track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mama Tabağı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mama Tabağı markası:

En Çok İncelenen Mama Tabağı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Mama Tabağı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 211 Mama Tabağı modeli içerisinde en ucuz Mama Tabağı fiyatı 7.9 TL iken, en yüksek Mama Tabağı fiyatı 269.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mama Tabağı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Mama Tabağı fiyatı ise 77.64 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Mama Tabağı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Philips Avent SCF186-25 18+ Ay Emzik
Philips Avent SCF186-25 18+ Ay Emzik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Philips Avent SCF782/20 Truman Magic 260 ml Alıştırma Bardağı
Philips Avent SCF782/20 Truman Magic 260 ml Alıştırma Bardağı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Mama Tabakları

Bebeklerin beslenmeleri sağlıklı büyümeleri için oldukça önemlidir. Bebekler için üretilen mama tabağı, mama kaşığı ve çatalı onların daha kolay bir şekilde yemek yemesine yardım eder. Bebekler doğduklarından itibaren belirli bir süreye kadar anne sütü ile beslenir. Doktor tavsiyesi ile katı gıdaya geçen bebeklerin bu aşamada mama tabaklarına ihtiyacı olur. Mama tabağı bebekler için sağlık koşulları göz önünde bulundurularak üretilir. Kullanılan malzemenin yanı sıra tabağın şekli de oldukça önemlidir. Bebeklerin yemek yerken hareket edip tabaktaki yemeği dökmemesi ya da tabağın masa üzerinde hareket etmemesi için farklı malzemeler kullanılarak tasarlanır. Mama tabakları düz renkli, hayvan figürlü ve farklı şekiller kullanılarak dizayn edilir. Mama tabakları hem tekli tabak olarak hem de kaşık ve çatalları ile set halinde de satılır. Mama tabakları ile uyumlu mama önlükleri de bulunur. Mama tabaklarının ebeveynler için en önemli özelliği dayanıklı olmasıdır. Mama tabakları bebek ürünleri satan markalar tarafından üretilir. Mama tabağıyla birlikte diğer gıda ürünleri de aynı marka çatısı altından set olarak satın alınabilir. 

Mama Tabağı Modelleri

Mama tabağı modelleri tabakların malzeme türüne, şekline ve fonksiyonlarına göre farklı çeşitlerde üretilir. Mama tabakları akrilik, bambu, bone china, plastik, silikon, polipropilen ve ahşap malzemelerden üretilir. Silikon mama tabağı bebeklerin rahat bir şekilde yemek yemesini sağlar. Mama tabağı silikon yapısı sayesinde herhangi bir düşme, çarpma durumlarında kırılmaz. Bu özelliği sayesinde pek çok annenin tercih ettiği mama tabağı çeşitleri arasında ön plana çıkar. Mama tabağı bebeklerin kendi başlarına yemek yemeleri ve böylelikle küçük motor kaslarının gelişimi için önemlidir. Bebekler hareketli bir şekilde yemek yedikleri için sabit olmayan mama tabaklarındaki yemekleri dökerek etrafın kirlenmesine sebep olabilirler. Bunu için tabakların mama sandalyesi ve yemek masasında sabit olarak durmasını sağlayan çeşitleri bulunur. Vakumlu mama tabağı bulunduğu zeminde sabitleme özelliği sayesinde bebeklerin rahat bir şekilde yemek yemesini sağlayarak ve tabaktaki yemeklerin etrafa dökülmesine engel olur. Vakumlu tabaklar plastik ve pürüzsüz yüzeye sahip zeminlerde kullanılabilir şekilde üretilir. Ahşap, dokulu ve pürüzsüz olmayan  zeminlerde vakum yüzeyle tamamen temas edemeyeceği için kullanıma uygun değildir. Vakumlu tabaklardaki vakum özelliği tabağın direkt olarak zemine temas etmesini sağlarken aparatlı vakumlu tabak modelleri de bulunur. Aparatlı vakumlu tabaklar vakumlu aparatın zemine sabitlenmesi ve aparat için özel üretilmiş mama tabağının aparat üzerine konulması ile kullanıma hazırlanır. Aparatlı vakumlu mama tabakları yalnızca aparata uyumlu tabak ile kullanılır. Mama tabaklarının bakımları da ürünün malzeme bileşenine göre farklı şekillerde yapılır. Mama tabaklarının çorba gibi sıvı yiyecekler için kase çeşitleri de bulunur. Bölmeli mama tabağı modelleri iki ya da üç farklı bölmesi ile birkaç çeşit yemeği bir arada yemeği yemeye uygun ürünlerdir. Plastik mama tabaklarına göre silikon mama tabakları daha güvenli bir ısı iletkenliğine sahip olarak sıcak yemeklerin ısısını tabağın dışarısına iletmez. Silikon tabakların elde yıkanması ürünün sağlıklı ve uzun ömürlü kullanılması için önerilen temizlik şeklidir. Mama tabaklarının önerilen bebek kullanım yaşı 6 ay ve üzeri şeklindedir. Vakum özelliği tabağın alt kısmında yer alan çeşitlerde tabak ortasında konulacağı zemine bastırılarak sabitlenir. 

Mama Tabakları Fiyatları

Mama tabaklarının fiyatları ürünlerin kalitesine göre değişir. Kullanılan malzeme, tabağın bölmeli ya da tekli tasraıma sahip olması fiyat özelliklerini etkiler. Mama tabaklarının ürün yelpazesinin geniş olması dolayısıyla fiyat yelpazesi de geniştir. En uygun fiyatlı mama tabakları plastik malzemeden üretilir. Dayanıklılık ömrü plastik malzemeye göre silikon mama tabakları yüksek fiyatlı ürünler arasında yer alır. 2 hazneli mama tabağı modellerinde plastik malzemeden üretilen ürünlerin fiyatları silikon mama tabaklarına göre daha uygun fiyata sahiptir. Mama tabaklarının vakumlu ve dökülmeyen özellikleri fiyata yansıyan unsurlar arasında yer alır. Dökülmeyen mama tabağı modelleri de mama tabakları arasında ortalama bir fiyata sahiptir.  Mama tabakları bebek ürünü satan alışveriş sitelerinde ve üretici firmaların online sitelerinde satışa sunulur. Ürünlerin fiyatları mecraya göre de değişiklik gösterir. Alışveriş sitelerinde bebek ürünlerinde yapılan kampanyalar kapsamında ürünler indirimli fiyatları üzerinden satışa sunulur. Set halinde satılan mama tabakları daha uygun fiyata gelir. Mama kabı seti içerisinde tabak, kase, çatal, bıçak bulunur. Mama önlüğü ile birlikte satılan mama tabağı ve kaşığı setleri de vardır.    

Mama Tabakları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mama tabaklarında kullanılan malzemelerin bebeklerin sağlığı için uygun ürünler olması gerekir. Plastik ve silikon malzemeden üretilen mama tabaklarının özellikleri arasında onaylı belgeleri yer alır. Satın alma aşamasında ürünlerin özelliklerinde bu ibarelere dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra mama tabaklarının boyutları farklı ebatlarda üretilir. Bunun için satın alma aşamasında ürünün ölçülerine dikkat edilmelidir. 6 ay ve üzeri bebeklerin kullanımı için üretilen mama tabakları bebeğin yeme alışkanlığına göre tekli, ikili ya da üçlü bölmelerden oluşan modeller tercih edilebilir. Bebeklere yemek hazırlarken kullanılan malzemelerin miktarları önemlidir. Bunun için üretilen mama ölçek kabı daha kolay bir şekilde yemek hazırlamaya yardımcı olur. Vakumlu mama tabağı satın alınırken ürünün konulacağı uygun bir düz zeminin olması gerekir. Bebek ürünleri ile tek bir model ve renk üzerinden uyum yakalamak isteyen ebeveynler için set halinde satılan ürünler tercih edilebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery