track source
track source

Bebek Mamaları

En Ucuz Bebek Mamaları Fiyatları

962 Ürün gösteriliyor.
Organik Sertifikası
Tahıl Bilgileri
Mama Numarası
Yaş Aralığı
Meyve - Sebze Bilgileri
Menşei
Vitamin Bilgileri
Ambalaj Tipi
Ağırlık
İlgili Etiketler
    bebek arabasıpuset
Bebek Mamaları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bebek Mamaları modelleri ve Bebek Mamaları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bebek Mamaları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Ülker, Eti, Hipp, Bebelac, Pınar. 962 adet Bebek Mamaları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
SMA 1 Gold 900 gr Biberon Maması
SMA 1 Gold 900 gr Biberon Maması
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bebek Mamaları Nedir?

Bebekler yeni doğduklarında bakıma muhtaçlardır. Yeme-içmesinden giyimine her konuda ebeveynlerinin bakımına ihtiyaç duyan bebekler, gıda olarak da anne sütüyle beslenebilirler. Ancak anne sütünün olmadığı durumlarda bebeğin beslenme ihtiyacını farklı bir sütle (inek, keçi) karşılaması çok da sağlıklı değildir. Bu bağlamda ortaya çıkan bebek mamaları bebeğin gıda ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda içerisinde bulundurduğu vitaminlerle birlikte bebeğin anne sütünden alamadığı maddelerin de karşılanması amaçlanır.

Bebek Mamaları İçerisinde Hangi Vitaminleri Barındırır?

Bebek mamaları bebeğinizin gelişimi ve ihtiyaçları doğrultusunda vitaminlerle zenginleştirilmektedir. Bebek sağlığına faydalı olacak vitaminlerin bir arada bulunduğu bu mamalar örnek verecek olursak: A vitamini, B1-B2- B6 vitaminleri, C vitamini, D ve E vitaminleri gibi daha birçok maddenin bir arada bulunduğunu söyleyebiliriz.. Her biri bebeğinizin sağlığı açısından katkı sağlayabilecek maddelerdir. Ayrıca bebek mamalarında organiklik de ön plana çıkmakta, üreticiler bebek sağlığını korumak için en organik ürünü hazırlamaya çalışmaktadır. Bebek mamalarında birçoğunda bulunan ve özellikle vurgulanan bir madde de probiyotiktir.

Probiyotikli Bebek Maması Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bebek mamaları, bebek sağlığını korumak ve gelişim sağlamak amacıyla bazı vitamin ve maddelerle zenginleştirilmektedir. Bu maddelerin en önemlilerinden birisi de probiyotiklerdir. Bağırsaklarda yaşayan mikroorganizmalar olan probiyotikler, sindirim sistemi rahatsızlıklarını, kabızlığı ve ishali önlemektedir. Özellikle bağırsak ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkili olan probiyotikler, bağışıklık sistemini de güçlendirir, çocuklarda görülen egzama semptonlarını azaltır. Bu sayede bu hastalığın da önlenmesine yardımcı olur.

Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek maması alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus bebeğin yaşıdır. Özellikle erken doğan bebeklerde anne sütü verme imkanı olmadığından prematüreler için özel üretilmiş bebek maması çeşitlerinin kullanılması gerekir. Bu tür bebek mamaları prematürelerin olgunlaşmamış sindirim sistemine uygun özellikler içermektedir. Eğer bebeğinizin sağlık problemi varsa alerji ve vb. doktorunuzun önerdiği bebek mamaları tercih edilmelidir. Örneğin; Laktozsuz mama önerildiyse, laktoz içermeyen bir ürün seçilmelidir. İnek sütü alerjisi olan bir bebek için mama seçilirken mamanın hangi proteinden (inek sütü, keçi sütü, soya sütü) hazırlandığına bakılmalıdır. Ayrıca bebek mamalarının içerdiği karbonhidratın %100 laktoz olmasına ve nişasta, şeker ve tatlandırıcı olmamasına dikkat edilmelidir.

Anne sütü içerisinde yer alan whey proteini, %60-80 oranında değişkenlik göstererek yer almaktadır. Whey proteini, hazmı en kolay ve en kaliteli protein türüdür. Mama alırken de içerisinde %60 oranında whey proteini olmasına dikkat edilmelidir. Bebeğin beyin gelişimi için önemli bir uzun zinciri olan dekosaheksanoik asit de önemlidir. Her mamada olmamakla birlikte bazı bebek mamalarında bulunmaktadır. Seçim yapılırken bu noktaya da dikkat edilmelidir. Bebeklerin gelişiminde demirin de önemi büyüktür. Anne sütü demir açısından oldukça zengindir. Bebek maması seçimi yaparken içerisinde demir bulunan mamaların tercihi önemlidir.

Bebek maması içerisindeki şeker oranına dikkat edilmesi gerekir. Bebek mamaları içerisindeki yüksek orandaki şeker, bebeklerde demir eksikliğine neden olmakla birlikte kansızlık, gizli bağırsak kanamalarına neden olmaktadır. Bebek maması seçimi yaparken, bebeğin zeka-beyin ve sinir sisteminin gelişmesi açısından önemli olan Alfa-laktalbumina da gereklidir. Anne sütünden başka hiçbir yerde bulunmamaktadır. Bu nedenle bebek mamasının içeriğinde mutlaka bulunması gereken özelliklerdendir.

Mamada bulunan yağ ve protein miktarının da anne sütüne yakın miktarda olması gereklidir. Besleyici değeri yüksek olan bu mama ile bebeğin hem karnı doyar hem de beslenir.

Bebek Mamaları Fiyatları Nasıldır?

Bebek mamaları fiyatları ürünün içerdiği vitaminlere, ve püresini elde ettikleri meyve-sebzeye göre farklılık göstermekte, aynı zamanda farklı boyutlardaki paketlerde satıldığından bu paketler arasında da fiyat farkı görülmektedir. Bebeğiniz için en uygun aromadaki ve ihtiyaçlarını karşılayacak vitaminlere sahip ürünü seçtikten sonraki aşamada Cimri.com size yardımcı olacaktır. Ortalama 2 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 654 TL’ye varan geniş bir fiyat aralığındaki ürünleri bir arada inceleyebileceğiniz Cimri.com, Milupa, Hipp, Ülker gibi yerli ve yabancı birçok markaya ait yüzlerce ürünü farklı satıcılara ait farklı fiyatları da kıyaslayarak en ucuz şekilde satın almanızı ve tasarruf etmenizi sağlar.

track source