Masa Örtüsü

Masa Örtüsü Fiyatları

40956 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Masa Örtüsü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Masa Örtüsü modelleri ve Masa Örtüsü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Masa Örtüsü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Else, Taç, Pierre Cardin, Artikel. 40956 adet Masa Örtüsü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Masa Örtüsü Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Masa Örtüsü markası:

2021 yılı Masa Örtüsü Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 40955 Masa Örtüsü modeli içerisinde en ucuz Masa Örtüsü fiyatı 0.88 TL iken, en yüksek Masa Örtüsü fiyatı 880.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Masa Örtüsü fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Masa Örtüsü fiyatı ise 91.53 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
İssimo Home IS571163 Noa Masa Örtüsü
İssimo Home IS571163 Noa Masa Örtüsü
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Masa Örtüsü

Mutfakların ve oturma odalarının tarzını yansıtan ürünlerden biride masa örtüleridir. Belirli malzemelerden üretilmiş farklı boyutlarda olan örtülerdir. Genel olarak evlerde bulunan mutfak masası ya da yemek masası üstüne serilir. Masa örtüleri kullanıldığı yere göre farklı görüntüler sağlar. Mutfakta bulunan masa için daha sportif ve kullanışlı kumaştan üretilmiş masa örtüleri tercih edilir. Oturma odalarında bulunan masa örtüleri ise daha şık ve modern bir görünüme sahiptir. Bu özelliklerinin yanında masa örtüsü, örtülen masanın dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlar. Masaların hazırlanma süreçlerin en temel olan masa örtüsüdür. Öncelik olarak masa örtüsü serilir. Daha sonra örtüye uyumlu yemek takımı ya da tabaklar konulur. Bu durum yemek yenirken olası kazaları önler. Sıvı bir şeylerin dökülmesinin yanında yemek artıklarınında masaya leke yapmasını önler. Günümüzde her evde bulunan masa örtüleri kolayca yıkanabilir ve kuruyabilir özelliktedir. Masa örtüsü bu özelliği sayesinde yıkandıktan sonra tekrar kullanıma hazır hale gelir. Her evde bulunan yemek masasının boyutuna göre üretilen masa örtüleri, yemek sofralarının hazırlanmasında vazgeçilmez bir üründür.

Masa Örtüsü Çeşitleri

Masa örtülerinin şık görüntüsünün yanında koruyucu özelliği ağır basar. Yemek yenilirken, çay içilirken masanın üstüne örtülen örtü masada herhangi bir leke, çizik gibi durumların oluşmasını önler. Farklı dokularda üretilen masa örtülerinin birçok modeli bulunur. Masa örtüsü modelleri masanın boyutuna, kumaşının kalitesine göre değişir. Mutfak masalarının kare, dikdörtgen ve yuvarlak boyutta olanlarına göre masa örtüleri şekillenir. Günlük kullanım sıklığı fazla olan mutfak masa örtüleri sık sık değişme imkanı olmadığı için farklı tarz malzemeden yapılır. Bu malzeme üstüne bir şey döküldüğü takdirde kolay silinebilir olması ile tanımlanır. Bir bez ve temizleyici sayesinde mutfakta kullanılan masa örtüleri temizlenir ve bir diğer yemek vaktine hazır bir şekilde bırakılır. Masa örtüsü şeffaf modelleri mutfak için tasarlanır. Şeffaf görüntüsü ile ferah bir izlenim yaratan masa örtüleri, çabuk temizlenmesi özelliği ile tercih edilir. Mutfakta bulunan masa örtüsünün boyutlarına göre kullanılan şeffaf masa örtüleri masanın modelini kapatmadan görevini görür. Şeffaf olmasından kaynaklı bütünlük sağlayan masa modeli kapanmaz. Masa örtüsü silinebilir özelliği mutfak masa örtüsünün dışında yemek masaları içinde geçerlidir. Çok sık yemek yenilmeyen yemek masaları daha büyük ve daha pahalı olduğu için iyi korunmalıdır. Yemek masasının kaliteli hammaddesine zarar gelmemesi için masa örtüleri kullanılır. Örtünün silinebilir olması üzerine dökülen yemeklerin çabuk bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Böylece örtü sürekli bir şekilde kullanılabilir. Yemek masalarında kullanılan örtüler düz bir görüntüden ziyade şık ve modern bir şekilde tasarlanır. Masanın üstüne serilen normal örtünün üzerine uzun ve şekilli ya da kare bir bezin serilmesi yemek masalarına ayrı bir görüntü sağlar. Masa örtüsü runner şık bir akşam yemeği sofrasının tamamlayıcıdır. Farklı renk seçenekleri ile oturma odasına en uygun model seçilir. Sürekli kullanılan masa örtülerine göre farklı bir kumaştan yapılır. Masanın orta kısmına serilir. Genellikle üzerinde mum ve şamdan aksesuarları yerleştirilir. Masa örtüsü leke tutmayan modelleri dertsiz masa örtüsü olarak tanımlanır. Leke tutmaması sayesinde sürekli kullanıma uygundur. Su geçirmeyen bu masa örtüleri, yemek esnasında dökülen suları üstüne tutarak masada leke oluşmasını önler. 

Masa Örtüsü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evlerin içinde bulunan mutfak ve oturma odaları yemeklerin yendikleri alanlardır. Mutfaklar sık sık kullanılırken oturma odaları için bu geçerli değildir. Oturma odaları özel misafirlerin geldiği zaman hazırlanan masaları temsil eder. Ev içindeki tasarımların tamamlayıcı olan masa örtüleri yemek masası ve mutfak masasına göre farklılaşır. Mutfak masası için satın alınacak masa örtüsü yıkanabilir ve kolay kuruyabilen kumaştan olmalıdır. Şeffaf olarak satılan masa örtüleri de mutfak masaları için uygundur. Şeffaf olanlar bir temizleyici yardımı ile kolayca silinir. Masa örtüsü çeşitleri kare, dikdörtgen ve yuvarlak olarak değişir. Yuvarlak boyutlara sahip bir masa için yuvarlak masa örtüsü alınmalıdır. Yemek masaları için tercih edilecek masa örtüsü daha modern ve şık bir görüntü içerisindedir. Bu masa örtülerinde de yine kolay temizlenebilir ve leke tutmaz özellikte olmasına bakılmalıdır. Çeşitli boyda, tasarımda olan yemek masa örtüleri oturma odasının rengini tamamlayıcı olmalıdır. Masa örtüsü, runner ve peçetelikler ile masa örtüsü seti daha kullanışlı olabilir. 

Masa Örtüsü Fiyatları

Doğru masa örtüsü seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken özellikler bilinmelidir. Her masaya göre değişen boyutlara sahip olan masa örtüleri fiyatlarda farklılıklara yol açar. Masa örtüsü fiyatları boyut, kalite ve çeşitli özelliklere bağlı olarak değişir. Mutfak masası için alınan masa örtüsü ile yemek masası için alınan örtü arasında fiyat farklılığı bulunur. Yemek masası için alınan örtüler daha tasarımsal ve şıktır. Bu da fiyatlarda değişikliğe yol açar. Runner, masa örtüsü, peçetelik gibi ürünlerle oluşturulan masa örtüsü takımı yemek masalarında şık bir görünüm sağlar. Birden fazla ürünün olduğu masa örtüsü takımları fiyat olarak diğer modellerden daha pahalıdır. Her renk ve kaliteden malzemeden üretilen masa örtüleri evlerin tarzını değiştirir. Masanın korunması amacı ile kullanılan masa örtüleri masanın darbe almasını ve leke oluşmasını önleyerek uzun ömürlü bir mobilya olmasını sağlar. Böylece uzun yıllar yemek masası alınmayarak ev bütçesine katkı sağlanır. İstenilen boyutta ve tasarımda masa örtülerinin fiyatlarını Cimri.com sayfasından karşılaştırabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery