Mama Isı Ölçer

En Ucuz Mama Isı Ölçer Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

En uygun fiyatlı Switel marka mama ısı ölçer seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Mama Isı Ölçer Nedir?

Derimizin üzerinde onu dış etkenlerden koruyan bir keratin tabakası bulunur. Bu tabaka deriyi rüzgar, sıcak, soğuk ve travma gibi dış etkilerden korur. Bu şekilde altta bulunan canlı dokular zarar görmez. Ağız içinde ve yemek borusunda bu keratinize doku yoktur ve dış etmenlere karşı son derece açıktırlar. Sert bir yiyecek yediğimizde travmaya maruz kalıp zedelenebilirler. Sıcak bir yiyecek ya da içecek içtiğimizde de durum aynıdır. Ağız ve yemek borusunda, deri yanıklarından çok daha hızlı yanık oluşur. Zamanla bu yanıklar istenmeyen başka rahatsızlıklara da yol açabilir. Bu sebepten yiyeceklerin ısısı çok önemlidir. Çok sıcak yemekler yemek ve içecekler içmek son derce zararlıdır ve yemek borusu ve ağızda yanıklara ve zamanla başka rahatsızlıklara yol açabilir. Bu durum bebekler için çok çok daha kritiktir. Bebeklerin cildi ve dokuları çok daha hassastır. Ağız bölgesinde ve yemek borusunda yanık oluşumu riski daha yüksektir. Ayrıca yetişkinlerdeki gibi kendilerini koruyamazlar. Sıcak olan bir besinden şikayetlerini belirtemeyebilirler. Su içmek için hızlı davranamazlar. Bu sebepten mama verilmeden önce bebek maması ısısı ölçeri ile mama ısı ölçümü yapılarak mutlaka kontrol edilmelidir.

Mama Isı Ölçer Nasıl Kullanılır?

Bu ısı ölçeri bir termometre gibi düşünülebilir. Yıkanabilir bir materyalden yapılmıştır ve ısı ölçecek olan kısım mamaya daldırılarak işleme başlanır. Kullanımı son derece kolaydır ve birkaç düğme ile ısı ölçülür. İstenilen derecede değilse biraz dinlenmeye bırakılarak ve metal bir kaşık ile karıştırılarak soğuması sağlanabilir. Bazı durumlarda içine bir miktar su da eklenebilir. Bazı mama ısı ölçeri modelleri sıcak, orta ve soğuk şeklinde ölçüm yaparak daha kolay kullanım sağlamaktadır.

Bebek Mama Isı Ölçer Fiyatları Ne Kadardır?

Bebeğiniz için güvenle kullanabileceğiniz, yıkanabilir ve sağlıklı en ucuz mama ısı ölçeri seçeneklerini, cimri.com sitesinde, bebek kategorisi altında yer alan, bebek beslenme gereçleri sekmesini tıklayarak, mama ısı ölçer başlığını seçerek, ürünleri listeleyebilir; fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.