track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Biberon Emziği Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Biberon Emziği markası:

2021 yılı Biberon Emziği Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 404 Biberon Emziği modeli içerisinde en ucuz Biberon Emziği fiyatı 4.24 TL iken, en yüksek Biberon Emziği fiyatı 178.59 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Biberon Emziği fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Biberon Emziği fiyatı ise 66.1 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Biberon Emziği Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Philips Avent SCF651-27 Natural Biberon Emziği
Philips Avent SCF651-27 Natural Biberon Emziği
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Biberon Emziği

Bebeğinizin ilk aylarında başlayan ve sonraki süreçlerde de devam eden ek beslenme ihtiyacı için biberonlara ihtiyaç duyarsınız. Bebek ve çocuk sağlığı açısından biberon seçimleri, büyük önem taşır. Bebeğinizin en hassas dönemi olan ilk aylarında anne sütünün yetmediği yerde biberonlar yardımınıza koşar. Bebeğinizin doğduğu ilk andan, bebeklik döneminin sonlanmasına kadar beslenme ihtiyacını gidermesine yönelik en önemli gereç biberonlardır. Bu süreçte bebeğinizin yaşına ve dönemlerine uygun biberon emziklerini kullanmanız gerekir. Bebekler ilk aylarında daha küçük delikli biberon emzikleri ile beslenebilirler. Çok akışkan olmaması gereken bu başlıkları, belli bir süreçten sonra biraz daha akışkan olan başlıklarla değiştirmeniz gerekir. Biberon emziği seçimleriniz, bebeğinizin büyüme süreci ve besleyeceğiniz ek gıdaların form değiştirmesi ile belirlenmesi gereken önemli bir noktadır. Bu önemli noktayı dikkate almadan yapacağınız biberon emziği tercihleriniz, bebeğinizin iştahının azalmasına bile sebep olabilir. Ayına uygun biberon başlıkları kullanıldığı takdirde, bebeğiniz iştah sorunları yaşamayacağı için gelişim ve büyüme süreçlerini de sağlıklı bir şekilde tamamlayabilir.

Biberon Emziği Çeşitleri

Bebeklerinizin ilk aylarından itibaren yanlarında olan biberonlar, onlar için bir gereç olmanın ötesinde bağ kurdukları önemli bir ihtiyaç haline gelir. Biberonlar ile bebekler arasındaki bu bağın kurulmasında da biberon emziklerinin payı büyüktür. Biberon emzikleri, bebeğinizin ay ay ihtiyaçlarını düşünülerek çeşit çeşit tasarlanır. Biberon emziği numaralarını da bebeğinizin yaşına göre belirlemeniz gerekir. Bebeğinizin ilk aylarında yeni doğan biberon emziklerini kullanabilirsiniz. Biberon emziği numaraları 0’dan başlar. Bu numaralar, biberonların büyüklükleri ve sahip olduğu delik sayıları ile belirlenir. Bebeğiniz prematüre bir bebek ise ya da anne sütü ile beslenmiyorsa 0 numara biberon emziği ile beslenmesi gerekir. 0-1 ay aralığına yaklaştığı zaman, 1 numara biberon başlığına geçebilirsiniz. 1+ aylarda 2 numara, 2 delikli biberon emziğini kullanabilirsiniz. 2 numara biberon emziği yavaş akış özelliği ile bebeğinizi güvenle beslemenize yardımcı olur. 3+ aylardaki bebeklerinizin kullanımına uygun olan 3 numara biberon emzikleri de 3 delikli biberon emziği olarak bilinir. Bebeğinizin altıncı ayından sonra kullanabileceğiniz 4 numara, 4 delikli biberon emzikleri, bebeğinizin daha yoğun emebilmesi için uygundur. 4 numara biberon emziği hızlı akış sağlayabilmesi nedeniyle bebeğinizin ileriki dönemlerinde de kullanabileceği bir biberon çeşididir. Bebeklerin büyümeleri ile paralel olarak değişen biberon emziği numaralarının dışında, gaz oluşumunu engelleme ve damaklarının zarar görmemesi için geniş ağızlı biberon emziği çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Geniş ağızlı biberon uçları sayesinde bebekler, tıpkı anne göğsünden emiyormuş gibi beslenerek yabancılık çekmezler. Bebeğiniz katı gıda ve mama ile beslenme dönemine geçtiği süreçte Y kesim biberon emziğinin geniş başlığı sayesinde daha rahat beslenebilir. Bebeğinizin yeni beslenme düzenine alışması için son derece gerekli olan bu biberon başlığı, pütürlü gıdaları bile kolay bir şekilde emebilmesini sağlar. Bebeğinizin büyüme hızı ile beraber tercih etmeniz gereken biberon emziklerinin akıtmayan biberon emziği çeşitleri arasından olması hem sizin için hem de bebeğiniz için daha doğru bir karar olur. Akıtan bir biberon emziği ile bebeğinizin hijyeni ve sağlığı tehlikeye girebilir. Ayrıca akıtmayan biberon emzikleri arasından yapacağınız tercihler uzun süreli ve rahat kullanım imkanı sağlar.

Biberon Emziği Fiyatları

Ebeveynler bebeklerinin ilk aylarında ihtiyaç duymasa bile sonraki dönemlerde mutlaka biberonlara ihtiyaç duyarlar. Biberonların en önemli kısmı olan emzikler, bebeklerin sağlıklı ve doğru beslenebilmeleri için özel olarak tasarlanır. Biberon emziği fiyatları belirlenirken birçok farklı neden devreye girer. Ürünün modeli ilk olarak belirleyici bir unsurdur. Daha sonra üretildiği malzemenin kalitesi önem taşır. Emziğin üretildiği maddenin bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmayacak, güvenli ürünler olması gerekir. Ayrıca emziklerin dayanıklılığı da fiyat konusunda belirleyici bir rol oynar. Biberon emzikleri üretilirken daha çok kauçuk ve silikon malzemeler kullanılır. Kauçuk emzikler, doğal ve yumuşak olmadıkları için doğal ve yumuşak olan silikon emziklere göre hem daha dayanıksız hem de daha hesaplı ürünlerdir. Sağlıklı ve dayanıklı ürünlerin daha maliyetli olması kriterinden sonra biberon numarası da fiyatlara etki eder. Biberon emziği numarası, özellikleri ve ebatları büyüdükçe fiyat farkı da fazlalaşır. Biberon emziği fiyatlarında en önemli etken olan kalite unsurunu, çoğu zaman güvenilir marka ürünleri arasında bulabilirsiniz. Bu nedenle fiyatlarda belirleyici bir diğer neden de marka olur.

Biberon Emziği Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Biberon emziği satın alırken ilk olarak bebeğinizin ayına uygun bir numara tercih etmeniz gerekir. Bebeğinizin ilk günden itibaren biberon ile beslenmesi gerekiyorsa yenidoğan biberon emziklerini kullanmalısınız. Daha sonra dönemsel olarak bu emzik numaralarını 2, 3 ve 4 numaralar ile değiştirmeniz gerekir. Bebeğiniz mama ve ek gıda ile beslenme dönemindeyse 4 numara ya da Y kesim biberon emziklerine geçmelisiniz. Biberon emziği numaranızı belirledikten sonra üretildiği maddenin niteliğinden emin olmalısınız. Kauçuktan üretilen sert biberon emzikleri yerine yumuşak ve doğal yapılı silikon biberon emziklerini satın alabilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz anne göğsünden besleniyormuş gibi huzurlu olabilir. Seçeceğiniz biberon emziğinin akıtmayan ve ergonomik bir ürün olması da kullanım kolaylığı ve bebeğinizin rahatlığı açısından son derece önemlidir. Ergonomik biberon emzik çeşitleri arasından da geniş ağızlı modelleri seçmeniz daha doğru bir tercih olabilir. Aradığınız biberon emziği çeşitlerini, cimri.com’u ziyaret ederek inceleyebilirsiniz. Ayrıca biberon emzik seti gibi ayrıcalıklı ürünleri, cimri.com’un avantajları sayesinde daha uygun fiyatlardan bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery