track source
track source
track source

Bebek Mamaları

Bebek Mamaları Fiyatları

1384 Ürün gösteriliyor.
Organik Sertifikası
Tahıl Bilgileri
Mama Numarası
Yaş Aralığı
Meyve - Sebze Bilgileri
Menşei
Ambalaj Tipi
Ağırlık
Süt ve Süt Ürünleri
Mineral Bilgileri
Prebiyotik
Nükleotid
Çoklu Paket
DHA
Omega-3
Omega-6
Bebek Mamaları fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Bebek Mayosu Fiyatları
 • Bebek Mendil-Islak Mendil Fiyatları
 • Bebek Mevlut Kıyafeti Fiyatları
 • Bebek Nevresim Takımı Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Bebek Mamaları Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bebek Mamaları markası:

  En Çok İncelenen Bebek Mamaları Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Bebek Mamaları Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  23 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1384 Bebek Mamaları modeli içerisinde en ucuz Bebek Mamaları fiyatı 1.97 TL iken, en yüksek Bebek Mamaları fiyatı 1344.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bebek Mamaları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Haziran 2021 tarihinde ortalama Bebek Mamaları fiyatı ise 86.85 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Bebek Mamaları Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Bebek Mamaları

  Bebek mamaları bebekler ek gıdaya ihtiyaç duymaya başladığı zamanlarda kullanılmaya başlanır. Bebeklerin 4- 6 aylık olana kadar ek bir gıda maddesine ihtiyacı bulunmaz ancak daha sonrasında anne sütünü destekleyici bazı besin maddelerine ihtiyaç duyarlar. Anne ve babalar ise bebekleri için en iyi mamayı tercih etmek ister. Bebek maması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur ve bu hususlara dikkat edildiği takdirde bebek için en sağlıklı ve lezzetli olan mama satın alınmış olur. Piyasada birbirinden farklı marka ve çeşitte bebek mamaları bulunur. Bebek mamalarının da kendi arasında çeşitleri vardır. Sebze püreleri, meyve püreleri gibi farklılaşan mamalar bebek için en sağlıklı seçeneklerin bir araya getirilmesi ile ulaşılmış mamalardır. Bebekler sürekli büyüme halinde olduğundan beslenme onlar için çok önemlidir. Dengeli beslenmeyen bir bebekte yeterli besin öğeleri vücuda alınmaması sebebiyle sağlık sıkıntıları ortaya çıkabilir. Bu sebeple bebeklerde beslenmeye çok dikkat edilmelidir. Bebeğin ihtiyacına uygun bir şekilde mama seçimi yapılmalıdır. Bu konuda bilgi sahibi değil iseniz bir uzman tavsiyesi almak bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Piyasadaki bebek mamaları dikkatlice incelenmeli, içerikleri okunmalı ve bu şekilde karar verilmelidir. Bebek sağlığı için zararlı maddeler bulunan içeriğe sahip mamalar kesinlikle tercih edilmemelidir. Katkı maddesi içeren mamaların bebek için çok da sağlıklı değildir. Bebek sağlığı her zaman her şeyden ön planda tutulmalıdır.

  Bebek Maması Çeşitleri

  Bebek maması satın alırken dikkat edilecek en önemli noktalardan bir tanesi bebek mamasının çeşididir. Piyasada birbirinden farklı içeriğe sahip bebek maması çeşidi bulunur. Piyasada bulunan çok sayıdaki bebek maması anne ve babaların kafasını karıştırabilir. Bu kadar çeşit arasından seçim yapmak bebeğinin üzerine titreyen anne ve babalar için hiç de kolay değildir. Ancak bazı noktalara dikkat ederek yapılacak olan seçimler işleri çok daha kolay bir hale getirecektir. Bebek maması satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik bebek mamasının pakedinin üzerinde yazılı olan mamayı kullanabilecek olan bebeğin yaşıdır. Bebeklerin besin ihtiyaçları aydan aya göre bile farklılık gösterebilmektedir. Hızla büyüyen bebekler büyüdükçe ve bazı temel becerileri gelişir hale geldikçe daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple bebeğin enerjisini karşılayacak olan mamaların tercih edilmesi de oldukça önemlidir. 4 aylık bebek mamaları tavsiye edilen mama kullanmaya başlama zamanında anne sütüne ek olarak kullanılmaya başlanabilir. 5 aylık bebek mamaları da yine anne sütüne ek olarak kullanılabilir. 6 aylık bebek mamaları ise bebeklerin artık tamamen katı gıdaya geçtiği dönemde kullanılan mamalardır. Bebek mamalarını evde anneler ve babalar kendileri de hazırlayabilir ancak marketlerde artık tek porsiyonluk kavanoz mamalar da bulunmaktadır. Kavanoz halindeki mamalar sürekli kullanım için önerilmese de bebek için değişiklik olması veya acil bir durum halinde pratik olması açısından tercih edilebilir. Piyasadaki mama çeşitleri genel olarak üçe ayrılabilir ve bunlar; yeni doğan bebek mamaları, gazlı bebekler için üretilen mamalar, protein hidrolizatlı mamalar olarak sıralanabilir. Yeni doğan bebek mamaları sindirim kolaylığı sağlamak için anne sütüne benzer bir yapıda üretilmiştir. Gazlı bebekler için üretilen mamalar ise bebekte gaz sıkışması ve benzeri durumları önleme amacıyla üretilmiş mamalardır. Protein hidrolizlatlı mamalar ise inek sütüne alerjisi olan bebekler için üretilmiş olan mamalardır. Bu tipteki mamaların sindirimleri oldukça kolaydır ve bebekte herhangi bir alerjen etkiye yol açma ihtimalleri üreticiler tarafından sıfıra indirilmiştir. Eğer bebeğinizin bir alerji durumu söz konusu ise bu doğrultuda mama seçmek bebeğin sağlığı için çok daha iyi olur.

  Bebek Maması Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Her üründe olduğu gibi bebek maması satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edilmesi halinde satın alınan mama bebeğin tüketmesi için çok daha sağlıklı bir mama çeşidi olacaktır. Bebek maması seçimi yapılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özellik bebeğin ihtiyacına yönelik mama seçmektir. Bebek eğer prematüre bir bebek ise prematüre bebek maması tercih edilmelidir. Bebeğin herhangi bir alerjisi var ise mamanın içeriği kontrol edilmeli ve ona göre satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir. Bebek mamalarında son kullanma tarihi de çok önemlidir. Son kullanma tarihi yakın veya geçmiş olan mama kesinlikle bir bebeğe yedirilmemelidir. Bu durum bebekte çok büyük sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bebek maması satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de açılmış veya deforme olmuş bir ambalaj içerisindeki mamanın kesinlikle satın alınmamasıdır. Deforme olmuş veya açılmış bir paketteki mama bebek sağlığı açısından tehlikelidir. Anne ve babaların bebekleri için seçecekleri mamaların içerisinde ilave şeker, maltodekstrin ve nişasta bulundurmamasına özen göstermesi uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. bu gibi mama seçimi yapma sonucunda çocuklarda ileri yaşta obezite, şeker bağımlılığı ve diyabet gibi sorunlara yol açabilmektedir. Bebek maması satın alırken bu özellikler göz önünde bulundurulduğu takdirde satın alınan mama bebek için uygun ve sağlıklı olacaktır. bebek maması seçimi hakkında bir fikir sahibi değilseniz bir doktor yardımı alabilir ve fikir edinmek amacıyla sayfamızı ziyaret edip bebek mamaları hakkında gerçek kullanıcıların deneyimleri sonrasında bıraktıkları yorumları okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz. Siz de sayfamızı ziyaret edip ürünler hakkında kolaylıkla tecrübelerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

  Bebek Maması Fiyatları

  Bebek maması fiyatları piyasadaki marka ve çeşitlere göre çok fazla değişiklik gösterebilir. Alerjisi bulunan bebekler için üretilen mamaların fiyatları diğerlerine oranla biraz daha fazla olmaktadır. Aynı zamanda bebek maması ölçüleri de fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Büyük paket bir mama almak aileye daha pahalıya mal olabilir ancak bazı durumlarda büyük ölçülerde mama satın almak çok daha karlı bir hale gelebilir. Bebek maması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar göz önünde bulundurulduğu takdirde bebek için en uygun ve en sağlıklı mama satın alınacaktır. Bebek maması konusunda geniş bir araştırma yapılmalı ve doktorunuzun tavsiye ettiği bir mama çeşidi var ise o tipteki mamaları tercih etmek çok daha iyi olacaktır. Bebek maması satın alırken içeriğinin kontrol edilmesi de kesinlikle unutulmamalıdır. Bebek maması tüketimi sonrasında bebekte herhangi bir alerjik reaksiyon görünmesi halinde derhal bir uzman doktor yardımı alınmalıdır. Alerjik bir durum çıkması halinde mama çeşidi ve markası değiştirilmeli ve bebeğe tamamen uygun bir mama çeşidine geçilmelidir. Bebek maması seçimi yaparken bebeğin ihtiyaçları ve yaşı kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Bebek mamasının nasıl yapıldığı, pişirildiği genellikle mamaların arkasında yazılıdır. Bu talimatları izleyerek bebek mamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bebek mamasını bebeğe yedirmeden önce sıcaklığının bebek için uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kontrol işlemi bebek maması, bileğin iç kısmına damlatarak yapılabilir. Sıcaklık bebek için uygun bir sıcaklık değil ise mamanın soğuması beklenmelidir. Sayfamızı ziyaret ederek aradığınız ürünlere ulaşabilir, filtreleri kullanarak kolaylıkl

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery