track source
track source

Salon Halısı

Salon Halısı Fiyatları

33103 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Salon Halısı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Salon Halısı modelleri ve Salon Halısı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Salon Halısı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Pierre Cardin, Orange Venue, Taç, Madame Coco. 33103 adet Salon Halısı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Salon Halısı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Salon Halısı markası:

2022 yılı Salon Halısı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 33103 Salon Halısı modeli içerisinde en ucuz Salon Halısı fiyatı 2.0 TL iken, en yüksek Salon Halısı fiyatı 200875.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Salon Halısı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Salon Halısı fiyatı ise 1114.95 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Padişah Gülbahçe 14510060 200x290 cm Salon Halısı
Padişah Gülbahçe 14510060 200x290 cm Salon Halısı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Brillife Halı Masal HL11821.801 150x230 cm Salon Halısı
Brillife Halı Masal HL11821.801 150x230 cm Salon Halısı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Merinos Valeri Home VA005-055 Yuvarlak Halı
Merinos Valeri Home VA005-055 Yuvarlak Halı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Dinarsu Viyana VY006-063 150x233 cm Halı
Dinarsu Viyana VY006-063 150x233 cm Halı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Brillife Halı Dolunay HL11825.804 130x190 cm
Brillife Halı Dolunay HL11825.804 130x190 cm
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Salon Halısı

Kökeni milattan önce beşinci yüzyıla kadar dayanan halıların bilinen ilki, Sibirya’nın Altay Bölgesi’nde yapılan Pazırık Arkeolojik Kazılarında bulunmuştur. Türk Düğümü tekniği ile işlenmiş olan bu arkeolojik buluntu, halı işlemeciliğinin Türklere özgü bir zanaat olduğunun göstergelerinden biridir. Orta Asya’da göçebe bir topluluk olarak yaşayan atalarımızın, otağı olarak bilinen çadırlarını halılar ile kaplarlar. Hatta sadece yerleri değil dışarıdan gelen soğuktan korunmak için çadırların duvar kısımlarını da halılar ile kapladığı bilinmektedir. Zamanla çadırlar, yerlerini konutlara bıraksa da çadırlardaki halılar geçmişten günümüze hayatımızın en önemli parçaları ola geldiler. Yüzlerce yıldır yaşam alanlarımızdaki konforu sağlayan en önemli eşyalardan olan halılar, serildiği saraya veya mütevazı bir kulübeye de aynı yuva hissini verir. Salonlarımızın olmazsa olmaz öğelerinden biri salon halısıdır. Halılar, bütün gün ayakkabıların içerisine hapsolmuş ayaklarımıza özgürlük sağlayacak, onları yeniden yaşam enerjisi ile dolduracak zemindir. Salon halısı gri gibi renkler arasından evinizin dekorasyonuna uygun olan seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. 

Salon Halısı Modelleri ve Özellikleri

Dört mevsimin birlikte yaşandığı ülkemizde, hanımeli çiçeklerinin kokusu sokakları sardığında, bu güzel çiçek kokuları ilkbaharın coşkusunu müjdeler. Salon halısı krem rengi soft ve asil bir dekorasyonun baş tacı olur. Güzel ve ferah kokularla müjdelenen baharın ardından gelecek yaz mevsimi için farklı tasarımlardaki salon halısı modelleri seçilebilir. Güneşin canlılık veren enerjisi yaşamla birleşip içimize dolarken, bu enerjiden yaşam alanlarımız da payına düşen güzelliği alır. Kışın kasvetini ruhumuzdan atarken, evlerde cıvıl cıvıl, gözlere bir şenlik havası sunacak modellerde yazlık salon halısı tercih edilmeye başlanır. Soğuk mevsimlerde ısı izolasyonunu sağlayacak işlevsellikte salon halıları tercih edilir. Sıcacık yün halılar ayaklarımızı ısıtırken, zihnimizi rahatlatma görevi de alır. Yıl içerisinde sağlanacak ısı kontrolleri uygun bir halı ile mümkün kılınabilir. Mevsime uygun koşullarda seçilecek halı çeşidi yaşam alanlarımıza yaz aylarında istenilen serinliği sağlar. Kış aylarında yaşam alanlarında oluşabilecek ısı kaybını engellemek konusunda belirleyici olur. Halı seçimi yazın oluşacak klima kullanımından doğan elektrik faturalarının, kışın doğalgaz giderlerini minimize edecektir. Kış mevsiminde kullanılması uygun olan yün halılar doğal özellikleri nedeni ile kolay temizlenebilir olması ayrıca ortam ısısını daha iyi muhafaza etmesi açısından tercih edilen ürünler arasında gösterilebilir. Kullanıma uygun kriterler gözetilerek seçilmiş iyi bir halı aynı zamanda bulunduğu ortamın dekorasyonunu tamamlayıcı bir unsur olarak da üzerinde önemle durulması gereken bir parçadır. Halılar, ister koltuk takımları ve perdelerle benzer tonlarda, ister diğer öğeler ile kontrast renklerde tercih edilir. Kişisel zevkimizi açığa çıkarak yaşam alanlarımızda kendimizi yansıtmamıza yardımcı olacak dokunuşları yapmamıza olanak sağlar. Kendi rengimizi ve ruhumuzu yansıttığımız yaşam alanlarında bulduğumuz huzur kendimize adeta bir kraliyet üyesi gibi hissettirir. Kraliyet ailesinin bir parçası gibi hissedebilmek için elbette padişah salon halısı ayaklarımız altındaki özgüven olacaktır. Yoğun emek ile işlenen bu halılar fiyat skalasının en tepesinde yer alırken bulunduğu mekana sağlayacağı prestij  göz ardı edilmemelidir. Fiyat ve kullanım karşılaştırmasının dışında değerlendirilebilecek bir diğer halı alternatifi ise el dokuması halılarıdır. 

Salon Halısı Fiyatları

Salon halısı fiyatları hakkında araştırma yapılırken dikkat edilmesi gereken husus, tercih edilen halının hangi malzemeden üretildiğidir. El dokuması ya da yün bir salon halısı merinosun fiyatı naylon veya polyester içerikli bir halıya göre daha yüksek olacaktır. Ustaca belirlenmiş halı ihtiyacı, fiyatı konusunda kullanıcıya en doğru şekilde yön göstericidir. Royal salon halısı her zevk ve bütçeye göre sunduğu alternatifleri ile her bütçeden kullanıcıya hizmet veren bir ürün yelpazesine sahiptir. Birbirinden farklı ürün içerik ve modelleri ile salonlara, çocuk odalarına, mutfaklara, yatak odalarına kişisel zevklerimize uygun dokunuşlar yapmamıza yardımcı olan Royal Halı birçok seçenek sunar. Bunlardan bazıları yolluk, bambu halı veya antibakteriyel halı çeşitleridir. Bu çeşitlerin de tercih edilesi cazip seçenekler bulunur. Cazip seçenekler arasından tercih edilecek halı çeşidi kullanıcının kalite ve fiyat saptanmasıyla netleşir. Yün halılara alternatif olarak nispeten daha ekonomik halı fiyatları tercih edilebilir. Bu noktada naylondan ve polyesterden üretilen halılar bütçemize daha uygun seçenekler sunabilir. Kalite ve fiyat kıyaslaması yapılırken karşılaştırılan ürünlerin benzer içerikler ile aynı sınıfın öğeleri olmasına bakılmalıdır. Kıyaslama yapacak olan kullanıcılar Cimri.com sitesini ziyaret ederek kullanıcı yorumlarına göz atabilirler, ürün çeşitlerini ve fiyat karşılaştırmalarını inceleyerek ürün tercihini netleştirebilir. 

Salon Halısı Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle tercih edilecek halının salonun hangi kısmında kullanacağı belirlenmelidir. Halı oturma alanında mı kullanılacak yoksa yemek bölümünde mi kullanılacak buna karar verilmelidir. Bu karar verildikten sonra kullanım alanına uygun olarak halının geometrik şekli seçilir. Tercih edilen alana yuvarlak salon halısı mı ya da köşeli formlarda bir salon halısı mı alınacağı belirlenir. Bu seçimi takiben renk seçenekleri değerlendirilir. Dekorasyona uygun renkler tercih edilerek salonda göz zevkine uygun bir bütünsellik sağlanır. İhtiyaca uygun olarak belirlenen malzeme içeriği ile uyumlu ürün incelemeleri yapılır. Yün halı, akrilik halı, polyester halı ya da el dokuması halı seçeneklerinden biri tercih edilebilir. Belirlenen bütçe doğrultusunda seçim tamamlanır. Eski zamanlarda halıların elle üretilmesinden dolayı halı üretmek zaman alıyordu. Modern çağda teknolojinin ilerlemesi her şeyi etkilediği gibi halı yapma makinelerini de etkilemiştir. Hızla gelişen teknoloji daha fazla üretim yapmakla beraber halı çeşitlerini de arttırmıştır. Bu hızlı üretim kalitenin düşmesine neden olabilir. Kullanıcılar ürün seçerken bunları da göz önüne almalılardır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery