track source
track source

Güneş Kremleri ve Losyonları

Güneş Kremleri ve Losyonları Fiyatları

1481 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Güneş Sonrası Kremler ve Losyonları Fiyatları
 • Hasta Bezleri ve Temizliği Fiyatları
 • Highlighter Fiyatları
 • İlaç Saklama & Taşıma Çantası Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Güneş Kremleri ve Losyonları Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Güneş Kremleri ve Losyonları markası:

  2021 yılı Güneş Kremleri ve Losyonları Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1472 Güneş Kremleri ve Losyonları modeli içerisinde en ucuz Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatı 2.75 TL iken, en yüksek Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatı 762.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatı ise 107.6 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Güneş Kremleri ve Losyonları Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Sebamed 75 ml Spf50+ Hassas Bebek Cildi İçin Güneş Kremi
  Sebamed 75 ml Spf50+ Hassas Bebek Cildi İçin Güneş Kremi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  La Roche-Posay Anthelios XL Fluide Ultra Light 50 ml Spf50+ Güneş Kremi
  La Roche-Posay Anthelios XL Fluide Ultra Light 50 ml Spf50+ Güneş Kremi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Güneş Kremleri

  Güneşlenmek insanların en zevkli aktiviteleri arasına bulunur. Bu durum tatile gidenlerin vazgeçilmezi haline gelir. Güneşte D vitamini bulunduğu için de zevkin yanında büyük faydalar sağlar. Her ne kadar güneşlenmenin sağlığa faydaları bulunsa da bazı durumlarda cilde zararı bulunabilir. Güneş ışınlarının zararlı faktörlerinden cildi korumak için güneş kremleri devreye girer. Güneş kremi, içeriğinde kullanılan maddeler yardımıyla ışınlardan gelen, ciltte lekelenmelere neden olan zararlardan cildin korunmasını sağlar. Güneş ışınlarından gelen yararlı etkenlerin cilde geçmesini engellemez. Güneş losyonları yapı bakımından kremlerden daha farklı olur. Cildi güneşin neden olduğu yanıklara ve derinin erken dönemde yaşlanmasına karşı korur. Cilt kanseri gibi rahatsızlıkların engellenmesi için mutlaka UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu faktörü olan güneş kremleri veya losyonlarının tercih edilmesi gerekir. UVA, ozon tabakasının süzemediği ışınlar olarak bilinir. Bu ışının cilt ile teması cildin daha erken yaşlanmasına neden olur. Derinin hücre yapısını bozar ve kırışıklık oluşmasına zemin hazırlar. UVB ise enerjisi çok yüksek olan ışınlar olarak tanımlanır. Ciltte güneş yanıkları oluşturur. UVA ve UVB ışınlarının deri üzerinde birleşimi ile ciltte derin hasarlar bırakabilir. Güneş kremleri de bu ışınlara karşı cildin korunmasına yardımcı olur. Sektörde pek çok güneş kremi üreten marka bulunur. Bu markaların arasından seçim yaparken bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Cildin tam anlamıyla korunmasına yardımcı olacak ürünler satın alınabilir. 

  Güneş Kremleri Çeşitleri

  Güneş kremlerinin sahip olduğu özellikler ve yapısı itibariyle pek çok çeşidi bulunur. Yaz, kış her mevsimde kullanılması gereken güneş koruyucuların cilde pek çok faydası bulunur. Öncelikle güneş kremi alırken özelliklerine dikkat etmek gerekir. Güneş kremi yüz için ve vücut için ayrı ayrı üretilir. Yani vücut için üretilen koruyucular yüz için kullanılmaz. Bunun nedeni ise yüzdeki derinin daha hassas olması denilebilir. Koruyucu seçerken bu özelliğe dikkat etmek fazlasıyla önemli olabilir. Güneş koruyucu krem çeşitleri UVA ve UVB ışınlarına karşı filtre içerir. Bu filtreler ışınlardan gelen zararlı maddeleri en aza indirir. Böylece cildi yaşlanmaya, kırışıklıklara ve cilt kanseri gibi ileri boyuttaki hastalıklara karşı korur. Kremsi yapısı ile cildi sürülen bu koruyucuların nemlendirici özelliği olan çeşitleri de üretilir. Böylece kuru cildi olanlar hem güneş ışınlarının zararlarından korunur hem de cildin nemlenir. Güneş kremi sprey formda üretilenler ise geniş bir alanı güneşe karşı korur. Genellikle çocuklar için tavsiye edilen bu ürün fiziksel nitelikte olacak şekilde üretilir. Güneşten gelen ışınların cilt üzerinden yansıtılmasını sağlayan spreyler çocukların cildini daha iyi koruyabilir. Cildin korunmasını sağlayan ürünlerin arasında birde güneş losyonları bulunur. Genelde krem formda üretilen koruyucuları kullanan kişiler güneş losyonu ne işe yarar sorusuna cevap bulamazlar. Yapı olarak incelendiğinde losyonlar su ve yağ maddelerinden oluşur. Bu nedenle kremin aksine losyonlar cilde ferahlık etkisi kazandırır. Bu nedenle yaz mevsimlerinde sıklıkla tercih edilir. Güneş kremi ve losyon arasındaki fark sadece yapılarından ibaret değildir. Egzama gibi cildi kurutan hastalığı bulunanlar da losyonu kullanır. Losyonlar genellikle kıl ve tüylerin en yoğun olduğu alanlara uygulanabilir. Bu açıdan ekstra avantaj sunar. Güneş kremi çeşitlerinde SPF özelliği bulunur. SPF “Güneşten Koruma Faktörü” olarak tanımlanır. Güneşin zarar veren ışınları arasında bulunan UVB ışınının ne derecede engellendiğini gösteren değer olduğu söylenebilir. Güneş koruyucuları genellikle 15 SPF, 30 SPF ve 50 SPF değerlerinde üretilir. En yüksek korumayı genellikle 50 SPF koruyucular sağlar. Güneş koruyucu losyon ve kremler yumuşatıcı sınıfında bulunur. Bu koruyucular cilde yumuşaklık veren nemlendirici özellikleri içerir. E vitamini gibi ekstra özelliği bulunan güneş koruyucuları da fazlasıyla işe yarar. 

  Güneş Kremleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Güneş kremi satın alırken cildin en iyi şekilde korunması için bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle kremin kullanılacağı cildin tipine uygun olması karar verme aşamasında en önemli detay olduğu söylenebilir. Yağlı ve akneli ciltler için kremlerin yanı sıra köpük ve jel yapıda olanlarda kullanılabilir. Su bazlı ürünlerin etkisi daha yüksek olabilir. Kuru ve hassas ciltler ise nemlendirici özelliği de bulunan koruyucuları satın alabilir. Karma cilde sahip olanlar tüm ciltler için üretilmiş olan ürünleri kullanabilir. UV ışınlarına karşı güneş koruma faktörlerinin yüksek olması gerekir. En az 30 faktöre sahip ürünlerin satın alınmasında fayda bulunur. Güneş kremleri 50 faktör ürünlerin satın alınması daha yüksek performans alınmasına yardımcı olur. UV filtresi bulunan ürünler cildi zararlı etkenlere karşı korur. Bu nedenle filtresi bulunan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Genellikle tatile gidildiği dönemlerde daha sık kullanıldığı için suya dayanıklılığı yüksek olan ürünler satın alınabilir. Böylece denize veya havuza girildiğinde güneş kremi ciltten arınmaz, cildi korumaya devam eder. Çocuklar için kullanılacak güneş kremlerinin fiziksel özelliklere sahip ürünler satın alınması gerekir. Onlar için sprey formda koruyucular tercih edilebilir. Böylece daha geniş alana yayılır. Ürünleri parfüm ve paraben içerip içermediği de kontrol edilmesi gereken özellikler arasında bulunur. Çocukların cildi daha hassas olduğu için bu tür etkenler zararlı olabilir. Çocukların her yaş aralığına göre ayrı ayrı üretilen ürünlerin alınması fazlasıyla önem taşır. 0-3 aylık bebeklerin 3 yaşına gelene kadar kullanılacak koruyucular değişim gösterir. Bu yaştan itibaren 14 yaşa kadar da geniş yelpazede ürünler bulunur. Bu nedenle güneş koruyucu satın alırken mutlaka çocuğun yaşı dikkate alınması gerekir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için kullanılacak güneş koruyucuların yüz ve vücut için ayrı ayrı satın alınması önemli denebilir. Yüzdeki deri daha hassas yapıda olduğu için vücuda kullanılan ürünler yüze sürülmez. Uzun dönemde bu yanlış kullanım ciltte derin hasarlara neden olabilir. Koruyucu satın alırken bu noktaya da dikkat etmekte fayda bulunur. 

  Güneş Kremleri Fiyatları

  Sektörde bulunan güneş kremi markaları geniş bir yelpazede ürün çeşidi sunar. Bu çeşitlilik beraberinde birçok özelliği de getirir. Çeşitliliğin ve özelliklerin birleşmesi ile ortaya farklı fiyatlar çıkar. Güneş koruyucuların fiyat farkının başladığı nokta kremin kaç faktör olduğuna bağlı olması denilebilir. 15, 30 ve 50 faktör gibi çeşitleri bulunan güneş kremlerinin fiyatları da buna bağlı olarak değişir. Ayrıca UVA ve UVB ışınlarına karşı filtresi bulunan koruyucuların da fiyatı değişiklik gösterir. Cilt tipine bağlı olarak üretilen ürünlerde de bu değişiklik gözlemlenebilir. Suya karşı dayanıklı olan ürünler birey terlediğinde veya denize girdiğinde cilt üzerinden gitmez. Böylece cildi her an sağlıklı bir şekilde korur. Koruyucuların bu özelliği de fiyatların farklı olmasına neden olur. Aynı zamanda sprey, köpük, losyon ve krem gibi farklı formlarda üretilen bu koruyucularında kendi aralarında farklı fiyatları bulunur. Yetişkinlerin yanı sıra bebekler ve çocuklar içinde güneş koruyucuları kullanılır. Onların hassas cildine göre üretilen koruyucuların fiyatları da değişir. Bunlar gibi daha pek çok özellik sayılabilir. Her markanın ürettiği koruyucular bu özelliklere sahip olduğu için fiyat farkları da bunlara göre belirlenir. Güneş koruyucu satın alma aşamasında fikir oluşturmak için Cimri.com sayfasından ürünlerin özellikleri incelenebilir. Aynı zamanda güneş kremi fiyatları karşılaştırılabilir ve kullanıcı yorumları okunabilir. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery