Gardrop & Dolap

Gardrop & Dolap Fiyatları

1359 Ürün gösteriliyor.
Gardrop & Dolap fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Gardrop & Dolap modelleri ve Gardrop & Dolap fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Gardrop & Dolap kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Modatools, IKEA, Giz Home, Bosphorus. 1359 adet Gardrop & Dolap fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Rabi Beyza Avangart 4 Kapılı 2 Çekmeceli Gardırop
Rabi Beyza Avangart 4 Kapılı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
House Line Class Beyaz 4 Kapaklı Sürgülü Aynalı Gardırop
House Line Class Beyaz 4 Kapaklı Sürgülü Aynalı Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
House Line Triple Beyaz Gardırop
House Line Triple Beyaz Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
House Line Sinem Ceviz Beyaz 3 Kapılı Gardırop
House Line Sinem Ceviz Beyaz 3 Kapılı Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Evdemo AE-1058 Melisa 4 Kapılı Beyaz Gardırop
Evdemo AE-1058 Melisa 4 Kapılı Beyaz Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Gardırop

Bulunduğumuz çağda yeni, eski her evde bulunan ve bulunması gereken genellikle içlerinde kıyafet adı altındaki pantolon, tişört, ceket, mont, çorap, eldiven ve benzeri, giyim eşyalarını muhafaza etmek için eskilerden beri kullanılan ve genellikle dayanıklı ağaç malzemelerinden yapılan büyüklü, küçüklü dolaplardır. Eskilerde dolaplar kıyafetin yanında yorgan, pike, yastık gibi şeylerin saklanması için kullanılsa da değişen dünya beraber gardıropları kullanma şekillerimiz ve amaçlarımızda bununla birlikte değişiyor ve üretici firmalar da bu ihtiyacın farkında olup gardıropları buna göre şekillendiriyorlar ve özellik katıyorlar. Günümüzde insanların da ihtiyaç doğrultusunda kullandıkları kitap, saat, takı, ayakkabı gibi malzemelerinde muhafazasını üstlenen gardırop çeşitleri oluşmuştur. 

Gardırop Dolap Modelleri

Gardırop seçimi yaparken modeller arasında seçebileceğimiz çok sayıda özellik bulunuyor; bunlardan ilki modeli. Şu anda piyasa da bulunan gardırop modelleri 3 farklı çeşit ve bunlarda kendi içlerinde dallara ayrılmaktadır. Bu dallar genellikle gardırobunuzu koyacağınız alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösteriyor. Diğerler özelliklerini ise yükseklik, derinlik, genişlik, kapak sayısı oluşturuyor. Yükseklik ve genişlik ölçüleri  tamamen sizin Gardırobunuzu koyacağınız yer ile alakalıdır fakat bu özellikler büyüdükçe dolapta kullanılan malzeme miktarı da arttıkça doğal olarak fiyatta artıyor, fakat derinlik sizin dolabı nasıl kullanacağınız ile alakalı bir durumdur eğer Gardırobunuzda çok sayıda raf olmasını istiyor ve buna göre kullanıyorsanız dolabınızın derinliği çok fazla olmayacaktır ama daha sade ve minimal bir dolap içeriği ve düzeni istiyorsanız derinliği daha çok olan Gardırop Modellerine bakabilirsiniz. Bu gibi farklı tipte gardıropları üreten birçok gardırop markası var, bu gardırop markaları kullanıcıların önüne ağaç kalitesi, kapak sayısı, sürgülü oluşu veya olmayışı, derinlik ölçüleri, büyüklükçüleri arasından çok fazla seçenek sunuyor.

  • Klasik gardırop: Bu modeller genellikle üstte 2 kapaklı ve içinde askılık bulunan, derinlemesine geniş olan dolaplar ve altında veya yanında içe gömülü çekmecelerden oluşmaktadır. Günümüzde ise insanların kıyafet ve eşyalarının da çoğalması ve gardıroplarına sığmaması ve gardıropların daha işlevsel hale gelmesi ile insanlarda kullanacakları gardıropları, kendiler için en kullanışlı olabilecek şekilde seçmeye başladılar, bu da farklı çeşitlerde gardıropların üretilmesine sebep oldu.
  • Sürgülü Gardırop: Kullanılan gardıroplar arasında günümüzde özellikle yeni kurulan evlerde en çok tercih edilen Sürgülü gardırop modelleri estetik ve modern görünüşleri ile çokça tercih edilme nedeni taşıyor. Sürgülü gardırobun ana mantığı taban ve tavan tahta parçalarına monte edilmiş boydan boya sağlam ve dayanıklı sürgü rayları üstüne oturtulmuş tekerlekli kapılar ile yanal düzlemde kapıları kolayca sürmeyi ve gardırobun içine erişebilmeyi sağlıyor. 
  • Kapılı Gardıroplar: Daha çok kapılıya alışmış, teknolojik oluşu veya modernlikten çok işlevselliğe önem veren ailelerin tercihleri çoğu zaman kapılı gardıroplardan yana olmuştur. Kapılı gardıroplarda görünümden çok işlevsellik ve kapı sayısı beraber gelen genişlik görevini karşılar. Kapılı Gardıroplar 2 kapılı, 3kapılı, 4kapılı, 5kapılı ve 6 kapılı olmak üzere 5 çeşittir daha çok olanları özel yapım olup genellikle evlerden çok iş yerleri, spor giyinme odaları, sanayi tipi işletmelerde kullanılmaktadır. Genellikle çocuk odası gibi odalarda 3kapılı gardıroplar kullanılıp, yatak odalarında ise 6 kapılı Gardıroplara kadar çıkılabilmektedir. Çekmeceli gardırop modelleri de kapalı gardırop modellerine benzerlik gösterir
  • Aynalı Gardıroplar: Aynalı gardırop bir gardırop türü ya da modeli olmaktan çok gardıropların üzerlerine monte edilen bir özelliktir. Aynalı gardıropların asıl amacı insanların genellikle evlerinde duydukları ayna ihtiyacını karşılamak için kullandıkları boy aynalarının fazla yer kaplaması üzerine genellikle her odada gardırop bulunması ve üstlerine ayna monte edilmesi ile büyük bir yer tasarrufu ve kullanışlı olması ile üstünlük sağlamasıdır. Tabi ki aynalar istenilen her dolabın üzerine monte edilememesi gibi bir durum vardır fakat aynalı gardıropların hem kapılı hem sürgülü olan birçok modeli mevcuttur.

Gardırop Dolap Fiyatları

Fiyat ve bütçe konusu her ev eşyasında olduğu gibi Gardıroplar açısından da büyük önem taşır. Fakat insanlar fiyatı uygun tutarken de olabildiğince özellikten ödün vermek istemezler çünkü gardıroplar evlerde genellikle kalıcılığı uzun olan eşyalar olduğundan dolayı kullanıcı açısından gerekli yeterlilikte ve kullanışlı olmalıdır. Bu sebepten dolayı gardırop fiyatları konusu için iyi bir araştırma gereklidir. Günümüzde çok fazla özellik ve çeşitte gardırop bulunmasında dolayı fiyatlarda sabit bir ortalama üzerinde yürümüyor, bu yüzden satın alacak kişinin önceden bir bütçe aralığı belirlemesi ve bunun üzerinden hareket etmesi gerekmektedir.

Gardırop alışverişi sırasında kişi ihtiyaç ve olabilirlik seviyesini kafasında iyi kurmalıdır, yani gardırop eklenen bir çekmecenin bile fiyatta etki gösterdiğini baza alarak gardırop seçiminde hangi özelliklerden vazgeçilebilinir ve hangi özelliklerin kesin bulunması gerektiğini kafasında netleştirmesi gerekmektedir, çünkü gardırop çeşitleri içlerinde bulunan farklı özelliklerle(askı boyu, kravatlık, aynalı oluşu, geniş hacimli olması gibi )insanları kolayca cezp edebilir ve bu da sizin seçim yapmanızı bir hayli zorlaştırır.

Eğer ufak bir araştırma yaptıysanız fark edersiniz ki askılıklı bez dolap modelleri gibi aynı özellikte olup çok büyük fiyat farkları barındırmaktadır, fakat iyice araştırdığınızda fark edersiniz ki malzeme kalitesi bu fiyat farkını açan en büyük etkendir, çünkü gardırop güzel görünümlü olması gerektiği kadar sağlam da olmalıdır, bu kalite farkı yüzünden dışarıdan çok benzer görünen Gardırop modelleri fiyat açısından değişebilir durumdadır.

Gardırop Dolap Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle alacağınız Gardırobun odanıza tam oturması gerekmektedir, evinize getirip odanıza koyduğunuza bir fazlalık gibi yer kaplıyor veya sığmıyorsa bu sizin için büyük bir soruna dönüşecektir, bu yüzden dikkat etmeniz gereken ilk özellik ölçülerdir. Gardırobunuzu koyacağınız yeri veya değiştirseniz bile koyabileceğiniz yerlerin kafanızdan ortalama bir boyutunu çıkarıp, diğer eşyalarla arasındaki mesafeyi, kapı pencere açılma paylarını da hesaba katıp gardırobunuzu buna göre seçmeniz gerekmektedir.

İkinci dikkat etmeniz gereken şey ise ölçünün yanında mutlaka olması gereken yer tasarrufudur. Genellikle çoğu gardırobun yükseklikleri aynı olsa bile, yapısal olarak farklı bir odanız (eğimli tavanlı çatı katı odalar gibi) varsa seçeceğiniz gardırobun da buraya uyması gerekmektedir.Eğer birde normalden küçük bir odanız varsa ve yatak masa gibi eşyalardan dolayı yeriniz kısıtlıysa sürgülü gardırop modelleri size daha uygun olacaktır, ayrıca sürgülü gardırop modelleri sayesinde dolap kapağının açıklık alanını düşünmek ve evinizde eşyaların yerini ona göre düzenlemek zorunda kalmayacaksınız.

Dikkat etmeniz gereken başka bir özellik ise çekmece, kapak sayısı ve dolap derinliğidir. Öncelikle eğer düzenli olmayı seviyor veya çok sayıda kıyafetiniz varsa çekmece sayısı sizin için büyük bir önem arz etmektedir, uygun fiyatlı çoğu gardırop modeli bu özellikler bakımından yetersiz kalmaktadır, kapak sayısı ise gardırobunuzun büyümesiyle orantılı olarak artan bir özelliktir, bir gardıropta kapak sayısının artışı sadece daha çok kıyafet muhafaza edilmesine değil aynı zamanda çoğu dolapta ek raf gibi özelliklerin de eklenmesini sağlıyor.

Çoğu kullanıcı için gardırop satın alımında aynalı olup olmayışı da büyük açıdan önemlidir, çünkü her insan giyinme alanında bir ayna bulunmasını ister ve bu aynanın başka bir oda veya bölümde değil de kendi odasında hatta giysilerini sakladığı dolapların üstünde olması kullanıcıları çok daha memnun bırakıyor ve böylece evinize alacağınız ayrı bir boy aynası ihtiyacından da tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Son olarak renk uyumu ise dikkat etmeniz gereken özellikler arasında yer alır çünkü çoğu zaman dizilen ev eşyaları güzel bir renk uyumu içerisindeki seçimlerden oluşur, gardıroplar da ev eşyaları arasında rengini belli eden önemli eşyalardan biridir buna ek olarak çoğu ev eşyasında olduğu gibi gardırop için de renk değişiklikleri fiyat farklılığına sebep oluyor. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery