Yatak

En Ucuz Yatak Fiyatları

5749 ürün gösteriliyor.
Yatak fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yatak modelleri ve Yatak fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yatak kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Merinos, IKEA, Babyjem, WellMatt. 5749 adet Yatak fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Yatak Ürünlerinin Önemi Nedir?

Günlük hayatta iş ya da eğitim gibi nedenlerden dolayı yorulmakta ve enerji kaybına uğramaktayız. Vücudun kendini yenilemesi ve de ertesi güne daha dinç olarak uyanabilmemiz ise rahat bir uyku uyumaktan geçmektedir. Rahat uyuyabilmek içinde kaliteli ve de sağlıklı yatak ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Geçmişten günümüze kadar pek çok farklı özellikler üretilmiş ve piyasaya sürülmüş olan yatak çeşitleri üretim sırasında kullanılan malzeme çeşidi ve de ürünlerin imalatını gerçekleştirmekte olan firmalara göre farklı fiyatlar üzerinden satılmaktadır. Çeşitli markalar tarafından satışa sunulmuş olan tüm yatak çeşitlerine Cimri.com adresinden ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Hayatımızın neredeyse üçte birini geçirdiğimiz yataklar, sağlıklı bir vücut için de olmazsa olmazlardandır. Kaliteli bir uyku yaşam kalitesini arttırarak daha verimli günler geçirmenizi sağlar. Bu yüzden size en uygun yatak modelini seçmeni gerekmektedir. Yataklar birçok farklı çeşide sahiptir.

Yatak çeşitlerinde öncelikle boyut önemlidir. Yatağı kullanacak kişinin boyu ve kilosu yatak boyu seçiminde de önemli bir kriterdir. Yataklar temelde üç farklı boyut tipine sahiptir. Tek kişilik, bir buçuk kişilik ve iki kişilik. Bu yatak tipleri aynı zamanda uzunluk olarak da seçeneklere ayrılmaktadır.

Yatak çeşitleri ayrıca ortopedik özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. Bu çeşitlerin ilki, en temel yatak çeşidi olan yaylı yataklardır. Bu yataklar süngerleri arasında destekleyici çelik yaylar bulundurur. Bu sayede yataktaki konforu arttırmayı amaçlar. Ekonomik yönden en uygun yatak çeşidi olan yaylı yataklar, ortopedik yönden çok başarılı değildir. Daha ortopedik bir yatak arayanlar için visco yataklar uygundur. Bu yataklar kişinin vücuduna göre şekil alan süngerler ile desteklenir ve tam ortopediktir. Son dönemde en çok tercih edilen ve en kullanışlı ürünlerden olan lateks yataklar ise, ağaç kauçuklarından elde edilen doğal süngerler ile yapılır. Bu sayede, geniş hava kanallarına sahip olan lateks yataklar, terleme vb. sorunları büyük oranda engeller.

İhtiyacınız Olan Yatağı Nasıl Belirlemelisiniz?

Visco, lateks ya da yaylı yataklardan hangisini tercih edeceğiniz ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Farklı yaşam tarzları, farklı boyutlar, zevkler ve ihtiyaçlar bu noktada seçimlerinizi kolaylaştıracaktır.

Visco yataklar konfor açısından lateks ile birbirine her ne kadar benzeseler de ciddi farklılıkları vardır. Bu yataklarda, vücudunuzu sarmasını ve yattığınız zaman gömülme hissini daha fazla hissedersiniz. Yattığınız zaman yavaş bir şekilde vücudunuzun şeklini alırken daha sonrasında eski haline geri döner. Visco yatak seçiminde ise kilonuza uygun yoğunlukta bir yatağı tercih etmeniz gerekmektedir.

Lateks yataklar ise tamamen doğal bitkilerin sütünden elde edilerek yapılmaktadır. Visco yatak gibi vücut boşluklarınızı aynı şekilde doldursa da lateks yataklar vücudunuzu tamamen sarmaz. Yaylı yataklara benzer yapısı nedeni ile hemen eski haline döner ve uzun süreli kullanıma daha uygundur. Bu tip yataklarda ise kilo problemi önemli değildir, her kilodaki insanın rahatlıkla kullanabileceği bir yapıdadır.

Yaş Grubuna Göre Yatak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Yetişkin bireyler, yumuşak yaylı yatakları tercih edebilirler. Bunun nedeni omurga gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Ancak bebeklerde bu durum değişmektedir. Bebeklerin kemik gelişimi tamamlanmadığından, sert ve düz yatakların tercih edilmesi gerekmektedir. Çocuklarda ise normal sert yaylı yatakların kullanımı yine omurga gelişimi için en uygun seçenek olacaktır.

Yatak Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Monessa, Bed Marine, Bambi, Opalin, Kaybed, Selena ve Bera gibi markalar tarafından birbirinden kaliteli yatak çeşitleri üretilmektedir. Ürünlerde yer alan malzeme çeşidi, ürünlerin boyutları, renkleri ve marka çeşitlerine göre farklı fiyatlardan satışa sunulmakta olan yataklar, Cimri sayesinde en ucuz yatak arayışına giren kişilerin tek bir site üzerinden aradığı ürünü bulması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda piyasadaki tüm yatak çeşitleri ve markalara ulaşmayı sağlayan site, müşteri yorumunu da görüntülemektedir.