track source

Kilim

Kilim Fiyatları

15598 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    halıhalı fiyatları
Kilim fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kilim modelleri ve Kilim fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kilim kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Dekoreko, Else, Payidar, Else Halı. 15598 adet Kilim fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Kilimler

Yaşamın büyük bir çoğunluğunun geçirildiği evlerin dizaynı hemen hemen herkes tarafından fazlasıyla önemsenir. Yaşam enerjisini yükselten ve konforlu vakitler geçirilmesini sağlayan ev dekorasyonunun en ince ayrıntısına kadar düşünülmesi gerekir. Halılar ise bu dekorasyonun başyapıtı denebilir. Evlerin tamamlayıcısı olan halıların birçok çeşidi bulunur. Bunların başında ise kilimler gelir. Kilimler, Anadolu’nun kültürel izlerini taşıyan en önemli ürünlerdendir. Yöresel izleri yansıtan evlerden modern şekilde dizayn edilmiş evlere kadar birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Farklı renk ve desenler arasından kişisel zevke göre seçim yapılabilir. Hangi renk seçilirse seçilsin evlerin enerjisini en iyi şekilde yansıtacak kilim satın alınabilir. Kilim yolluk olarak da kullanılan bu ürünler evlerin hollerinde yer alır. Kilimlerin halı işlevinin yanı sıra duvarları süslediği de görülebilir. Evlerinde dekor olarak kullanmak isteyenler de kilimleri tercih edebilir. Kilim çeşitlerinin birçok çeşidi bulunur. El dokuma kilimler, tufting, şönil dokumalar, uzun püsküllüler bunlardan sadece bazılarıdır. Bu seçenekler arasından dilediğinizi tercih ederek evinizi daha gösterişli hale getirebilirsiniz. 

Kilim Modelleri ve Özellikleri

Ev dekorasyonunda geleneksel izleri modern bir çizgi ile buluşturan kilimlerin birçok çeşidi bulunur. Kilimlerin desenleri birçok anlama gelir. Otantik bir havası bulunan kilimler düz, desenli, geometrik desenli şekillerde üretilir. Bu kilimlerin deseni gibi üretiminde kullanılan ipliklerde değişir. İpliğin cinsinin yanı sıra dokuma özelliği, sıklığı da kilimden kilime değişir. Bu farklılıklar ortaya birçok kilim çeşidinin çıkmasını sağlar. Sadece otantik havası nedeniyle değil ince ve hafif yapısı sayesinde de sık sık tercih edilir. Özellikle yaz sıcaklıklarında ferah bir kullanım imkanı sunan kilimler evlerin hemen her alanında kullanılır. Mutfak, salon, hol, yatak odası gibi alanların ölçülerine uygun kilim modellerini bulmak oldukça kolaydır. Kilim çeşitlerinin arasında kullanımı pratik olan modeller de bulunur. Bazı dokuma kilimler çamaşır makinesinde yıkanabilir. Kilimlerin bu özelliği mutfak gibi alanlarda rahatlıkla kullanılmasını sağlar. Çabuk kirlenen ürünler, makinede yıkanarak temizlenebilir. Kilim çeşitleri arasında makine dokuması ve el dokuması ürünlerde bulunur. Makine tarafından dokunan kilimler, el dokuma ürünler ile benzerlik gösterir. Seri halinde üretilen bu kilimler kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilir. El dokuması kilimlerin ise daha özel bir dokusu bulunur. El dokuması kilimler sadece halı maksadıyla değil sergilenmek amacıyla da kullanılır. Duvarlarda sergilenerek ev dekorasyonu farklı bir hava katar. Kilimler pamuklu ve yünlü olarak da birbirinden ayrılır. Üretiminde kullanılan pamuk sayesinde kilimlerin yumuşacık bir dokusu bulunur. Böylece çocuklu evlerde rahatlıkla kullanılır. Yünlü kilimler ise kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Pamuklu kilimler gibi yumuşak bir yapısı bulunan bu ürünlerin şıklığı kadar sıcak tutmasıyla da bilinir. Bu nedenle özellikle kış mevsimlerinde kullanılır. Kilim halı modelleri genellikle salon gibi geniş odalara serilir. Oda ölçülerine uygun olan kilimleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Dekorasyona uygun desen ve renkteki kilimi seçerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Kilimler aynı zamanda yolluk olarak da kullanılabilir. Balkon, bahçe gibi alanlarda kullanmak için de hasır malzemeden üretilen kilimler seçilebilir. 

Kilimleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kilim modelleri arasından seçim yaparken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Böylece hem zevkinize uygun olan hem de uzun yıllar kullanabileceğiniz kilime karar verebilirsiniz. Satın alacağınız kilimi nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Evinizdeki odaların ölçüleri değişim gösterdiğinden dolayı kilimlerin de ölçüleri değişebilir. Almak istediğiniz kilimin desenlerini ve renklerini zevkinize göre seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra evinizin dekorasyonuna uygun olup olmadığını da inceleyebilirsiniz. Kiliminizi uzun yıllar kullanmak istiyorsanız dayanıklı malzemelerden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Kilimler üretiminde kullanılan materyaller sayesinde tozu ve kiri çok fazla tutmazlar. Fakat mutfak gibi ürünün çok fazla kirlenebileceği alanlarda kullanılacaksa muhakkak yıkanabilir özellikteki kilimlerin satın alınması gerekir. Hol gibi uzunlamasına dizayn edilen alanlarda kullanılacak kilimlerin ölçülerinin de uzun olması gerekir. Evinizin enerjisini yükseltmek istiyorsanız canlı renklere sahip kilim modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çok sık kullanılan odalarda kilimin kiri daha az göstermesi için koyu veya pastel renklerdeki ürünler seçilebilir. Anadolu’nun gözdesi kilimleri satın alırken bütçenizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Kilim Fiyatları

Sektörde kilim üretimi yapan birçok marka bulunur. Bu markalar kilim üretirken farklı üretim yolları kullanılırlar. Bu nedenle kilimlerin özellikleri ve fiyatları değişir. Kilim fiyatları belirlenirken dikkate alınan bazı kriterler bulunur. Bunlardan ilki kilimlerin ebatıdır. Ürünün serileceği odanın büyüklüğüne göre kilimin boyutu değişir. Ölçüleri artan ürünlerin fiyatlarında da bir artış görülebilir. Kilimin üretiminde kullanılan malzemelerde bu noktada belirleyici olur. Dayanıklı ipliklerden üretilen kilimler uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Bu nedenle ödediğiniz fiyata da değer. Bazı kilimlerin çift tarafı da kullanılacak şekilde tasarlanır. Bu size istediğiniz zaman istediğiniz modeli sergileme imkanı sunar. Aynı zamanda tek kilim fiyatı ödeyerek iki kilim sahibi olabilirsiniz. Kilimlerin tasarımları, desenleri ve renkleri de fiyat konusunda dikkate alınan kriterler arasında bulunur. Desenlerin yoğun ve renklerin canlı olduğu kilimlerin fiyatı biraz daha farklı olabilir. Bu özelliklere dikkat ederek siz de bütçenize uygun olan kilimi satın alabilirsiniz. Bütçenize uygun seçimi yaparken cimri.com sayfasından kilimlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. 

track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play