• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bebek Beslenme Gereçleri Nelerdir?

Bebek beslenme gereçleri bebeğinizin mama, süt ve su gibi ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış ürünlerin geneline verilen isimdir. Bu ürünler arasında yer alan ve susturucu özelliği nedeniyle en çok tercih edilen emzik, birinci aydan itibaren kullanılmalıdır. Emzik, bebeğin emme içgüdüsünü tatmin etmesini sağlar ve ona güven hissi verir. Doğumun hemen sonrasında bir bebeğin en güçlü refleksi emme refleksidir. Bebekler için emme hareketi başlı başına bir mutluluk sebebidir. Bu nedenle de emzik kullanımı çok faydalıdır. Bebekler üzerinde sakinleştirici, yatıştırıcı ve mutluluk verici etkileri vardır. Emzik, bebeklerin uykuya dalmalarını da kolaylaştırır. En çok tercih edilen bir diğer ürün ise biberon, doğru seçildiği zaman sadece gaz problemlerinin hafiflemesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda da ileriki dönemlerde yaşanabilecek ağız problemlerinin de önüne geçer. Bu nedenle ebeveynlerin en büyük yardımcısı doğru biberonların seçimi, ailelerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Biberonun yapıldığı malzeme ve biberonun boyu ve şekli bu önemli noktaların başındadır. Bebeğiniz mama yerken üzerine dökülmemesi için mama önlüğü ile destek sağlayabilirsiniz. Bebek beslenme gereçleri kategorisinde bulunan bebek bardakları, uzun süredir biberonla beslenen bebeklerinizi bardağa geçirme dönemindeki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Bebeklerin altıncı ayından itibaren, ek gıdalar ile birlikte biberon yerine yavaş yavaş bebek bardaklarını kullanmaya alıştırılması gerekmektedir ve bu nedenle size yardımcı olacak bu ürünü almanızda fayda vardır. Mama tabağı ve mama kaşığı ile birlikte bebeğinize yemek yeme alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda mama seti alarak içinde tabak, bardak, kaşık, bıçak ve çatal ürünlerine sahip olabilirsiniz. Bebeklerin günlük beslenmelerinde anne sütüne ek olarak devam sütleri ve altıncı aydan itibaren de ek gıdalar kullanılmaya başlar. Bu süreçte devam sütü hazırlarken ve muhallebi ya da çorba gibi besinleri hazırlarken mutlaka kaynamış su kullanmak gerekir. Ayrıca bebeğin içmesi gereken su da yine kaynatılmış ve soğutulmuş olmalıdır. Bebek için mutfakta sürekli kaynamış ılık su bulundurmanın en pratik ve enerjiyi en verimli kullanan çözümü ise bebek termos size destek olacaktır. Bunun yanı sıra biberon askısı, biberon sterilizatörü, biberon kılıfı, biberon tutucu, mama ısı ölçer ve emcik, biberon çantası da bebek beslenme gereçleri arasında yer almaktadır.

Bebek Beslenme Gereçleri Nasıl Temizlenmelidir?

Bebek beslenme gereçleri özel bebek deterjanlarıyla birlikte temizlenmektedir. Emzik ve biberon temizleyici alarak bebeğinizin en çok kullandığı iki ürünü rahatlıkla temizleyebilirsiniz. İçlerinde alkol olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Bebek Beslenme Gereçlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Bebek beslenme gereçleri ürünlerinin fiyat aralıkları markaya, modele ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bebek beslenme gereçleri ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.