track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mama Seti Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mama Seti markası:

En Çok İncelenen Mama Seti Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Mama Seti Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 111 Mama Seti modeli içerisinde en ucuz Mama Seti fiyatı 5.76 TL iken, en yüksek Mama Seti fiyatı 548.45 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mama Seti fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Mama Seti fiyatı ise 86.69 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Mama Seti Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Mama Setleri

Sütten kesildikten sonra ek gıdaya geçen bebekler için evde kullanılan kaşık, çatal, su bardağı gibi ürünler ile yemek yedirmek çeşitli zorluklara neden olabilir. Hem bebeklerin ağızlarında tahrişe neden olabilir hem de bebek kendi kaşık ve çatalını rahat tutamayabilir. Bebek mama seti ile bu zorluklar ortadan kalkmasının yanında yemek yemeyi eğlenceli bir ritüele dönüştürebilir. Mama setleri çeşitli özellikleri ile ebeveynlere rahatlık sağlar. Mama kaşık çatal takımı bebeklerin yemek yeme saatlerini keyif içinde sürdürmesini sağlar. Bu ürünler tekli satıldığı gibi ikili üçlü beşli olarak da satılabilir. Ebeveynin, bebeğin ağız yapısına göre üretilen bu ürünleri rahatlıkla kullanması sağlanır. Ayrıca katı ve sıvı yiyecekleri bebeğine kolayca yedirebilir. Mama kaşık ve çatal takımı satın alırken silikonlu ürün tercih etmeleri önemlidir. Silikon sağlamlığının yanında içerdiği maddelerden dolayı sağlıklı bir üründür. Ayrıca silikondan yapılan çatal ve kaşıklar bebeğe zarar vermeyeceği için kullanımı sorun oluşturmaz. Bu çeşit mama setleri bebeklerin motor kabiliyetlerini (tutma, kavrama) geliştirmesine katkı verir ve kendi başlarına yemek yemelerini kolaylaştırır.

Mama Seti Modelleri ve Özellikleri

Birbirinden farklı modellerle satışa sunulan mama setleri kullanıcıların isteklerine göre değişkenlik gösterebilir. Mama setlerinin piyasalarda geniş bir yelpazesi bulunması değişik modellerde mama setleri üretilmesini sağlar. Üretici firmalar kendi hedeflerine göre çeşitli bebek maması setleri piyasaya çıkarırlar. Kimyasallardan arındırılmış olan mama setleri bebeklerin sağlıklı beslenmesini kolaylaştırır. Bebeklerin ciltleri çok hassastır ve hemen tahriş olabilirler. Bebeklerin büyümesi ile birlikte kullanılan malzemeler değişebilir. Mama setlerinin sağlıklı olmasının yanında kırılmaz özelliğine de sahip olması tercih edilecek ürünleri seçmede kullanıcıların aradığı  koşullardan biridir. Biraz büyüyen bebekler için silikonlu ve plastik ürünlerden, paslanmaz çelik kaşık çatal takımlarına geçilebilir. Büyüme çağlarına geldikçe kendilerine uygun setleri kullanmaları kişisel gelişimlerine katkı sağlar. Mama setlerinde kaşık, çatalın yanı sıra değişik mutfak araçları da bulunur. Mama bardağı bu setler içerisinde bulunan başka bir ürün olarak kullanıcıya sunulur. Bardakla içme yetisinin yavaş yavaş kazanılmasını sağlamak için ideal bir üründür. Aşamalı olarak bebeğin su bardağını kavrayışı ve suyu nasıl içileceğini kavramasının yanında su akışını nasıl kontrol edeceğini öğrenmesini sağlar. Vakumlu tabak kaşık seti, yumuşak kaşığı ve kapağı ile birlikte kullanımı kolay bir üründür. Tutma yerleri sayesinde bebekler kolaylıkla ürünü ellerinde tutabilir, üzerinde bulunan farklı şekillere bakarak yemek yemeyi veya su içmeyi eğlenceli  hale getirebilirler. Vakumlu tabanı sayesinde koyduğunuz yerde sağlam bir şekilde devrilmeden durmasını sağlar. Leke tutmayan özelliğinin yanında bulaşık makinesinde yıkanabilir olması aile için kolaylık sunar. Farklı türde yemekleri aynı kabda taşıyabilme özelliğine sahip olan bölmeli tabak kaşık seti ailelerin tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Yemeklerin birbirine karışmasını önlemek için üretilen bu ürün çeşitli şekillerde bulunabilir. Üretim materyaline göre mikrodalga fırına kapaksız bir şekilde girebilir, bulaşık makinesinde yıkanabilir. Bölmeleri sayesinde kaşığı devamlı temiz tutabilir bebeklerinizi sağlıklı ve hijyenik bir şekilde besleyebilirsiniz. Sıcak yemeklere geçmiş olan çocuklar için üretilen ısı göstergeli tabak seti yemek ısısının 40 derece ve üzerine çıktığı zamanlarda tabak içinde bulunan mavi rengin beyaza dönmesi ile ebeveynleri uyarır. Bu sayede ağız yanıkları gibi olası sorunların önüne geçebilirler.

Mama Seti Fiyatları

Mama seti fiyatları birbirinden farklı modellerin farklı fonksiyonlarla bir araya gelmesi nedeniyle değişkenlik gösterir. Fiyatların belirlenmesinde  bazı özelliklere dikkat edilir. Üretim döneminde kullanılan malzemeye göre fiyatlandırma yapılabilir. Aynı kullanım özelliği olan farklı marka ürünlerin değişik fiyatlarla pazarda yer alması  kullanılan materyalin kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ürünün materyali cam, plastik, silikon, porselen olabilir. Bu da fiyatlarında değişikliğe sebep olur. Mama seti fiyatlarının değişkenlik göstermesinin bir diğer nedeni çocukların yaş aralıklarına bağlıdır. Örneğin katı yemeğe yeni geçmiş bir çocuk için bir fonksiyonlu mama seti yeterli olabilirken yaşça daha büyük olan çocuklar için birkaç çeşit fonksiyon gerekebilir. Çocukların yemek yerken aynı zamanda üzerlerinde bulunan çeşitli şekiller ile eğlenmelerini de sağlayan bazı mama seti çeşitleri farklı fiyatlarla satışa sunulabilir. Kullanım alanlarına göre fiyat skalası oldukça geniş olmasının yanında her bütçeye uygun mama setleri bulabilirsiniz. Cimri.com internet sitesine girerek fiyat karşılaştırması yapabilmenin yanında kullanıcı yorumlarını okuyup kendinize uygun olan ürünü bulabilirsiniz. 

Mama Seti Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Mama seti satın almadan önce ihtiyacınıza uygun olan kriterleri göz önünde bulundurmanız size doğru bir mama seti satın almanızda kolaylık sağlar. Öncelikle bebeğinizin yaşına ve kullanım fonksiyonlarına göre mama seti satın almanız önemlidir. Çünkü bebeklerin her ayda ince kaslarını geliştirme oranı değişir. Bu nedenle her ürünü kullanamayabilirler. Eğer çocuğunuz kendi kendine yemek yiyebilecek yaşa geldi ise ona uygun fonksiyonda bir mama seti satın almanız gerekir. Mama seti modellerinin farklı tasarım ve özellikte olması fiyatlarında değişiklik göstermesine sebep olur. Mama seti satın alırken fiyatların yanında kaliteye de dikkat etmek çocuğunuzun sağlığı için faydalı olur. Bu nedenle direk bebeğinizin oral yolla temas ettiği bu ürünleri seçerken kalitesinden emin olduğunuz ürünleri tercih etmeniz daha doğru olur. Piyasada kendini ispatlamış markalar pazara sürdükleri lisanslı mama seti ürünleri ile değişik kullanıcılara ulaşabilirler. Kullanıcılar bu markaların kalitesine kontrol edebilir ve ihtiyaçlarına uygun mama seti satın alabilirler.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery