track source
track source

Beşik

En Ucuz Beşik Fiyatları

602 Ürün gösteriliyor.
Tekerlek
Koruyucu Tente
Eşya Cebi
Taşıma Çantası
Ağırlık
Sallanabilme
Silinebilir Kumaş
Katlanabilme
Koza Beşik
Ara Kat
Fermuarlı Kapı
Cibinlik
Dönence
Titreşimli Müzik Kutusu
Işıklandırma
Peluş Oyuncaklar
Alt Açma Ünitesi
İlgili Etiketler
    beşik
Beşik fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Beşik modelleri ve Beşik fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Beşik kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Pierre Cardin, IKEA, Babyjem, Arnica, Chicco. 602 adet Beşik fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Beneto BT-425 Barilla White Mavi Beşik
Beneto BT-425 Barilla White Mavi Beşik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Chicco Next2Me Gri Beşik
Chicco Next2Me Gri Beşik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Hattrick Baby SEB-808 Elektrikli Beşik
Hattrick Baby SEB-808 Elektrikli Beşik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Beşik Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bebekler yeni doğduklarında oldukça savunmasız ve muhtaçlardır. Her ihtiyaçları için ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Bebekler için özellikle ilk yıllarda en önemli şeylerden birisi uykudur. Sağlıklı bir uyku bebeğin gelişimini de olumlu etkileyeceğinden ebeveynler bebeklerinin uykularına çok önem verirler. Onlar için hazırlanmış özel yataklara beşik denir. Bebeklerin rahat ve güvenli bir şekilde uyumasını sağlayan beşiklerin yan tarafları korkuluklarla kaplıdır ve bu şekilde bebeklerin uyku halindeyken düşmesi engellenir. Zamanla gelişen ve farklı modellere kavuşan beşikler, özellikle erkek ve kız bebekler için farklı tasarımlarda üretilmektedir.

Beşik Çeşitleri Nelerdir?

Beşikler zamanla farklı model ve tasarımlara bürünmüştür. Öncelikle beşiklerin üretildikleri malzemeler farklılık göstermektedir. Malzeme farklılığı fiyat üzerinde etkili olmakta bu sayede her bütçeye hitap eden beşik modelleri üretilmektedir. Beşikler tasarımsal anlamda temel olarak erkek ve kız bebeklere hitap edilecek şekilde ayrılmıştır. Ayrıca beşikler çocukların içerisinde eğlenebileceği şekilde de tasarlanmıştır. Bazı beşiklerde sarkıtılan oyuncak ve figürler bulunurken bazılarıysa sallanan veya sallanamayan olarak çeşitlenmektedir. Bazı beşikler bebeğiniz büyüdükçe büyüklüğü ayarlanabilir şekilde tasarlanmıştır. Genel olarak ele alınırsa her zevke, ihtiyaca ve bütçeye uygun bir beşik modeli bulmak oldukça kolaydır.

Bebek Beşiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beşik satın almadan önce karar verilmesi gerekilen bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki büyüyen ya da büyümeyen beşik türlerinden hangisinin tercih edileceğidir. Yeni doğan bebeklerin genellikle anne yanında yatması gerekmektedir. Büyümeyen beşikler çoğunlukla bir metre uzunluğunda olan ve genellikle sadece bebeklik döneminde kullanabileceğiniz beşik türleridir. Büyüyen beşiklerde ise, üzerinde bulunan çekmeceli şifonyer dolaplar ayrılarak, daha büyük bir yatağa dönüşme avantajı sağlamaktadır. Altındaki dolapları da dilerseniz yatağın kenarına koyabileceğiniz komodinler olarak değerlendirebilirsiniz.

Genel olarak beşik seçimlerinde dikkat edilmesi gerekilen en önemli noktalardan ilki parmaklık aralarının 6 cm’den fazla olmamasına özen göstermelisiniz. Bunun önemi; bebeğinizin başını sıkıştırabileceği genişlikten uzak durmak ve güvenlik önlemlerini almaktır. Seçeceğiniz bebek beşiklerinin ham maddesinin kesinlikle kurşun içermiyor olması gerekmektedir. Kurşunun, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesi bebekleriniz için çok daha önem arz etmektedir. Bir diğer önemli nokta unsur ise ayarlanabilir olma özelliğidir.

Bebeğinizin oturmaya başladığı anda yatağın seviyesini indirmek, kenarlara yaslandığı anda düşmeyeceği ve tırmanamayacağı kadar derin bir konuma getirilmesi yine güvenliği açısından oldukça önemlidir. Beşiğinizin üzerinde bulunabilecek dönence türü oyuncakları mutlaka bebeğinizin uzanamayacağı kadar yükseğe takmalısınız. Bebeğiniz oturmaya başladığı andan itibaren de bu tür oyuncakları kaldırmanız yine güvenlik açısından önemli olacaktır. Bebek beşiği tercihinizi ahşap mobilyalardan yana kullanıyorsanız, satın alırken üzerinde kıymık olmamasına dikkat etmeli ve bu durumu da sık sık kontrol etmelisiniz.

Büyüyen Beşik Nedir?

Beşikler farklı model ve tasarımlarda üretilebilmektedir. Bu modellerden bir tanesi de büyüyen beşiklerdir. Büyüyen beşikler bebeğiniz büyüdükçe yatak alanı arttırılabilen ve en sonunda beşikten karyolaya dönüşebilen bir üründür. Bebeklerin hızlı gelişimi sırasında sürekli beşik değiştirme sorununun önüne geçmek için tasarlanan bu beşikler, karyola olduğu gibi beşik halindeyken kullanılan daha sonra çıkarılan parçalar masa gibi farklı mobilyalara dönüşebilmektedir. Aynı zamanda üzerinde yer alan çekmeceler, bebeğinizin eşyalarını barındırmak için oldukça kullanışlıdır.

Beşik Fiyatları Nasıldır?

Beşik fiyatları üretildikleri malzeme ve sahip olduğu işlevlere göre farklılık göstermektedir. Ortalama 36 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 2.299 TL’ye varan geniş bir fiyat aralığındaki ürünleri bir arada inceleyebileceğiniz Cimri.com, Chicco, Sunny Baby, Baby Hope gibi markalara ait onlarca ürünü farklı satıcılara ait farklı fiyatları da kıyaslayarak en ucuz şekilde satın almanızı ve tasarruf etmenizi sağlar.

track source