinde eritilip buharlaşma tavasına aktarılır. Bu sırada derin dondurucunun içinde herhangi bir ısınma olmaz.

Manuel Defrost: Adından da anlaşılacağı üzere derin dondurucusunun içinde oluşabilecek karlanmayı ya da buzlanmayı kullanıcının çözmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Her ne kadar zahmetli bir iş olsa da bu özelliğe sahip olan derin dondurucuların fiyatları diğerlerine nazaran daha uygundur.

Statik: Statik derin dondurucularda ise daha doğal yollarla yiyeceklerin muhafaza edilmesi amaçlanmaktadır. Buna uygun tasarlanan statik derin dondurucular, kullanıcıların kısa vadede tüketeceği malzemelerini saklamaları için üretilmektedir.

Derin dondurucuların belirleyici özelliklerinden bir tanesi de kapı sayısıdır. Genelde tek kapılı derin dondurucular olsa da 2 kapılı derin dondurucu modelleri de mevcuttur. Çekmeceli derin dondurucular her zaman tek kapılı olarak tasarlanırken çift kapılı derin dondurucular sadece sandık tipi modellerde mevcuttur. Alınacak olan derin dondurucunun kapı sayısını yine ihtiyaç doğrultusunda belirlemekte fayda vardır. 

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilir?

İlk olarak alınacak yerin derin dondurucu için uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Belirlenen yere göre de bir derin dondurucu seçilmesi gerekmektedir. Buna göre eğer evde kısıtlı bir alan varsa çekmeceli derin dondurucu alınması tavsiye edilmektedir. Ancak alınacak evde geniş bir alan derin dondurucu için ayrılabiliyorsa bu durumda sandık tipi derin dondurucu alınması kullanıcıların yararına olacaktır. 

Sandık tipi derin dondurucular özellikle evlerinde ya da iş yerlerinde geniş bir alana sahip olan kullanıcıların tercih ettiği derin dondurucu modellerinden bir tanesidir. Oldukça geniş bir iç hacmi vardır ancak bununla birlikte fazla yer kaplamaktadır. Özellikle kalabalık ailelerin tercih ettiği sandık tipi derin dondurucular, kullanım alanı fazla olduğu için daha fazla malzeme alarak daha çok yiyecek depolanabileceği anlamına gelmektedir.

Çekmeceli derin dondurucular ise görünüm itibariyle buzdolabına benzemektedir. Özellikle küçük bir alana sahip olan kullanıcılar tercih etmektedir. Küçük bir alan kaplasa da iç hacminin geniş olan modelleri de mevcuttur. Ayrıca çekmeceleri olduğu için kategorilere ayırarak malzemelerinizi saklamanız daha kolay ve kullanışlı olacaktır. Bu da et ürünleri ile meyve ve sebzeleri aynı alana koymak zorunda olmayacağınız anlamına gelir.

Alınacak olan derin dondurucu modeline karar verdikten sonra yapılası gereken bir sonraki şey ise enerji sınıfına bakmak olacaktır. Derin dondurucularda da her elektronik eşyada olduğu gibi enerji sınıfları mevcuttur. Bunlar A enerji sınıfından başlayarak A+, A++ ve A+++ olmak üzere artar. A enerji sınıfı tasarruflu demek olup arttıkça daha tasarruflu olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda derin dondurucunun sürekli çalışacağı unutulmadan bir tercih yapılması faydalı olacaktır. 

Derin dondurucu almadan önce ihtiyaç listesi yapılırken bu listede yer verilmesi gereken en önemli özelliklerden biri ise alınacak olan derin dondurucunun hacmidir. Eğer kalabalık bir aile ise 250 litre ve üzerinde hacme sahip bir derin dondurucu tercih edilmelidir. Ancak iki kişi için bu çok fazla olacağı gibi gereksiz de yer kaplayacaktır. Bu durumda ne kadar malzemenin burada muhafaza edileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Derin dondurucular sandık tipi ve çekmeceli olarak ikiye ayrılsa da çok geniş aralıklarda hacimlere sahiptir. Örneğin çekmeceli bir derin dondurucu 300 litre hacme sahipken sandık tipi bir derin dondurucu 150 litre hacme sahip olabilir. Derin dondurucular 50 ila 450 litre ve üzerinde hacme sahip olabilmektedir. Tercih edilecek hacim ise kullanıcının ihtiyacına ve uygun yerine göre değişiklik göstermektedir. 

Ses seviyesi de bir derin dondurucuyu tercih etmek için oldukça önemli kriterlerdendir. Özellikle de mutfakta ya da yatak odaların yanında bulunan kilerlerde tutulacaksa mutlaka sessiz bir şey tercih edilmelidir. Bu özellik göz önünde bulundurulduğunda genel olarak derin dondurucuların ses seviyelerinin 38 dB ile 44 dB arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Desibel seviyelerinden bahsetmek gerekirse 30 dB konferans salonu sessizliği, 40 dB orta seviyede konuşma ve 50 dB gürültülü bir ev şeklinde düşünülmektedir. 

Derin Dondurucu Fiyatları

Derin dondurucu fiyatları ise hemen her üründe olduğu gibi özelliğine, boyutlarına, hacmine, çalışma prensibine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; çekmeceli derin dondurucu modellerinde tek çekmeceli küçük derin dondurucuların fiyatları 1000 TL’den başlarken 3 çekmeceli derin dondurucuların fiyatları 800 ila 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aynı şekilde çekmece sayısı, hacmi arttıkça ve özellikler farklılık gösterdikçe fiyat artmaktadır. 

Diğer bir yandan sandık tipi derin dondurucu fiyatları ise 800 ila 7000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu modellerde de yine aynı şekilde model ve hacim sayısı hatta soğutma tipine göre fiyatlar değişmektedir. Bu modeller için net olarak bir fiyat aralığı belirlemek zordur. Çünkü 100 – 150 litre arası hacmi olan bir derin dondurucu 800 ila 6000 TL arasında bulunabilirken 250 – 300 litre arasındaki bir derin dondurucu 1000 ila 4000 TL arasında bulunabilmektedir. 

Alınacak derin dondurucu modelinin ihtiyaca uygun olduğu konusunda kesin karara varılmalıdır. Çünkü bu tip beyaz eşyalar genelde bir kere alınıp yıllarca kullanılmaktadır. Bu durumda bütçeyi belirledikten sonra ihtiyacınız olan özelliklerin bir listesini yaparak ilerlenmelidir. Böylece hem ihtiyaca hem de zevke uygun derin dondurucu bütçe sınırları içinde seçilmiş olur.

Derin Dondurucu Hangi Sebeple Kullanılır?

Teknoloji geliştikçe insan hayatı da belli noktalarda yenilenmek zorunda kalıyor. Bu bağlamda yeniliklere açık olmakla birlikte kolay ayak uydurabilir birer birey olmamız gerekiyor. Tam olarak teknoloji ile alakalı olmasa da teknolojinin gelişmeleri ışığında açığa çıkmış bir ürün olduğu için teknolojinin adaptasyonundan kısaca bahsetmek gerekir.

Artık günümüzde derin dondurucular hemen hemen her evde kullanılmakta ve son derece kullanışlı bir biçime ileride kullanmak istediğimiz gıdalarımızı saklamamıza yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda ‘Derin dondurucular hangi sebeple kullanılır?’ sorusunun cevabını birlikte arayabiliriz. Derin dondurucular yakın tarihe kadar hayatımızda yoklarken saklayacağımız eşyaları buzdolaplarımızın dondurucularında saklamaktaydık. Fakat derin dondurucular çıktığı andan itibaren yiyeceklerimizi ileride alternatif çözüm üretebilmesi için veya mevsimi olmayan meyveleri taze bir şekilde yiyebilmek için kullanmaktayız.

Derin Dondurucu Ne Kadar Enerji Tüketir?

Derin dondurucuların diğer bir sınıflandırılma ve enerji gruplarına ayrılma standardı da enerji tüketimlerine göredir. Kullanım alanlarına ve bütçesine göre enerji sınıflarında farklılık gösteren derin dondurucular bulunmaktadır. Enerji sınıfı derin dondurucularda A+++ dan C ye kadar mevcuttur. C sınıfı en fazla enerji tüketen modellerdir. Biraz daha eski ve ucuz modellerdir.