Ev Tekstili

En Ucuz Ev Tekstili Fiyatları

315864 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Ev Tekstili Ürünleri Seçimi ve Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ev tekstili, bir evi gerçekte dekore eden ayrıntıdır. Mobilyalar ne kadar güzel ya da kaliteli olurlarsa olsunlar, halılarla, perdelerle, yatak örtüsü, kırlentler ya da diğer parçalarla birlikte bir bütün oluşturamadıkları sürece keyifli ve stil sahibi görünmezler.

Halı ve Perde Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Halı alırken ya da perde seçerken mutlaka evinizin genel dekorasyonunu dikkate almalısınız. Bu nedenle de ev dekore ederken ahlı ve perde seçimini sona bırakmak faydalı olabilir. Eğer küçük bir alan için halı arıyor ve halı modellerine bakıyorsanız, halınızı çok büyük seçmemelisiniz ve en önemlisi çok karmaşık desenlerden kaçınmalısınız. Küçük alanlarda son derece sade halılar, desensiz halılar seçilmelidir. Desensiz halı, az desenli halı modelleri ile mobilyaların, kapıların ve zeminin rengi ile uyumlu halılar seçilerek keyifli bir dekoratif etki elde edilebilir. Perde seçiminde de yine küçük odalar ve özellikle de tavanı çok yüksek olmayan evler fazla abartıdan uzak olmalıdır. Store perdeler, jalüzi modelleri ya da zebra perdeler küçük odalar, alçak tavanlı daireler için daha ferah bir çözüm sunabilir. Ancak geniş bir salonda fon perdesi çeşitlerinden odaya uygun olanı kullanarak çok havalı bir etki yaratabilirsiniz.

Ev Tekstili Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilebilir?

Alez yatak koruyucular, pike takımları, el yüz havluları, yorganlar, klozet takımları, banyo halıları, paspaslar, battaniyeler, güneşlikler, çeyiz setleri, ip perde modelleri, ayak havlusu çeşitleri, jaluzi perdeler, elyaf yorganlar gibi ürünler ev tekstili kategorisindedir. Ev tekstili ürünleri çok geniş bir ürün yelpazesini kapsar. Bu nedenle farklı malzemelerden üretilen ve farklı amaçlarla kullanılan ürünler için ortak bir ipucu vermek yanlış olur. Ancak örneğin salonunuz çok küçük ve alçak tavanlıysa fon perdesi yerine jaluzi ya da store perde kullanarak daha ferah bir etki elde edebilirsiniz. Benzer şekilde ferah bir uyku için tamamen pamuk nevresim takımları seçmek faydalı olabilir. Eğer çok yoğun çalışıyor ve evde yatak örtüsü sermek gibi işlere ayıracak vakit bulamıyorsanız, şık, yatak odası takımınızla uyumlu pike takımları seçerek onları yatak örtüsü gibi de kullanabilirsiniz. Böyle sadece yatağınızı düzelttiğinizde bile şık bir görünüm oluşur. Yine küçük evlerde masa örtüsü, dekoratif örtüler gibi ayrıntılardan biraz uzak durmakta fayda var.

Ev Tekstilinde Son Trend Nedir?

Halı kategorisinde giderek daha az zemini kaplayan ancak el işi ya da el dokuması görünümündeki halılar ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıllarda tamamen desensiz halılar trendken şimdi özellikle uzakdoğu esintili tasarımlar tercih ediliyor. Perdelerde ise Afrika sanatından izler taşıyan tasarımlar ve desenler çok seviliyor. Rustik perde modeli gençlerin dekore ettikleri evlerde öne çıkıyor. Ancak hala sıklıkla yıkanmak zorunda olmadığı ve görüntüde perde yığıntısına neden olmadığı için store perdeler de çok tercih ediliyor. Kumaşlarda sadelik çok seviliyor. Ancak beyaz üzerine siyah ve kırmızının baskın olduğu Afrika desenleri de çok trend.