track source
track source

Biberon

Biberon Fiyatları

1065 Ürün gösteriliyor.
Biberon Sayısı
Biberon fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Biberon Emziği Fiyatları
 • Biberon Kılıfı Fiyatları
 • Biberon Kordonu-Askısı Fiyatları
 • Biberon Sterilizatörü Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Biberon Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Biberon markası:

  2021 yılı Biberon Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1065 Biberon modeli içerisinde en ucuz Biberon fiyatı 5.78 TL iken, en yüksek Biberon fiyatı 499.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Biberon fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Biberon fiyatı ise 93.78 TL olarak sitemizde yer alıyor.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Biberonlar

  Çocukların bakıma en ihtiyaç duydukları dönemler arasında bebeklik zamanları bulunur. Doğumdan itibaren anne sütüyle beslenirler. İlk 6 ay ve devamında anne sütü bebeğe ileri derecede fayda sağlar. Bebeği belli bir yaşa kadar koruyacak değerleri anne sütünden alır. 6 aydan sonra doktorunda kontrolü altında biberon kullanmaya başlanabilir. Biberonlar bebeklerin beslenmesinde çok büyük rol oynar. İçine konulan mamalar veya sütlerin bebeğe direk verilebilmesine yardımcı olur. Belli bir döneme kadar kullanılan biberonlar bebeğin ilk beslenme materyali olur. Bu ürünlerin pek çok çeşidi olur. Boyutları ve tasarımları açısından birbirinden değişik modeller üretilir. Cam, plastik ve silikon gibi değişik materyallerden üretilen biberon modelleri bulunur. Son yıllarda ucu emzik olan biberon modellerinin yanı sıra kaşık şeklinde olanlarda kullanılmaya başlandı. Kaşık biberonlar, bebeklerin ek gıda kullanımında büyük kolaylık sağlar. Kaşık şeklindeki ucu bebeğin ağzının kaşığa alışmasına da yardımcı olur. Biberon modellerinin yanı sıra ek aparatları da bulunur. Bunların arasında en sık kullanılan aparatlar ise biberon ısıtıcıları olduğu söylenebilir. Biberonun içerisindeki mamayı ısıtmak için kullanılan ısıtıcılar, belli bir dereceye kadar mamanın sıcak kalmasına da yardımcı olur. Biberonlar, bebek ile sürekli temas ettiği için temizliğine de önem verilmesi gerekir. Bu nedenle biberon temizleme aparatlarının da sürekli kullanılması önem taşır. Piyasada çok çeşitte biberon bulunur. Bu çeşitliliğin arasından karar vermek için ürünün özelliklerine ve bebeğin beslenme ihtiyacını tam anlamıyla karşıladığına dikkat etmek gerekir. 

  Biberon Modelleri ve Özellikleri

  Biberonlar, anne sütünden sonra bebeğin beslenmesinde büyük rol oynar. Bu nedenle alınacak ürünün belli başlı özelliklere sahip olması gerekir. Biberonlar genel olarak cam, plastik ve silikondan üretilir. Cam biberonlar, gıdaların besin değerini kaybetmemesine yardımcı olur. Bu nedenle sağlık açısından çok sık tercih edilir. Silikondan üretilen modeller ise genellikle daha uzun ömürlü olur. Bebeğin silikon modeli tam olarak kavrayabilmesi de biberonu bir adım öne çıkarır. Biberon ölçüleri bebeğin yaş dönemine göre değişir. Yenidoğan bebekler için 90/ 120 ml boylar daha uygun olabilir. Bebekler 3- 6 aylık olduğu zaman ise 240/ 260 ml boyutlarındaki biberonlar seçilebilir. Bebeğin iştahı daha fazlaysa daha çok yiyorsa 320/ 340 ml boyundaki biberonlar tercih edilir. Bazı durumlarda bebek ilk 6 ay anne sütü ile beslenemez. Bu açığı kapatmak için gıda takviyesi yapılır. Takviye yapmaya yardımcı olmak için yenidoğan bebeklere özel biberonlar üretilir. Biberon yenidoğan modelleri emziğinde tek delik bulunan modeller üretilir. Bebeğin vücudu gelişip, yaşı ilerledikçe delik sayısı fazla olan modeller kullanılabilir. Biberon emziği de üretilirken pek çok noktaya dikkat edilir. Özellikle emzikler hava alacak şekilde üretilir. Böylece içerisindeki gıdalar rahatlıkla bebeğin ağzına dökülür. Anti-kolik özellikte üretilen emzikler aynı zamanda emzikten gelen hava kabarcıklarını mideye değil, biberonun içine taşır. Biberonun emzik ucu bebeklerin ağız yapısına uygun üretilir. Bebeğin yaş durumuna göre emzik deliği ve büyüklüğü değişir. Bebek büyüdükçe delik sayısı da arttırılır. Böylece gıdalar daha hızlı akar. Biberonlar genellikle PES ve PP maddelerinden üretilir. Hafif ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanan biberonlar her an her yerde rahatlıkla kullanılır. Biberon seti de bazı durumlarda avantajlı olabilir. İçerisinde genellikle farklı boyutlarda biberonların olduğu bu set ayrı ayrı satın alma sıkıntısını ortadan kaldırır. Biberonlar bebek ile çok sık temas edeceği için sürekli temizlenmesi gerekir. Biberon temizliğini kolay bir hale getirmek için üretilen biberon ve emzik temizleme fırçası kullanılabilir. Ürün içerisinde biriken mama kalıntılarını kolaylıkla temizler. Biberonun her noktasına ulaşır. Fırça ve sıcak su ile pratik bir şekilde temizlik sağlanır. Bebeğe uyumlu olan doğru modellerin alınmasına dikkat etmek gerekir. Aksi halde gaz problemi ya da damak yapısının bozulması gibi problemler ortaya çıkabilir. 

  Biberon Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Biberon satın alırken bebeklerin doğru şekilde ve tam olarak beslenmesi için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Bunların başında biberonun üretildiği materyal gelir. Biberon sürekli bebeğin ağzına temas ettiği için bu noktaya fazlasıyla dikkat etmek önem taşır. Cam materyalden üretilen biberonlar daha sağlıklı olabilir. Temizliği daha kolay olduğu için sterilizasyonu daha yüksek olabilir. Bu nedenle cam biberon tercih edilebilir. Eğer plastik biberon alınacaksa içerisinde Bisfenol A maddesinin olmadığı araştırılması gerekir. Silikon malzemeden üretilen biberonlar bebekler tarafından kolayca kavranabilir. Bu nedenle rahatlıkla satın alınabilir. Biberonun boyutları da bu noktada önem taşır. Genellikle bu ölçüler bebeğin yaşına göre değişir. Biberon satın alırken modelin tüm güvenlik kontrolünden geçip geçmediğini araştırmak gerekir. İçine konulan sıvı maddelerin hiçbir şekilde akmaması, bebeğin güvenliği açısından önem taşır. Bu nedenle ürün özellikleri arasında bu kontrolden geçtiğini ifade eden bulgular dikkate alınması gerekir. Bebek beslenirken gaz sancıları da çekebilir. Bu durumu en aza indirgeyecek olan Anti-Kolik özelliğide incelenmesi gereken detaylar arasında yer alır. Biberonun emzik kısmının hava geçirgen özellikte üretilmesi, sütün emzikten daha rahat akmasını sağlar. Biberonların sık sık temizlenmesi gerekir. Ebeveyn sürekli bir koşuşturma halinde olacağı için muhakkak kolay temizlenebilen özellikte ürünlerin satın alınması gerekir. Biberonun emziğinin silikon olması ürün ömrünü bir tık daha uzatabilir. Bebeğin katı gıdaya alışma sürecini kolaylaştırmak adına bazı modeller üretilir. Bunlardan birinin de biberonun ucunda emzik yerine kaşık olan modeller denilebilir. Ucu kaşık şeklinde olan ürünler bebeğin katı gıda alım sürecine daha kolay alışmasına yardımcı olur.  Biberon çeşitlerinin arasından seçim yaparken bu tür özelliklere dikkat etmek bebeğin doğru bir şekilde beslenmesine yardımcı olur. Bu sayede bebekte ebeveyn de rahat eder. 

  Biberon Fiyatları

  Sektörde bulunan biberon markaları geniş yelpazede ürün çeşidinin olmasına yol açar. Her markanın ürettiği biberon başka başka özelliklerde olabilir. Bu farklılıklar aynı zamanda fiyatlarında değişken olmasına yol açar. Bu nedenle hiçbir zaman sabit bir fiyattan bahsedilemez. Fiyatların farklı olmasına yol açan ilk durum biberonun üretildiği materyal denilebilir. Cam, silikon ve plastik gibi farklı farklı materyallerden üretilen biberonların fiyatları da değişir. Cam biberonlar daha sağlıklı olur. Bu nedenle fiyatı diğerlerine göre biraz daha yüksek olabilir. Ürünün kırılma riski de göz önünde bulundurulması gerekir. Plastik ve silikon malzemeden üretilen biberonlar ise daha makul fiyatlardan satılır. Bu tür ürünler hemen kırılmayacağı için ömürleri de uzun olur. Bebeğin yaşına göre değişen biberon boyutları da farklı fiyatlardan satışa sunulur. Yenidoğan bebekten 6 aylığa, 6 aylıktan daha ileriki dönemlere kadar biberonun boyutu daha büyük olur. Boyutlar arttıkça otomatikmen fiyatta artabilir. Anti-kolik özelliği bulunan ve BPA gibi zararlı maddeleri içermeyen biberonların fiyatı değişiklik gösterir. Biberonun ağzında bulunan emzik türleri ve özellikleri de bu durumu etkiler. Delik sayısı ve emzik boyutu büyüdükçe fiyat artabilir. Kısacası biberonun sahip olduğu her özellik fiyatlara da etki eder. Ne tarz biberon alınacağına karar verirken Cimri.com sayfasından modellerin özellikleri incelenebilir. Aynı zamanda sayfa üzerinden biberon fiyatları karşılaştırılabilir. Kullanan ebeveynlerin memnun kalıp kalmadığını anlamak içinde kullanıcı yorumları okunabilir. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery