Mobilya & Dekorasyon

En Ucuz Mobilya & Dekorasyon Fiyatları

538175 ürün gösteriliyor.
Mobilya & Dekorasyon fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mobilya & Dekorasyon modelleri ve Mobilya & Dekorasyon fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mobilya & Dekorasyon kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Ev & Dekorasyon Aksesuarları, Banyo Aksesuarları, Masa - Sandalye & Tabure, Tablo & Poster, Koltuk. 538175 adet Mobilya & Dekorasyon fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Mobilya Dekorasyon Nedir?

Evlerimizin tasarımı ve dekorasyonu bizi yansıtan bir ayna işlevi görmektedir. Bu yüzden her insan için, özellikle de yeni evli çiftler için ev dekorasyonu ve mobilya seçimi çok önemlidir. Hem keyifli hem de yorucu bir alışveriş olan mobilya dekorasyonu oldukça geniş bir alanı kapsamakta, içerisinde oturma gruplarından masalara, gardıroplardan komodinlere kadar birçok ürünü barındırmaktadır. Yalnız yeni evli çiftler değil, evlerinde değişiklik ve yenilik isteyenlere de hitap eden bu ürün grubu, hayatımızda büyük bir önem taşımaktadır.

Mobilya Dekorasyon Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Mobilya dekorasyon kategorisi kendi altında birçok alt gruba sahiptir. Ev, işyeri, ofis ve hastane gibi günlük hayatın birçok alanında mobilya dekorasyon ürünlerine rastlamak mümkündür. Çeşitlerini incelerken kategoriyi mobilya ve dekorasyon olarak ikiye ayırabiliriz. Mobilya kısmında genellikle ahşap ve türevlerinden üretilmiş ürünler yer almaktadır. Bu ürünler kimi zaman bir oturma grubu kimş zaman bir mutfak masası olabilmektedir. Evlerde kullanılan mobilyalar için ev mobilyaları, iş yerlerinde kullanmak için de iş ya da ofis mobilyaları olarak mobilyalar çeşitlendirilmekte ve bu kullanım alanlarına uygun biçimde üretimler yapılmaktadır. Mobilyalar genel anlamda üretiminde kullanılan malzemelerle çeşitlendiği gibi üzerlerindeki kaplamalarla da çeşitlenebilmekte ve bu seçeneklere göre fiyatlar da farklılık göstermektedir. Dekorasyon ürünleri de bu kategorinin bir diğer ürün grubudur. Dekorasyon ürünleri de günlük hayatın birçok alanında karşımıza çıkabilmektedir. Evlerde, okullarda ve ofislerde kısacası birçok yerde dekorasyon ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanımında temel amaç estetik ve şıklıktır. Duvar kağıtları, tablolar ve posterler bu ürün grubunda yer alan ürünlerdir. Oldukça geniş bir fiyat ve ürün yelpazesiyle birlikte her zevke ve her bütçeye hitap edilebilmektedir.

Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Mobilya seçerken ilk dikkat edilecek konu, mobilyaların nasıl bir ortamda kullanılacağıdır. Mobilyaların kullanılacağı ortamlar temelde ikiye ayrılır: ev ve ofisler. Burada ilk söylenmesi gereken şey; ofis ve ev mobilyası kesinlikle birbirinden farklı tarzlara sahiptir. Zira, bu iki alandaki mobilya kullanım alışkanlığı da farklılık gösterir. Mutfak dolapları, koltuklar, L koltuklar, berjerler, bebek odası takımları, sehpa takımları, yatak odası takımları gibi farklı mobilya ihtiyaçlarını sağlarken mutlaka kullanım alanı genişliği ve tasarım anlayışı önemsenmelidir. Önce bir stil belirlemek sonra da bu stildeki eşyaların mevcut alanda nasıl konumlanacağı planlanmalıdır. Bu şekilde ihtiyaçlara cevap veren ve göze de iyi görünen bir dekorasyon algısı yaratılabilir. Eğer ilk kez yani sıfırdan ev döşeyecekseniz, mobilya seçerken ortak bir dil kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Örneğin yalın ve son derece minimalist bir tarza yönelerek tüm eşya seçimini buna uygun olarak yapabilirsiniz. Bu amaçla desen ve doku içermeyen düz lake mobilyalar idealdir. Bunların halı, perde ve diğer objelerle uyumlu bir biçimde kullanılması evde “su gibi” bir ferahlık yaratabilir. Sıcak ve dokusu olan ortamlardan hoşlanıyorsanız ahşap tonlarında ve biraz işçiliği olan mobilyalar seçebilirsiniz. Onları destekleyen halı, perde ve objelerle istenen sıcaklığı vurgulayabilirsiniz. Mobilya seçiminde bütünlüğe önem vermek de çok önemlidir. Evin genelindeki havaya uygun seçimler yaparak dekoratif ve şık bir etki yaratabilirsiniz. Ayrıca evin genelinde bu etki devam ettiği için görsellik, çok daha vurgulayıcı olabilir.

Ofis Mobilyası Seçimi Nasıl Olmalı?

Ofis mobilyası seçiminde ise bol raflı, evrakları ve dosyaları kolayca saklayabileceğiniz bir ortam sağlamanız tavsiye edilir. Ofis için eşya alırken de yine düzen, uyum, ortak tarz konuları önemsenmelidir. Yazlık ev, bağ evi gibi açık alan kullanımı fazla olan evlere eşya alırken de kolay yıkanabilen, fazla yer kaplamayan eşyalar seçmek faydalı olabilir. Böyle ortamlarda böcek gibi haşereler daha fazla olacağı için sandıklı kanepe ve koltuk çeşitleri tercih edilmemelidir. Mobilyalarınızı uzun süre yeni gibi kullanmak için sıvı, nem ile temas etmelerine engel olmaya dikkat etmeniz önemlidir. Ayrıca aşınmalara karşı da mobilyayı korumak gerekir.

Mobilyanın Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Mobilyada kullanılan malzeme ve işçilik kaliteyi sağlar. Ürün açıklamalarında yazan malzeme bilgisi size fikir verecektir. İşçilik kalitesi ise ancak bu alanda usta bir göz tarafından anlaşılabilir. Peki, kaliteli mobilyaları uzun süre kullanabilmek için neler yapmak gerekir? Mobilyalarınızı kullanırken kesici, delici maddelerin ortamdan uzak olmasına özen gösterin. Yemek masasında delik açan mumlar çok meşhurdur. Mumları mutlaka şamdan ya da mumluklarla kullanın. Sofra kurarken masa örtüsü ya da Amerikan servis kullanmaya dikkat edin. Sıcak tencere ya da tavaları direk masa üzerine koymayın. Mobilya temizliğinde deterjan kullanmayın. Çünkü deterjanlar en kaliteli mobilya cilasını bile bozabilir. Cila bozulduğunda da mobilyanın yüzeyindeki koruyucu tabaka kalkar.

Mobilya Dekorasyon Ürünleri Fiyatları Nasıldır?

Mobilya dekorasyon ürünleri çok geniş bir ürün yelpazesini içine alan bir başlıktır. Satın alacağınız üründen ürüne fiyatlar farklılık gösterir. Ortalama 5 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 25.500 TL’ye varan çok geniş bir fiyat aralığındaki geniş bir ürün yelpazesini sizlere sunan Cimri.com, Kale, Vitra, Modalife gibi birçok markaya ait yüzlerce ürün arasından farklı satıcılara ait farklı fiyatları da kıyaslayarak en ucuzunu satın almanızı ve tasarruf etmenizi sağlar.