track source
track source

Perde

Perde Fiyatları

657081 Ürün gösteriliyor.
Perde fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Perde modelleri ve Perde fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Perde kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Stor Perde, Fon Perde, Tül Perde, Güneşlik, Dikey Perde. 657081 adet Perde fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Perde Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Perde markası:

2021 yılı Perde Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 23340 Perde modeli içerisinde en ucuz Perde fiyatı 131.1 TL iken, en yüksek Perde fiyatı 692.55 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Perde fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Perde fiyatı ise 342.0 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Yataş Selena Torium 160x200 cm Yaylı Yatak
Yataş Selena Torium 160x200 cm Yaylı Yatak
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Perde

Ev dekorasyonu kendi içinde bir bütün olarak kabul edilir. Dekorasyon içinde kullanılan tüm eşyaların renk ve model olarak birbirine uyması gerekir. Koltuk takımları, halılar, oturma odası takımları her zaman birbirine uyumlu olacak şekilde seçilir. Perde de bu uyumu devam ettirecek eşyalar içinde yer alır. Bu ürünlerin birden çok çeşidi bulunur. Özellikle evin içinde kullanılan bu ürünler, koltuklar ve halılarla uyumlu olur. Perde tekstil ürünleri içinde yer alır. Bu ürünler farklı türdeki kumaşlardan ve malzemelerden dikilir. Perdeler, klasik olarak dikilerek imal edilir. Klasik kumaştan yapılan modeller genel olarak klasik modeller olarak tanımlanabilir. Fakat stor gibi modern ürünlerin birçoğu kumaş dışı materyallerden üretilir. Bu ürünlerde klasik elle açılma şekilleri dışında farklı mekanizmalar kullanılır. Ürünler birbirinden farklı kumaşlardan ve renklerden yapılır. Zebra ya da stor modelleri klasik modellerden farklı açılma ve kapanma fonksiyonlarına sahip olur. Bu ürünlerin yukarıdan aşağıya inen iskeletlerinde mekanik bir sistem kullanılır. Bu sistem hem zebra hem de stor da kullanılır. 

Perde Modelleri ve Özellikleri

Farklı kumaşlardan üretilen ürünler, sadece kumaş özellikleri ile değil; kullanım şekilleri, yıkama ve temizlik özellikleri, renk ve desen özellikleri gibi özellikleri ile birbirlerinden ayrılır. Birbirinden oldukça farklı olan bu modeller, kullanıldıkları alana göre özel olarak kesilip satın alınır. Her yerde aynı boy ve uzunlukta olan ürünler kullanılmaz. Perde satın alırken bu ürünü kullanacağınız camın boydan ve enden ölçüsünü almanız gerekir. Özellikle evin mutfak ve diğer camlı odalarının iç kısmına takılan bu ürünler evin içine güneş ışınlarının girmesinin kontrol edilmesini ve mahremiyetin kontrolünü sağlamak için kullanılır. Perde zebra modelleri, yukarıdan aşağıya doğru inen iskeletinde farklı bir açılıp kapanma mekanizması kullanılarak üretilir. Bu mekanizma temelde perdenin elle açılmasını engeller. Ürünün sağ ya da sol kısmında bulunan plastik ip ve açma kapama düğmesi açma ve kapama için kullanılır. Temelde bu ip her iki ucundan aşağı ve yukarı yani zıt yönlerden çekilerek hareket ettirilir. Zebra modeli oldukça modern bir tasarıma sahip olur. Bu üründe tek renkler kullanılabileceği gibi üzerinde şehir manzaralarının bulunduğu desenli kumaşlar, bir şeffaf bir kumaş olarak devam eden kumaşlar kullanılır. Zebra modelin etek kısımlarında herhangi bir işleme ya da güpür bulunmadığı için oldukça sade ve şık bir model olur. Özellikle genç odaları ve salon, oturma odası gibi alanlarda tercih edilen bu model birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılır. Ürünün temizliği de oldukça ilginç olur. Bu ürünleri temizlemek için iki farklı metot bulunur. Perde ya nemli bir bezle silinerek ya da kuru temizlemeye gönderilerek temizlenebilir. Stor perde de zebra ile aynı açılıp, kapanma mekanizmasına sahip olur. Fakat bu ürünün farkı etek uçlarında güpür ve işleme gibi ayrıntılar bulundurması olur. Bu işlemeler ürüne romantik ve klasik bir hava katar. Bu nedenle storlar, salon ve oturma odası gibi alanlarda daha çok kullanılır. En çok satılan perde beyaz renklerde üretilir. Beyaz evin içine daha çok ışık girmesini sağlarken eve genişlikte katar.

Perde Fiyatları

Perde fiyatları; ölçülerine, ebat bilgisine, desen ve renk gibi tasarım özelliklerine bakılarak fiyatlandırılır. Fiyatlandırmada etkili olan bu özellikler ürünlerin fiyatları dışında ürünlerin birbirinden farklılaşmasına da neden olur. Bu ürünler, standart ya da belirli ölçülerde kesilerek satın alınır. Evlerde yer alan camlar genellikle standart ölçülerde olur. Bu nedenle de onlara uygun satılan ürünlerde bu standartlara uygun olarak üretilir. Fakat kimi zaman bu standartların dışında Fransız camlar ve benzeri camlar için satın alınan ürünler daha uzun ve geniş olur. Ölçü arttıkça fiyatta da bu artışa paralel olarak artar. Bunun dışında özellikle çocuk odaları ve benzeri odalar için üretilen perdelerin üzerinde farklı çizgi film karakterleri ya da manzaralar bulunur. Bu baskılar ve desenler fiyat artışına neden olur. Beyaz, krem ve benzeri tek renklerde imal edilen ürünler daha düşük fiyatlara satılır. Bunun dışında storlar da zebralara göre daha yüksek fiyatlara satılır. Bunun sebebi etek uçlarında bulunan işleme detayları olur.

Perde Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ev eşyalarınızı satın alırken evin içinde yer alan diğer koltuk, halı ve mobilya benzeri eşyalara ve duvar renklerinize dikkat etmeniz gerekir. Eğer eşyalara ve duvara uygun olmayan renklerde bir perde satın alırsanız ürün odada çok tuhaf durur. Bunun için renk uyumuna bilhassa özen gösterebilirsiniz. Renk uyumu dışında aldığınız ürünün hangi malzemeden yapıldığına, temizlik özelliklerine ve ölçü bilgilerine dikkat etmeniz gerekir. Alışverişe başlamadan önce camınızın duvardan başlayarak boy ve en ölçülerini dikkate almanız gerekir. Alışverişte bu ölçülere uygun bir perde satın alabilirsiniz. Perde modellerini incelerken temizlik özelliğine ürünün elde mi yoksa kuru temizlemede mi temizlendiğine önem verebilirsiniz. Her ürün nemli bez ile temizlenmez. Bazıları kuru temizlemede temizlenir. Bu da sizin için ekstra masraf anlamına gelebilir. Eğer daha romantik ya da klasik bir havası olan eşya almak istiyorsanız etek uçlarında işleme ve güpür bulunduran storları, daha modern modelleri satın almak isterseniz de zebra modelleri tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery