track source
track source
track source

Yemek Takımı

Yemek Takımı Fiyatları

5358 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Yemek Takımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yemek Takımı modelleri ve Yemek Takımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yemek Takımı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Taç, Pierre Cardin, Bianca, Paşabahçe, Karaca. 5358 adet Yemek Takımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yemek Takımı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yemek Takımı markası:

2022 yılı Yemek Takımı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
28 Mayıs 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 5358 Yemek Takımı modeli içerisinde en ucuz Yemek Takımı fiyatı 9.95 TL iken, en yüksek Yemek Takımı fiyatı 55779.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yemek Takımı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 28 Mayıs 2022 tarihinde ortalama Yemek Takımı fiyatı ise 962.4 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Kütahya Porselen İnci 48 Parça Yemek Takımı
Kütahya Porselen İnci 48 Parça Yemek Takımı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yemek Takımı

Günümüzde her evde mutfakların vazgeçilmez parçası olan yemek takımları birçok çeşitle kullanıcılarının beğenisine sunulur. İnsanlık tarihinin ateşi bulması ile birlikte yemek yeme deneyimi de oldukça değişir. Artık bitkiler ve etler pişirilmeye başlanır, daha yumuşak ve lezzetli olarak servis edilmeye başlar. Fakat tüm bu yemek yeme deneyimi sadece besinlerin tüketilme deneyimlerinin değişmesiyle sınırlı kalmaz. Aynı zamanda kullanılan araç gereçlerde de büyük değişimler ortaya çıkar. Yüzyıllardır kullanılan tabaklar insanlığın hem önemli araç gereçlerinden hem de bu süre içerisinde estetik olarak üretimi yapılan statü belirtisi bir araç olarak tarih sahnesinde yerini alır. Tabakların tasarımı, kullanılan malzemenin kalitesi gibi birçok unsur davetlerde zenginlik göstergesi olarak sunulur. Bunun yanı sıra aynı zamanda sağlamlığı ve işlevselliği de yemek takımlarının en önemli özelliğini oluşturan şekilde tasarlanır. Yemek takımlarında tasarımları ve sağlamlığı kullanılan malzemenin ne olduğuna göre değişkenlik gösterir. Porselen, seramik ve hatta bambu malzemeler kullanılarak üretilen bu takımlar, ihtiyacınız ve aynı zamanda estetik olarak hangi malzemenin daha uygun olduğu düşüncenizle bir araya getirilerek satışa sunulur. Birçok farklı tasarım günlük hayatınızdaki birçok an için özel olarak üretilir. Her şart altında farklı bir tasarıma sahip olabileceğiniz gibi genel şartlar altında kullanabileceğiniz hem şık hem de günlük seçeneklerle birçok kişinin kullanımına sunulur.

Yemek Takımları Modelleri ve Çeşitleri

Yemek takımı modelleri, birbirinden oldukça farklı çeşitlerde üretilir. Bunun sebebi birçok ihtiyaca ve zevke uygun olarak tasarlanmasıdır. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınızın ne olduğunu ve bu ihtiyaca dayalı olarak nasıl bir zevkiniz olduğunu tespit etmek en önemli aşamadır. Bu aşamayı geçtiğinizde ise birçok model ve markanın seçenekleriyle karşılaşabilirsiniz. İlk olarak seçeceğiniz yemek takımı günlük olarak kullanılacak amaçlarla alacaksanız veya eğer tek kişilik bir yaşam sürüyorsanız daha az parçalı takımları tercih edebilirsiniz. Yemek takımı 24 parça ve 30 parçadan oluşan tasarımlar sizler için en uygun seçeneği oluşturur. Bu nedenle öncelikle kişi sayısı ve kullanım amacı göz önünde bulundurularak yapılan 6 kişilik yemek takımı seçenekleri doğru tercihtir. Yemek takımları günlük tasarımlarda da oldukça farklı malzemeler ve estetik seçenekleri bir arada sunar. Minimal tasarımların daha sıklıkla kullanıldığı bu takımlar ağır bir estetik zevk dışında hafif ve şık üretimlerle dikkat çeker. Bir diğer seçenek olan kalabalık aileler veya misafirleriniz için üretilen yemek takımı 12 kişilik alternatifleri ile satışa sunulur. Genellikle 85 ve 90 parça aralığında üretilen bu takımlar ihtiyacınıza göre servis tabağı, çorbalık, tuzluk ve biberlik gibi birçok parçayı bir arada bulundurur. Ayrıca estetik olarak daha farklı tasarımlarla satışa sunulan bu yemek takımları minimalist tasarımlarının yanı sıra altın detaylar veya farklı işlenmiş desenlerle oldukça çeşitli estetik zevkleri bir araya getirir. Böylece misafirleriniz ve kalabalık aileleriniz için oldukça şık sofralar hazırlayabilirsiniz. Bu tasarımlarda yalnızca desenler değil kesimler de önemlidir. Örneğin; yemek takımı kare tasarımları ile birlikte farklı desenleri bir araya getirerek oldukça şık sofralar oluşturabilir ve misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Kesimlerinin dışında yemek takımlarında kullanılan malzemeler de estetik olarak farklı bir hava kazandırır. Seramik takımların yanı sıra bone china adlı yumuşak porselenler içerdiği kemik külü ile yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir. Bu malzemeden üretilen takımlar oldukça şık bir görünüm vererek sofralarınıza farklı bir hava verir. Böylece sofralarınızı oluştururken hangi zevklere sahip olduğunuzu tespit ederek birçok tasarım arasından kendiniz için en uygun olan tasarımı seçebilirsiniz.

Yemek Takımı Fiyatları

Yemek takımı fiyatları sahip olduğu birçok farklı özellik nedeniyle değişkenlik gösterir. Öncelikle hangi şartlar altında kullanacağınız, kaç kişilik bir ortam için ihtiyaç olduğu veya estetik olarak nasıl bir yemek takımı istediğiniz gibi farklı aşamaları belirleyerek kendiniz için en uygun yemek takımını seçerek fiyat analizi yapabilirsiniz. Fiyatları göz önünde bulundururken en önemli özellik ise parça sayıdır. 6 kişilik ve 12 kişilik yemek takımlarının fiyatları farklı olacağı gibi parça sayısı da bu fiyatları etkileyen önemli unsurlardandır. 6 kişilik yemek takımlarında 24 parça ve 30 parça arasındaki fiyat farkı olduğu gibi 12 kişilik yemek takımlarında da 85 parça ve 90 parça arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle bu parçalardan hangilerine daha çok ihtiyacınız olduğunu tespit ederek bütçenizi ayarlamanız daha doğru olur. Bir diğer unsur ise yemek takımı markaları izlediği farklı fiyat politikalarının hangi duruma göre değişkenlik gösterdiğidir. Her markanın kullandığı malzeme kalitesine göre ve kendi özel tasarımına göre farklı fiyatlarla satışa sunulur. Örneğin seramik ve porselen kalitelerinin üst düzey olması fiyatı etkileyen noktaların başında gelir. Bone China porselen takımlar genellikle en pahalı modeller arasında yer alır. Bu nedenle istediğiniz malzeme kalitesinin ve sizin için yeterli olan kalite arasında bir karar verebilirseniz bütçeniz adına daha doğru bir karar verebilirsiniz. Ayrıca kararsız kalmanız durumunda sayfamız üzerinden yapılan yorumlara göz gezdirerek kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurabilir ve bu durumda daha kolay bir tercih yapabilirsiniz. Üstelik istediğiniz yemek takımına karar verdikten sonra cimri.com üzerinden sıklıkla arama yaparak dönemsel olarak yapılan kampanyalar ve indirimleri yakalayabilir, böylece istediğiniz yemek takımına en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Yemek Takımı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yemek takımı seti satın almaya karar verirken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunur. Öncelikle parça sayısı bu dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında gelir. Tek kişi veya az sayıda kişi ile yaşıyorsanız günlük yemek takımlarının az parçalı setleri yeterli olabilirken kalabalık bir ailede yaşıyor veya sıklıkla misafir ağırlıyorsanız 12 kişilik yemek takımları sizler için daha uygun bir seçimdir. Hatta günlük ve misafir için ayrı yemek takımları alarak özel günler için yıpranma ihtimali daha az olan takımları bir araya getirebilirsiniz. Bu durumda hepsini bir arada satın almak için yemek takımı çeyiz seti göz önünde bulundurabileceğiniz alternatiflerin arasında yer alır. Bunun dışında bir diğer özellik ise üretilen malzemenin çeşidi ve kalitesidir. Porselen ve seramik gibi en çok kullanılan bu malzemeler inceliği, geçirgenliği veya dayanıklılığı baz alınarak üretilir. Bu nedenle estetik ve dayanıklılık arasında tercih yapmak zorunda kalmak istemezseniz bu seçenekleri bir araya getiren takımlara göz gezdirebilirsiniz. Porselen ve seramik dışında günümüzde sıklıkla tercih edilen ve sağlıklı bir malzeme olması ile ön plana çıkan bambu yemek takımları da oldukça dikkat çeker. Ayrıca oval, kare veya yuvarlak gibi kesimlerle estetik olarak farklı seçeneklerin bir arada bulunması seçim yapmakta zorlanmanıza sebep olursa özellikle evinizdeki diğer mobilyaların kesimlerini göz önüne alarak tercih yapabilirsiniz. Renkler ve kesimler konusunda tercih yaparken yemek masanız ve mobilyalarınızla uyum sağlaması oldukça hoş detayları bir araya getirmenizi sağlar. Böylece sevdikleriniz ve misafirleriniz için oldukça şık ve estetik sofralar hazırlayabilirsiniz. Tüm bu detaylara dikkat ederek seçeceğiniz yemek takımı ile sevdiklerinizle birlikte keyifli akşam yemekleri ve kahvaltılar geçirebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery