Marka
Korkmaz
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Evlenirken alınan en büyük parçalardan biri; çeyizlik yemek takımıdır. Bu takım, davet sofralarında kullanıldığı gibi günlük sofralarda da kullanılır. Birçok farklı parçalardan oluşan bu setler oldukça işlevsel bir kullanıma sahiptir. İster çeyiz alışverişi için olsun, ister evinizdeki yemek takımını yenileyecek olun Kütahya Porselen, Schafer, Goldmaster, Karaca gibi kaliteli markalara ait en güzel yemek takımı modellerini en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Yemek Takımı Nelerden Oluşur?

6 kişilik yemek takımı; kâse, çukur tabak, pasta tabağı ve servis tabağından oluşmaktadır. Her parçadan 6’şar adet vardır ve toplamda 24 parçadır. 12 kişilik yemek takımı; genelde 62 parçadan başlar. 12’şer adet servis tabağı, çukur tabağı, pasta tabağı, kâse, 4 adet küçük kayık tabak, 1 adet çorbalık ve kapağı ile 2’şer adet büyük kayık, tuzluk, biberlik ve kürdanlıktan oluşur. 97 parçaya kadar çıkan takımlarda ek olarak 6’şar adet çay fincanı ve tabağı, kahve fincanı ve tabağı da olur. Sosluk, sosluk tabağı, salata kâsesi, ara servis tabağı gibi parçalar da yemek takımı çeşitleri içerisinde yer alabilmektedir.

Yemek Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Porselen yemek takımı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli etken; garanti koşullarıdır. Kırılan parça temini ve bu teminin kaç yıl geçerli olduğu gibi konular garantide büyük önem taşır. Kaliteli bir yemek takımının rengi beyaz ile kırık beyaz arasında olmalıdır. Griye dönen renklerdeki takımlar seçilmemelidir. Porselen takım ince ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olmalıdır. Yemek takımları birçok farklı desende ve modelde üretilmektedir. Seçim yaparken uzun süre kullanılacağınızı göz önünde bulundurmalı ve hemen sıkılmayacağınız bir model seçmelisiniz. Çiçekli yemek takımı; zarif çiçek desenleriyle sofranıza zarafet katar. Altın renklerinde klasik çizgilere sahip takımlar ise klasikliğini her dönem korumayı başarmıştır. Şekil olarak en geleneksel seçim; yuvarlak klasik takımlar iken, son yıllarda kare yemek takımı çeşitleri çok beğenilmiş ve tercih edilmiştir. Günümüzde bu şekil çeşitleri arasına bir de üçgen yemek takımı katılmış ve çeyiz alışverişi yapanların yeni gözdesi haline gelmiştir.