track source
track source
track source

Klasik Gitarlar

Klasik Gitarlar Fiyatları

607 Ürün gösteriliyor.
Boyun Malzemesi
Klasik Gitarlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Klasik Gitarlar modelleri ve Klasik Gitarlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Klasik Gitarlar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Yamaha, Cort, Cross, Valencia. 607 adet Klasik Gitarlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Klasik Gitarlar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Klasik Gitarlar markası:

En Çok İncelenen Klasik Gitarlar Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Klasik Gitarlar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
28 Mayıs 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 607 Klasik Gitarlar modeli içerisinde en ucuz Klasik Gitarlar fiyatı 179.17 TL iken, en yüksek Klasik Gitarlar fiyatı 51455.67 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Klasik Gitarlar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 28 Mayıs 2022 tarihinde ortalama Klasik Gitarlar fiyatı ise 1203.24 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Klasik Gitar

Müzik enstrümanı çalmak erken yaşlarda edinilen bir özellikler arasında bulunur. Müziğin hem dinlerken hem söylerken kişiyi iyi hissettirir. Bu gibi özellikler müziğin ruha iyi geldiğini gösterebilir. Bu açıdan herhangi bir yaş kitlesine atfedilmeden herkese hitap edebilir. Ancak bir müzik enstrümanında uzmanlaşabilmek pratik yapmaya dayanır. Bu açıdan erken yaşta çalışmaya başlanılan enstrümanlarda pratik saatlerinin sayısı daha yüksek olduğu için bu yaşlarda uzmanlaşma daha mümkün olabilir. Bu durum müzik enstrümanı çeşidine göre de değişebilir. Örneğin, klasik gitar ilk akla gelen müzik enstrümanlarından biri olur. Hem küçük yaşlarda hem de her yaşta gitar çalmaya başlanabilir. Gitar çalmak belirli bir kurs aracılığıyla öğrenilebileceği gibi, kişinin kendi imkanlarıyla belirli akorları ve tabları öğrenmesi ile de mümkün olabilir. Gitarlar, yaz mevsiminde bir deniz kenarında bir topluluk ile çalarak bir anı paylaşımı ile özdeşleşebilir. Bunun yanında kişisel olarak sevilen pek çok şarkının gitar eşliğinde söylenebilmesi de gitarı ön plana çıkaran bir özellik olabilir.

Klasik Gitar Modelleri

Klasik gitar çeşitleri kendi içinde de alt türleri olan bir gitar türüdür. Ancak akustik ve elektro gitar türlerinden farklı olarak bu gitarların daha çok klasik ve Flamenko tarzı müziklerde kullanıldığı görülür. Bu gitarları çalabilmek için sağ ve sol elin koordine olarak birlikte hareket edebilmesi önemlidir. Notaların ve akorların çalındığı kısım için sol el ön plana çıkarken, ritim oluşturmak için sağ elin ve parmaklar ön plana çıkar. Gitar ölçüleri de değişkenlik gösterebilen bir özelliktir. Bu ölçüler, gitar ölçekleri ya da gitar boyları olarak bilinir. Bu çeşitlere bakıldığında ise, gitarın ½, ¾ ya da 4/4 gibi farklı boyları olduğu görebilir. Bu açıdan klasik gitar boyutları sıklıkla değişim gösterir. 1/2 klasik gitar ise yarım boy ölçü biriminde olan bir gitar olarak bilinir. Bu açıdan çeyrek boya göre biraz daha büyük olmakla birlikte, yaş aralığı açısından da 5-8 yaş aralığına uygun olduğu söylenebilir. Çocukların yaşlarına bağlı olarak kullanabileceği gitar çeşitleri olabileceği gibi gitar satın alırken gitarların ölçülerini de kontrol etmek önemli olabilir. Bunun sebebi, boy ve kilo ölçüleri çocuklardan çocuklara değişkenlik gösterebileceği için uygun gitar boyu da buna bağlı olarak değişebilir. 3/4 klasik gitar türü ise üç çeyrek gitar ölçüsü olarak bilinir. Yaş aralığı açısından 8-11 yaş için uygun olabilecek ölçülere sahiptir. Bu açıdan da çocukların gelişim çağı sebebiyle boyları ya da kiloları değişebileceği için uygun ölçüleri tercih etmek önemli olabilir. Ayrıca, çocuk için uygun ölçü biriminde gitarın tercih edilmesi çocuğun enstrümanı çalabilmesi açısından da önemlidir. Bu açıdan klasik gitar 3/4 ölçüsünü çocuğunuz ya da tanıdığınızın ölçülerine göre satın almanız uygun bir seçim yapmanızı sağlayabilir. Klasik gitar tam boy olarak 11 yaş üzeri tercih edilebilen yetişkinlere yönelik de olabilecek büyük boyda olan gitarlardır. Bu açıdan bu gitarların da 11-12 yaşlardan itibaren kullanılması ile uzun yıllar kullanılabilecek bir ölçüyü bulmak mümkün olabilir. Ancak küçük boy gitar türlerinde olduğu gibi tam boy gitarın da kullanan kişinin ölçülerine uygun olması önemli olabilir. Gitar çeşitlerine etki eden diğer özellikler ise gitarın kasası ve jak girişli olup olmamasıdır. 

Klasik Gitar Fiyatları

Gitar çeşitleri, gitarın ölçülerine, üretildiği maddeye ve kasa ya da jak girişli gibi ek özelliklere sahip olup olmaması gibi geniş bir model yelpazesine sahip olabilir. Bu açıdan klasik gitar fiyatları belirtilen özelliklere göre de değişkenlik gösterebilir. Bu noktada gitarı satın almadan önce hangi seviyede olduğunuza göre karar vermeniz mümkün olabilir. Bu açıdan klasik gitar ince kasa gitarın gövdesinin inceliğine işaret eden bir özellik olarak ortaya çıkar. Gitar kasalarının üretildiği ağaçların türü bu noktada ön plana çıkar. Kişinin kullanımına göre ince kasaları da kullanması uygun olabilir. Bu modellerin arasından bütçenize uygun olanı da tercih edebilirsiniz. Eğer başlangıç seviyesinde iseniz ve sadece pratik yapmak için gitar satın almak istiyorsanız daha uygun fiyatlı gitar türlerini tercih edebilirsiniz. Fiyatlara etki eden diğer bir unsur ise klasik gitar markaları olabilir. Bu açıdan fiyatlar markaların bilinirliğine göre değişebilir. Aradığınız gitar özelliklerine göre marka tercihi yapabilir ve bütçenize uygun fiyatlı gitarları da tercih edebilirsiniz. Cimri.com sayfasından ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. 

Klasik Gitar Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Gitar satın alırken, hangi seviyede olduğunuza bağlı olarak değişebilen bazı kriterler vardır. Bu kriterler, gitarın markasına, tellerine, jak girişi gibi özelliklerine, kasasına ve tasarımına bağlı olarak değişebilir. Öncelikle, gitarın kasasının üretildiği ağaç türü gitarın çıkardığı sese etki eden bir unsur olabilir. Bu açıdan kulağınıza uygun gelecek türden gitarları tercih edebilirsiniz. Ayrıca gitar satın almadan önce marka ve ham maddesinin yanında, tellerin yüksekliği, gitarın sap kısmının gövde kısmına oranı gibi özelliklere de dikkat edilebilir. Bu açıdan bu kriterleri göz önünde bulundurarak kendinize uygun gitarı bulabilir ve siz de istediğiniz parçalar için çalışmaya başlayabilirsiniz. Gitar çeşitlerinin sahne performansına uygun olan türleri klasik gitar jak girişli özelliğine sahip olan gitar modelleri olarak ön plana çıkar. Bu gitarların jak girişi sayesine sahne performansına uygun bir şekilde kullanılması mümkündür. Eğer ses açısından mikrofon kullanacağınız ve performans sergilemek için tercih edeceğiniz gitar türleri arıyorsanız bu gitarlar sizin için uygun olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery