track source
track source

Baza

Baza Fiyatları

330 Ürün gösteriliyor.
Baza fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Baza modelleri ve Baza fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Baza kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Niron, Vivense, HomeCare, Bellona, Luna. 330 adet Baza fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Baza Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Baza markası:

2021 yılı Baza Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 330 Baza modeli içerisinde en ucuz Baza fiyatı 13.2 TL iken, en yüksek Baza fiyatı 13099.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Baza fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Baza fiyatı ise 1894.99 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Baza Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Baza

Yaşamda birçok eşya asli işlevlerinin amaçlarının yanında ilave kullanım kolaylıkları ile son derece ergonomik, çok fonksiyonlu olarak yer alır. Baza da bu eşyalardan biridir. Yatağın zeminden yukarıda durmasını sağlayan, ahşap veya metal malzemeden imal edilerek, deri ya da kumaş ile kaplanır. Baza içerisine birçok eşyanın depolanmasına imkan sağladıkları için de son derece kullanışlı, fonksiyonel mobilya eşyalarıdır. Üzerlerine konan tek ya da çift kişilik yatakların stop mekanizmaları sayesinde sabit kalmasına ve kaymamasına imkan verir. İçlerine yorgan, battaniye, hurç, kıyafet, kilim ya da halı gibi birçok eşyanın konulabilmesi de yaşam alanlarında oldukça derleyici, toparlayıcı bir eşya olarak kullanılmalarını sağlar. Kullanıcılar için bazalar, bir yatağın üzerine konulduğu zeminden ziyade, iç hacimleri ile oldukça büyük bir muhafaza alanı olarak kabul görür. Baza yatak şeklinde takım olarak da kullanıcı beğenisine sunulan ürünler; malzeme dayanıklılığı, kaplama materyali, renk, desen ve ebatları ile farklı ihtiyaçlara cevap verecek çeşitlilik ile üretilir. Üretici markalar, daha pratik kullanımlı daha büyük iç hacimli baza modelleri sunabilmek adına tasarımlarını geliştirmeye çalışır.

Baza Modelleri

Baza modelleri temelde tek ve çift kişilik olarak ikiye ayrılır. Her iki grupta da deri, kumaş kaplama ya da kaplamasız modeller de görülebilir. Bazaların zemine temas eden mekanizmalarında sabit ya da ayaklı modeller de vardır. Ayaklı modeller, konaklama işletmelerinde pratik bir kullanım sağladıkları için daha yoğun tercih edilir. Bazaların üstüne yatak konduğu, üst kısımları genelde bir yatak başlığına ya da duvara baktığı, alt kısımları da zemine  baktığı için uç ve yan yüzeyleri dışarıdan görülebilir durumdadır. Bu yüzeyler, kumaş ya da deri ile kaplanabildiği gibi kendinden renkli desenli ahşap yüzeyler olarak da tasarlanabilir. Kullanıcı tercihlerine göre değişecek şekilde bu noktada farklı tasarımlar vardır. Baza tek kişilik modelleri üzerine tek kişilik bir yatak konabilecek büyüklükte, genelde yatağın alt ucundan kaldırılarak yukarı doğru açılan mekanizmalar ile üretilir. Yatağın kaymasını önlemek ve yatak ile birlikte bazanın üst kısmını rahat kaldırabilmek için genelde krom renkli tutamaklar monte edilir. Bu aparatlar yardımı ile üzerindeki yatağın ağırlığı da düşünüldüğünde bazanın daha az güç ile açılabilmesine imkan sağlanır. Baza çift kişilik modelleri ise üzerlerine çift kişilik büyük bir yatağın konabildiği ürünlerdir. Çalışma mekanizması aynı şekilde olan bu modellerde de üst kısmın rahat açılabilmesi için tutma aparatları olabilir. Çift kişilik baza modellerinde 2 ayrı bölmeli olan tasarımlar da vardır. Üzerlerindeki yatak alındıktan sonra 2 ayrı tek kişilik baza görünümündeki bu modeller, depolama alanının bölmelenmesi anlamında bir kullanım kolaylığı sunarlar. Kapandıklarında üst yüzey yatağın sorunsuz konması için yekpare şekil alır. Tek parça olan üst kısımların açılması her kullanıcı için pratik olamayabileceğinden bu model de yoğun talep görebilir. Baza takımı ürünleri; baza, yatak başlığı ve yataktan 3’ü ya da 2 sinin içerecek şekillerde sunulabilir. Kullanıcılar ihtiyaçlarına ve yaşam alanlarının ölçülerine göre baza 160x200 gibi çift kişilik modelleri tercih edebilir. Çift kişilik farklı ebatlarda modeller de vardır. Tek kişilik kullanımlar için baza 120x200 gibi geniş ölçülerdeki bir model konforlu bir kullanım sunabilir. Genelde kullanılan tek kişilik baza 100x200 modeli ise oldukça yaygın bir modeldir.

Baza Fiyatları

Baza fiyatları; ebatlarına, kaplama materyali ve rengine, tasarım formlarına göre değişebilir. Çift kişilik bazalar tek kişilik modellere göre doğal olarak daha yüksek fiyatlı olacağı gibi her iki grupta da daha büyük ebatlı ürünlerin fiyatları da küçük ebatlılara kıyasla yüksek olabilir. Bazaların deri kaplamalı modellerinin fiyatları, kumaş kaplı ya da kaplamasız ürünlerden daha yüksek olabilir. Hem tek kişilik hem de çift kişilik bazalarda ayaklarda tekerlek mekanizmasının olması önemli bir kullanım kolaylığı sağlar, bu da fiyatlarını yukarı çekebilir. Derinlik olarak muadillerinden daha derin tasarlanan ve daha fazla eşya depolamaya imkan veren modellerin fiyatları da buna bağlı olarak yükselebilir. Hem tek kişilik hem de çift kişilik baza modelleri arasında kullanıcıların daha fazla talep ettikleri ürünlerin fiyatları doğal olarak artış gösterebilir. Bazaların kullanıcıya sunuldukları ana kadar geçen süreçte malzeme, tasarım, işçilik, gibi birçok maliyet unsuru vardır. Bu detaylara göre belirlenen fiyatları öğrenmek ve karşılaştırmak için cimri.com sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Baza Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yatağınızı üzerine koyacağınız zeminden yüksek bir düzleme ihtiyaç duyduğunuzda iç hacimlerine mevsimsel kıyafet, yastık, battaniye, yorgan, nevresim ya da başkaca birçok eşyanızı koyabileceğiniz bazalar, pratik bir kullanım imkanı verebilir. Tek kişilik bir yatağınız var ise  baza tek kişilik modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Evinizdeki diğer eşyalarınızın genel görünümünü baz alarak uyumlu renklerde kaplaması olan bir ürün seçebilirsiniz. Yatağınızın büyüklüğüne bağlı olarak farklı ebatlar arasında en uygun modeli belirleyebilirsiniz. Çift kişilik bir yatağınız var ise, yine yatak ebadına bağlı olarak değişken ebatlardaki bazalardan birini değerlendirebilirsiniz. Tek ya da çift kapaklı modeller arasında bireysel tercihinize göre bir ürün belirleyebilirsiniz. Eğer yatağınızın yerini sıklıkla değiştirme ihtiyacı hissediyor iseniz, pratik bir kullanım için tekerlekli ürünlerden biri daha sağlıklı olabilir. Temin edeceğiniz her bir baza üzerine yatağınızı kaymayacak bir şekilde yerleştirebilir, anlık kullanmadığınız birçok eşyanızı iç kısmında kolaylıkla muhafaza edebilir, ihtiyaç anında pratik bir şekilde açabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery