Yatak

Yatak Fiyatları

5482 Ürün gösteriliyor.
Genişlik
Uzunluk
Uyku Pedi
Kullanıcı Tipi
Kullanım Şekli
Hava Transferi
Yazlık-Kışlık Taraf
Hava Kapsülü
Yatak fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yatak modelleri ve Yatak fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yatak kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Merinos, IKEA, Babyjem, WellMatt. 5482 adet Yatak fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Setay Mobilya Arabalı Yatak
Setay Mobilya Arabalı Yatak
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yataklar

Gün içinde biriken bütün yorgunluğunuzu attığınız ilk yer yatağınız olur. Özellikle ortopedik yatak modelleri son zamanlarda birçok kullanıcının başlıca tercihleri arasında yerini alır. Günlük hayatta ya da çalıştığınız iş alanına bel ve sırt ağrılarınız sizi uykunuzda rahatsız edecek dereceye gelebilir. Ortopedik yataklar bu tarz olumsuz durumlarda gözle görülür etki yaratarak daha konforlu bir uyku deneyimlemenizi sağlar. Yeni bir yatak alırken birçok kullanıcı eskisinden memnun olmadığı için değiştirmeye yönelir. Yatağın rahatlığı, boyu ve modeli gibi unsurlardan dolayı değiştirmek isteyen kullanıcılar çoğunlukla daha rahat edeceği ortopedik modellere yönelir. Vücudunuzun şeklini alabilen ortopedik yataklar yapısı sayesinde ağrılarınızı hafifletir ve konforlu bir uyku sunar. Doğru yatak seçimi yaparken birçok kritere dikkat etmek gerekir. İhtiyaçlarınızı ve zevkinizi belirleyerek çıktığınız yatak alışverişinden daha memnun bir şekilde dönersiniz. Yanlış yatak tercih ettiğiniz sürece bel, boyun ve sırt ağrıları gibi problemlerle karşılaşırsınız. Vücudunuzu düşünen yatak modellerine yönelerek daha sağlıklı uykular deneyimleyebilirsiniz. Rahat bir uyku için öncelikle hangi yatakta daha iyi uyduğunuzu belirlemeniz gerekebilir. Yaylanan bir yatak modeli aldığınızda yaylanma hissini  her hareketinizde hissedebilirsiniz. Kullanılan yay sistemine ve sayısına göre yatakların konforunda farklılıklar olabilir. Bazı kullanıcılar bu tarz yumuşak yataklar yerine daha sert ürünlere yönelir. Yatay bir pozisyonda uyuduğunuzda belinizin ne kadar derine inebileceğini hesaplayan yatak markaları sayesinde istediğiniz sertlikteki yatağa ulaşabilirsiniz. 

Yatak Modelleri ve Özellikleri

Günün yorgunluğunu alan yataklarınız özellikleri ile sizi rahat ettirirken, rahatsız olmanıza neden olacak yapısıyla uyku kalitenizi bozabilir. Konforlu bir uyku için kendi vücut tipinize göre yatak seçimi yapmak doğru bir tercih olur. Birçok marka ve modeldeki yataklar yaylı sistemleriyle kullanıcıyı ekstra rahat ettirir. Çift katlı yay sistemi ile benzersiz bir konforu deneyimlersiniz. Yaylı yapıya sahip yataklar zamanla vücut şeklinizi alarak size uygun bir hale gelir. Eklem ağrısı olan kullanıcılar için gerekli desteği sağlayarak yorgunluklarını azaltır. Yataklar sert ve yumuşak olmak üzere iki farklı formda üretilir.Kullanıcılar beklentisine ve ihtiyacına göre tercih yapar. Yatak markaları hayal ettiğiniz konforu size sunmak üzere çeşitli tasarımlar yapar. Sert yatakta rahat eden kullanıcıları farklı yay sistemleriyle destekler ve zamanla oluşabilecek çukurlaşmaların önüne geçer. Birçok kullanıcı zamana bağlı olarak yatağında meydana gelen şekil bozukluklarından şikayetçi olur. Üründe kullanılan yay sayısı ve yayın kalitesi bu tarz sorunları etkileyen unsurların başında gelir. Daha sık yaylı sisteme sahip yataklar tercih ederek uzun süre ilk günkü rahatlığı deneyimleyebilirsiniz. Yaşam tarzınızı dikkate alarak üretim yapan yataklar sayesinde, size düşen tek görev yatış pozisyonunuzu  belirlemek olur. Genelde hangi şekilde ve ne tarafa dönerek uyuduğunuzu belirleyerek kendinize en uygun modeli kolayca bulabilirsiniz. Bazı yatak çeşitleri yatış pozisyonunuzu destekleyerek ağrı ve uyku sorunlarından kurtulmanızı sağlar. Ayrıca kabarık pedlerle tasarlanan modeller basınç etkisi azaltıcı özelliğe sahip olduğu için konforunuzu ön planda tutar. Yataklar birden fazla versiyona göre hazırlanır. Bazı modeller karyoladan ibarettir, alt kısmında herhangi bir sandık bulunmaz ve yüksekliği daha azdır. Yatak baza ürünleri ise, altında bir sandıkla sunulduğu için bu isimle adlandırılır. Alandan tasarruf etmenizi sağlayarak, yatağın altına bazı eşyalarınızı sığdırma imkanı verir. Yüzüstü yatan kullanıcılar için onları destekleyecek sert yüzeyler doğru bir tercih olurken, sırt üstü yatan kullanıcılar yumuşak yataklara yönelebilir. Alerjisi olan kullanıcıları da göz ardı etmeyen yatak markaları hipoalerjenik yataklar tasarlar. Baktığınız yatak çeşitlerinde bu özellik yoksa hipoalerjenik alez kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Yatak Fiyatları

Mevcut yatağınız size istediğiniz konforu sağlamayabilir ya da artık daha modern bir tasarıma geçmek istiyor olabilirsiniz. Yeni bir yatak alırken birçok kullanıcı ilk etapta konforu, özellikleri ve tasarımıyla ilgilenir. Daha sonra ise yatak fiyatlarına göz atılır. Ürünlerin fiyatı belirlenirken birden fazla unsur etkin rol oynar. Bu nedenle fiyat tek bir kritere göre değerlendirilmeye alınmaz. Fiyatın belirlenmesinde etkili olan unsurların başında kalite ve konfor gelir. Tercih ettiğiniz yatağın konforu ölçüsünde fiyatlarda artış ve azalmalar görülebilir. Kullanıcıya sunulan her bir artı ve konfor sunan özellik aynı zamanda fiyat hanesinde de artışlar meydana getirir. Yatak fiyatları yılın belli dönemlerinde özel indirimlere girebilir. Sezona göre değişiklik gösteren bu indirim günlerini takip ederek aradığınız yatak modelini daha uygun fiyata alabilirsiniz. Yataklar tekli ya da takım olarak satıldığında farklı fiyatlara sahip olabilir. Yatak odası takımı içinde yer alan bir yatağı tek başına almak istediğinizde ufak ya da büyük fiyat farkları olduğunu görebilirsiniz. Yatağınızla beraber odanızda da yenilik arıyorsanız, yatak odası takımı alarak daha hesaplı bir alışveriş yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz yatak ölçüleri de fiyat üzerinde etkin rol oynayan unsurlardan biridir. Boyut olarak küçük olan bir yatak ile büyük olan yatağın fiyatı aynı olmayabilir. Burada yatak ölçülerinden kaynaklanan bir fiyat farkı söz konusudur. Tek kişilik ve çift kişilik yatak fiyatlarının aynı olmadığını görebilirsiniz. Ürünlerin kişi sayısı arttıkça fiyat da bu artıştan etkilenir. İki versiyon arasındaki farklılık çeşitli etkenlere ve yatağın kalitesine göre değişiklik gösterir. Yatak fiyatları bunların yanı sıra markalar bazında da farklılık gösterir. Markanın sunduğu konfor, ayrıcalık ve birtakım özellikler fiyatın belirlenmesinde etkili olur. Alacağınız modele karar vermeden önce Cimri.com’da fiyatları karşılaştırabilirsiniz. 

Yatak Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Birçok kullanıcı evine ya da kendine yeni bir eşya alırken öncesinde birçok kriter belirler. Alınacak ürün yatak olduğunda ise daha fazla titizlik gösterenler olabilir. Bütün günün yorgunluğunu atacağınız yatağı seçerken beklentinizi ve konforu ön planda tutabilirsiniz. Sizi rahat ettirmek yerine, sabah uyandığınızda ağrılara sebep olan bir yatak kullanıyorsanız zamanla başka sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Eklem ağrılarından yakınan bir kullanıcıysanız sert yapıya sahip tek kişilik yatak modellerine yönelebilirsiniz. Bazı kullanıcılar yattığı yatağın zamanla vücudunun şeklini almasını ister. Kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan birçok marka bunu dikkate alarak size uygun ürünler üretir. Bacak ve boyun gibi bölgeleri ekstra destekleyerek uyurken dinlenmenize olanak sağlar ve ağrıları hafifletir. Uyku pozisyonunuza göre yatağın modelini ve konforunu seçmek kalite bir uyku için ilk adım olabilir. Genelde yan bir pozisyonda uyuyorsanız, basınç dengesini ayarlayan modellere yönelebilirsiniz. Ayrıca seçeceğinizin yatağın yay yapısına dikkat ederek daha uzun süre ilk günkü konforda kalabilirsiniz. Bazı kullanıcıların partneri yataklarda alerjik reaksiyonlara maruz kalabilir. Yün, pamuk ve lateks gibi yapılar bu alerjen ortama zemin hazırlar. Çiftler bu soruna çözüm bulmak için hipoalerjenik çift kişilik yatakları tercih edebilir. Yeni bir yatak alabilecek durumda olmadığınız zamanlarda hipoalerjenik alezlere yönelebilirsiniz. Yatağın konforu kadar ürün fiyatı da dikkat edilmesi gereken unsurların arasında yer alır. Ürün tercihi yaparken fiyat performans dengesini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Yatak alırken doğru yatak ölçüsünü belirlemek de fayda vardır. Vücut yapınıza ve boyunuza uyum sağlayan modellere yönelerek daha konforlu bir yatağa sahip olabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery