• En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
 • Bebek beslenme gereçleri kategorisinin en önemli ürünlerinden biri de biberonlardır. Yeni doğan bebeklerde karşınıza gaz sancıları büyük bir problem olarak çıkmaktadır. Bu gaz sorununu ortadan kaldırmanın ya da hafifletmenin bir yolu da doğru biberon seçimleri ile olmaktadır. Philips Avent, Nuk, Bebedor, Chicco, Wee gibi onlarca markanın birbirinden farklı, bebeğinize en uygun biberon modellerine Cimri’de kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda en ucuz biberon modellerine de sahip olabilirsiniz!

 • Doğru biberon nasıl seçilir?

  Bebeğiniz için doğru biberon seçimi sadece gaz problemlerinin hafiflemesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda da ileriki dönemlerde yaşanabilecek ağız problemlerinin de önüne geçer. Bu nedenle ebeveynlerin en büyük yardımcısı doğru biberonların seçimi, ailelerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Biberonun yapıldığı malzeme ve biberonun boyu ve şekli bu önemli noktaların başındadır. Cam biberonların sterilizasyonu kolay olduğundan, aynı zamanda da içindeki sıvıları iyi koruduklarından sağlıklıdır. Ancak cam olduklarından bu biberonların çatlama veya kırılma riskleri bulunmaktadır. Plastik biberonlar; hafif ve kolay kırılmazdır. Plastik biberon seçimlerinde ise BPA maddesi içermediğinden kesinlikle emin olmanız gerekmektedir. Silikon biberonlar ise iç yüzeylerinin esnekliği ve bebekler tarafından kolay kavranabilir olması nedeniyle tercih edilmektedir. Doğru biberonu kullanabilmek için, tercih edeceğiniz biberonda anti-kolik özelliği olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Biberonlarda bulunan anti-kolik özelliği bebeğinizin gaz sancılarının azalmasına yardımcı olacaktır. Biberonda bulunan emziğin şekli ve emzikteki delik sayısı da biberon seçimlerinde oldukça önemlidir.

  Her bebeğin ağız yapısına göre farklı biberonun seçilmesi, doğru biberon seçiminin başında gelen hususlardan birisidir. Seçtiğiniz biberon, bebeğinizin ağızına büyük geldiği noktada, midesinin yiyecekten çok gaz ile dolmasına neden olacaktır.

 • Biberonun kullanım ömrü ne kadardır?

  Biberonların kullanım ömürleri, eğer üzerinde çizik ya da kopmalar bulunmuyorsa, yaklaşık dört aydır. Genellikle kullanım ömürleri ise, çizik veya yıpranmalar başladığı zamana kadar sürmektedir. Biberonun üzerinde bulunan emzikleri ise her kullanımdan önce mutlaka çekmek gerekmektedir.

 • Biberon temizliği nasıl yapılır?

  Bebeğinize biberon ile mamasını vermeden önce mutlaka bir kez daha biberonunu temizlemelisiniz. Biberonun temizliğinisağlamak için öncelikle sıcak su ile yıkamanız gerekmektedir. Biberonun dibine ulaşmak kolay olmadığından dolayı, biberon fırçaları bu noktada en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Biberonu iyice sterilize etmek için, bütün aparatları çıkararak, hepsini içerisine yerleştirebileceğiniz bir tencere seçmeniz gerekmektedir. Bir su kaynatarak, biberon ve aparatlarının bulunduğu tencerenin içerisine eklemeniz ve bütün parçaların suya battığından emin olmanız gerekmektedir. Bir süre sonra içindekileri çıkarabilir ve tamamen temizlenmiş biberonları kuruladıktan sonra yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Siz de bebeğinizin sağlığı için ona en uygun biberon modellerine Cimri.com’dan kolayca ulaşbilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile hızlıca sahip olabilirsiniz.