Cimri'nin Seçimi
Erba Kapı Önü Paspas
Erba Kapı Önü Paspas
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Evlerde, işyerlerinde ve farklı birçok alanda kullanılan kapı önü paspaslar; toz kir çamur gibi maddelerin eve girmesine izin vermeme görevini üstlenmiş ev eşyalarıdır. Siz de Giz Home, Elit, The Mia, Desan gibi markalara ait en kaliteli paspas çeşitlerini Cimri.com’daki ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak alabilirsiniz.

Paspas Nedir?

Kapı önlerine konarak, dışarıdan gelen tozları ve ayakkabı altlarını temizlemek amacıyla kullanılan değişik kumaş, halı ya da kauçuktan farklı boylarda imal edilmiş ürünlerdir. Paspaslar Türk kültürünün önemli bir parçasıdır. Ayakkabısını evin içinde giymeyi tercih etmeyen toplumlarda, toz çamur gibi kirler ayakkabı ile birlikte kapı önünde paspasta kalır.

Evlerden işyerlerine, otellerden pansiyonlara dek geniş bir kullanım alanı olan paspaslar; dikdörtgen, kare, yarım daire şeklinde üretilmektedir. 40*60 cm veya 45*75 cm gibi farklı birçok ölçüde, kaliteli markalar tarafından üretilen paspaslar evlere farklı bir tarz ve hijyen kazandırmaktadır.

Paspas Çeşitleri Nelerdir?

Dekoratif ve işlevsel pek çok çeşidi bulunan paspaslar işyerlerinde ve evlerde girişte misafirleri ilk karşılayan öğelerdir. Her geçen gün daha renkli ve farklı çeşitler piyasaya sunulmaktadır. Sadece kapı önünde değil ev içlerinde de kullanıma uygun paspaslar ev dekorasyonuna hoşluk katmaktadır.

Dikdörtgen paspas; kapı önüne uygun yapısıyla çok tercih edilen paspaslardır. Kaymaz paspas; lastikli ve kauçuktan üretilen, kaymayan yapısıyla son zamanların tercihi olmuştur. Özellikle çok fazla insanın uğrak yeri olan işyerleri tarafından tercih edilir. Şekilli paspas; farklı karikatürler ya da hoş geldin yazılarıyla üretilmiş gülümseten paspas türleridir. Üzerine yazı yazılan paspas türleri son zamanların en moda trendi haline gelmiş ve birçok evde, mekânda karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Kabarık yapısıyla ayakkabı altlarındaki tozu, çamuru hapseden kapı önü paspas çeşitleri elde ya da makinede yıkanabilmesiyle uzun süre kullanılabilmektedir. Karo paspas, kirpi paspas, lastik paspas çeşitleri her zevke ve ihtiyaca hitap etmektedir.

Bütün bu kapı önü paspas çeşitlerinin haricinde, ev içinde kullanıma uygun paspaslar da vardır. Küçük halıya benzer bu paspaslar daha ince yapılarıyla koridorlarda ya da balkon kapısı önü gibi yerlerde kullanıma uygundur. Yıkanabilir olmasıyla ve hoş tasarımlarıyla tercih sebebidir.