Güneş Kremleri ve Losyonları

En Ucuz Güneş Kremleri ve Losyonları Fiyatları

1021 ürün gösteriliyor.
Markalar
Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Güneş Kremleri ve Losyonları modelleri ve Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Güneş Kremleri ve Losyonları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Avon, Chicco, Nivea, Loreal, Arifoğlu. 1021 adet Güneş Kremleri ve Losyonları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Güneş Kremleri ve Losyonları Nelerdir?

Küresel ısınmanın artık bariz bir şekilde görünür olduğu bir çağda özellikle yaz aylarında sıkça kullanılan ürünlerdir güneş kremleri ve losyonları. Özellikle İskandinav ve Kuzey Avrupa coğrafyasının insanları tarafından tercih edilir. Güneş kremi ile losyon arasında belli başlı bir fark bulunmaz.

Güneş kremleri ve güneş losyonları arasındaki fark nedir?

Genel anlamda bakılacak olursa, krem de losyon da cildi yumuşatıcı ürünler sınıfındadırlar. Losyonlar ve kremler arasındaki en büyük fark, yağ ve su oranlarıdır. Losyonlar, tabiri caizse, su içerisine yağın damlatılmasıyla meydana gelir, yani su oranı o derece fazladır ve bu nedenle serinletici etkiye sahiptirler. Bu yüzden de yaz aylarında çokça tercih edilirler. Losyonlar daha hafiftir, yağsızdır ve cilt tarafından kolayca emilirler. Su formunda olmalarından dolayı genelde şişelerde satılırlar. Kremler ise, tam tersi, yağ içerisine karıştırılan su damlacıkları olarak düşünülebilir. Bu nedenle kıvamı daha yoğundur ve genelde kavanozlarda satılır. Losyonlar, kremlere nazaran daha kaygandır.

Güneş kremleri ve losyonları neden ve nasıl kullanılmalıdır?

Yaz aylarında güneş ışınları çok yoğun bir şekilde gelirler ve güneşin zararlı ultraviyole ışınları mevcuttur. Bu ışınlardan cildinizi korumazsanız çeşitli yaralar ve yanıklar oluşabilir, çok ciddi acılar çekebilirsiniz. Cildiniz bronzlaştıkça, yani güneşe alıştıkça koruma gücü daha düşük ürünler kullanmaya başlayabilirsiniz fakat öncelikli olarak yüksek faktöriyel korumaya sahip ürünler tercih etmelisiniz. Ayrıca güneş kremleri ve losyonları türlerini az miktarda sürdüğünüz takdirde tam bir koruma yapmayacaktır, bu nedenle bol bol sürünüz. Güneşe çıkmadan yarım saat önce sürersiniz vücut emilim sağlayacağından koruma seviyesi artacaktır. Güneş koruma ürünleri yaz aylarında daha sık kullanılmakla beraber, güneşli kış günlerinde de kullanılması önerilmektedir. Çünkü güneş ışınları bulutları dahi geçerek cildinize, özellikle yüzünüze ulaşabilmektedir. Ayrıca güneş kremleri kullanmanın kırışıklıkları azalttığı yönünde de tezler mevcuttur. Tatilin tadını doyasıya çıkarırken cildinizde de gönül rahatlığıyla bir koruma sağlamak istiyorsanız, en ucuz güneş kremleri ve losyonları fiyatlarına cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Güneş Kremi Ve Losyonu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bedeninizi en iyi tanıyan sizsiniz. Bu yüzden de bir güneş kremi ve losyonu alırken en doğru kararı da siz verebilirsiniz. Eğer çok açık bir ten rengine sahipseniz ve kendinizi biliyorsanız güneşe çıkar çıkmaz kırmızılaştığınızı o vakit daha kuvvetli ve uzun etkili bir güneş kremi kullanmanız gerekecektir. Güneş kremleri farklı koruma derecelerine sahiptir. Kimisi 35 dereceye kadar etkili iken kimisi 40 dereceye kadar etkili olabilmektedir. Güneşe maruz kalacağınız coğrafyanın ve o günün ısısını bilmek yine önemli bir husustur. Bir diğer nokta ise güneş kremlerinin sürülmesi sonrası denize girmektir. Bilinen yanlış bir kanı olarak güneş kremlerinin bir kısmı esasında etkisini suya girdikten sonra kaybederler. Bu da sizin farkında olmadan güneşte kavrulmanıza sebep olur. Yine de son zamanlarda üretilen yeni ürünler suda da etkisini devam ettirdiğini iddia etmektedirler.

Güneş Kremi Ve Losyonu Fiyatları Nasıldır?

Markasının bilinirliğine, ne kadar etkili olduğuna ve hangi dereceye kadar koruma imkanı sağladığına göre fiyatlar çeşitlilik göstermektedir. Ön plana çıkan markalarının en bilineni Nivea’dır. Bioderma da kaliteli bilinen ürünlerin başında gelir. Ortalama 20 Türk Lirası ile 60 Türk lirası arasında değişen ortalamam genişlikte bir fiyat yelpazesi vardır. En kaliteli bilinen markaların güneş kremleri ve losyonlarıen uygun fiyatlarda karşılaştırmalı bir analizi için Cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.