track source
track source

Müzik Aletleri

Müzik Aletleri Fiyatları

11194 Ürün gösteriliyor.
Müzik Aletleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Müzik Aletleri modelleri ve Müzik Aletleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Müzik Aletleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Stüdyo ve Sahne Ekipmanları, Klasik Gitarlar, Stüdyo Mikrofonu, Elektro Gitarlar, Müzik Aleti Aksesuarları. 11194 adet Müzik Aletleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Müzik Aletleri

Müzik belirli aralıklar ile sesin anlamlı bir şekilde biçim ve titreşim kazanmış halidir. Müzik yapma amacıyla kullanılan araçlar müzik aletleri ya da çalgı aletleri olarak adlandırılır.  Müzik sesin ve biçimini anlamlı bir şekilde çıkaran aletler eşliğinde icra edilir. Müzik aletlerinin bir kısmı ritim kulağıyla öğrenilebilmesine karşın diğer kısmı ancak eğitimle öğrenilebilecek yapıdadır. Müzik aleti çalmanın beyni aktif hale getirdiği, özgüven kazandırdığı, stresten uzaklaştırdığı, ruh sağlığına iyi geldiği, duyuları geliştirdiği bilinmektedir. Ayrıca müzik aleti çalma odaklanma sorununu ortadan kaldırmanın yanı sıra organlar arasında koordinasyonun gelişmesine yardımcı olur. Duyguların dışa vurulmasında kullanılan müzik aletleri özellikle eğlence sektöründe oldukça tercih edilmektedir. Müzik aletlerini kullanmak için bazı teknik ve mekanik bilgilerin edinilmesi gerekmektedir. Özellikle bazı müzik aletlerinin kullanımı için profesyonel desteğin alınması gerekebilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden de müzik dersleri ücretli ya da ücretsiz alınabilmektedir.

Müzik Aleti Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Müzik aleti satın alırken öncelikle kullanıcının ne tür müziklerinden hoşlandığını belirlemesi gerekmektedir. Kullanıcı çalmak istediği müzik türüne göre müzik aletini seçmelidir. Müzik aleti satın alırken her ne kadar aletin rengi gibi estetik kaygılar öne çıksa da söz konusu alınacak aletin performansına öncelik verilmesi gerekmektedir. Diğer bir deyişle müzik aleti sesine göre seçilmelidir. Diğer taraftan müzik aleti seçilirken kullanıcıların tavsiyelerine önem verilmelidir. Çünkü müzik aletleri deneyime dayalı ürünlerdendir. Müzik aletlerinin elektronik olması halinde garanti koşullarına dikkat edilmelidir. Garanti koşulları hakkında ürün satıcıları ile birebir görüşülmesi halinde ileride ortaya çıkabilecek problemler için önceden tedbir alınmış olur. Ayrıca müzik aletleri satın alınırken hangi boyutta olduğu belirlenmelidir. Müzik aletlerinin çoğunun 4/2, 4/3, 4/4 gibi boyut seçenekleri vardır. Dolayısıyla enstrümanın doğru ve rahat bir şekilde çalınabilmesi için uygun boyutta ürün seçilmelidir. Müzik aleti seçilirken ürünün malzeme kalitesi de oldukça önemlidir. Dolayısıyla uzun süreli kullanım isteniyorsa kaliteli malzemelerden üretilmiş müzik aletleri tercih edilmelidir. Diğer taraftan servis garantisi olan ürünlerin seçimi müzik aletlerinin bakımı ve onarımı için oldukça önemlidir. Müzik aletlerinin fiyat yelpazesi çok geniş olabilmektedir. Bu bakımdan fiyat performans araştırması yapılmadan ürün satın alınmaması tavsiye edilmektedir.  Çocuklar için müzik aleti seçilecekse popüler müzik aletleri yerine kullanıcının yeteneklerine göre müzik aletinin seçilmesine dikkat edilmelidir. Çocukluk dönemi algıların açık olduğu bir dönem olması nedeniyle doğru müzik aletinin seçimi çocukların gelişimini arttıracaktır.

Müzik Aleti Çeşitleri

Müzik aleti çeşitleri arasında değişik türde aletler bulunmaktadır. Bu türler genellikle ses verme biçimlerine göre isimlendirilmektedir. Birbirinden farklı bu çeşitlerden biri olan müzik aletleri üflemeli seçenekleri ney, saksafon gibi aletler oluştururken zevkinize göre olanı seçebilirsiniz. Müzik aletleri telli seçeneklerinin arasında en popüleri bulunan gitarın yanı sıra ayrıca keman, viyolensel veya arp bulunuyor. Müzik aletleri vurmalı olarak tasarımlarında ise genellikle farklı ritimleri bir arada duymanızı sağlayan davullar başta geliyor. Üflemeli müzik aletleri dudaklardan verilen nefesin aletin üzerinde bulunan deliklerin parmaklar yardımıyla titreşiminden çıkardıkları seslerdir. Üflemeli müzik aletlerine flüt, saksafon, gayda, kaval, zurna, ney gibi aletler örnek olarak gösterilebilir. Bir diğer müzik aleti türü de telli müzik aletleridir. Bu aletlerin üzerinde bulunan kalın ve ince tellere el veya tezene ile vurarak titreşiminden çeşitli şiddet ve yükseklikte sesler oluşmaktadır. Telli müzik aletlerinin de kendi arasında farklı türleri vardır. Bu aletler tel sayısına göre yaylı telli, tezeneli (mızraplı-penalı) ve vurmalı telli gibi gruplara ayrılabilir. Yaylı telli müzik aletleri yay yardımıyla çalınan aletlerdir. Bu müzik aletlerine keman, viola, çello ve kontrabas örnek olarak gösterilebilir. Tezeneli telli müzik aletleri tezene, mızrap ya da penayla çalınan aletlerdir. Bu aletlere gitar, mandolin, bağlama, ud, sitar, tar, cümbüş, çeng, kanon, tambur, arp örnek olarak gösterilebilir. Söz konusu aletler arasında en çok tercih edilen seçeneklerden olan gitar, ulaşılabilmesi, çalma teknikleri, kolay kavranılması nedeniyle birçok kişinin ilk öğrendiği müzik aletlerinden biridir. Gitarın da kendi içerisinde klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar, yedi telli gitar, perdesiz gitar, gibi çeşitli türleri vardır. Özellikle ülkemizde en çok tercih edilen müzik aletlerinden biri de sazdır. Bağlama olarak da adlandırılan saz Türk müziğinde en çok tercih edilen müzik aletlerinden biridir. Saz halk ozanları, aşıklar ve türkülerin ana çalgısıdır. Cura, çöğür, kısa saplı bağlama, tambura, divan sazı, meydan sazı gibi çeşitleri mevcuttur. Vurmalı müzik aletleri ise gerilmiş deri veya ince madeni levhalara vurulması ile ortaya çıkan titreşimlerden seslerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu müzik aletleri en eski müzik aletleri olarak bilinmektedir. Perküsyon aletleri de denilmektedir. Çubukla vurmalı çalgılar, üstüne oturulan vurmalı çalgılar ve metal vurmalı çalgılar olarak gruplandırılmaktadır. Belli başlı vurma çalgılara davul, trampet, zil, üçgen, tef ve darbuka örnek olarak gösterilebilir. Tuşlu müzik aletleri ise üzerlerinde yer alan tuşların titreşime girmesi ile müzik yapılan aletlerdir. Tuşlu müzik aletlerinden en çok bilineni ve tercih edileni piyanodur.  

Müzik Aleti Fiyatları

Piyasada çok çeşitli marka ve modelde müzik aleti satılmaktadır. Müzik aleti türleri çok geniş fiyat yelpazesinde satılabilen ürünlerdendir. Dolayısıyla bir müzik aleti satın alınırken bütçenin iyi bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Doğru fiyat ve performans ürünün satın alınabilmesi için kullanıcıların deneyim ve tavsiyelerine başvurulabilir. Müzik aleti fiyatları marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Yapılacak iyi bir araştırma sonucunda bütçeye uygun fiyatta müzik aleti bulunabilir. Tüm bu seçenekler arasında tercihinizi yaparken cimri.com üzerinden karşılaştırma yapabilir, istediğiniz müzik aletini oldukça uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Bu sayede bütçenize uygun tercihinizle yaşamınızda yeni bir hobi edinebilir veya çocuğunuz için yeni bir öğrenim alanı sağlayabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery