track source
track source
track source

Nefesli Çalgılar

Nefesli Çalgılar Fiyatları

284 Ürün gösteriliyor.
Nefesli Çalgılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Nefesli Çalgılar modelleri ve Nefesli Çalgılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Nefesli Çalgılar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bigpoint, Royal, Yamaha, Südor. 284 adet Nefesli Çalgılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Nefesli Çalgılar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Nefesli Çalgılar markası:

En Çok İncelenen Nefesli Çalgılar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com

2021 yılı Nefesli Çalgılar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 284 Nefesli Çalgılar modeli içerisinde en ucuz Nefesli Çalgılar fiyatı 8.24 TL iken, en yüksek Nefesli Çalgılar fiyatı 117972.83 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Nefesli Çalgılar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Ekim 2021 tarihinde ortalama Nefesli Çalgılar fiyatı ise 1673.97 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Nefesli Çalgılar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Nefesli Çalgılar modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Nefesli Çalgılar modeli:
Cimri'nin Seçimi
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Nefesli Çalgılar

Nefesli çalgılar genelde üfleme ve hava yollama ile çalınan müzik enstrümanları arasında yer alır. Bu aletlerin geneli boru formunda, silindir ve uzun ince bir ana aksama sahip olur. Bu aksamın içerisinde üflenen havanın nota çıkarmasını sağlayan ve sesin çıkmasını sağlayan belirli bölümler bulunur. Bu bölümlerin her biri nefesli çalgının kendisine özel olur. Birinde bulunan özellik bir diğerinde bulunmayabilir. Klarnet, melodika, flüt, yan flüt, harmonika bu enstrümanların en bilinenleri arasında yer alır. Bu aletlerin kimisi metalden ya da çelikten yapılırken melodika ve flüt gibi daha küçük yaş grubundaki kişilere hitap eden ürünler çoğunlukla plastikten yapılır. Bu aletlerin birçoğu ayrı parçalardan oluşur. Kendi çantası içinde ya da kutusu içinde gelen parçalar kullanılmak istendiği zaman birleştirilir ve bu şekilde kullanılır. Özellikle yan flüt, harmonika ve klarnet gibi daha ağır ve metal parçalardan oluşan ve değerli olan çalgılar özel çantaları ve kalın kutuları içinde satılır. Bu kutular, aletin güvenle taşınması ve saklanması için kullanılır.

Nefesli Çalgı Modelleri ve Özellikleri

Üflemeli çalgılar içerisinde yer alan müzik aletlerinin tümü ağız yoluyla üflenen hava aracılığıyla çalınır. Ağızdan üflenen hava bu aletlerin ağız ve iç kısmında yer alan özel bölümlerden geçerek aletten belirli nota sesleri olarak çıkar. Aletin içine giren hava titreşimle ve notalara basılarak belirli bir ses haline getirilir. Tüm bunların dışında başlıca üflemeli aletlerin her biri birbirinden farklı nota sayısına ve çalma özelliğine sahip olur. Bu nedenle her ürün kendi içinde değerlendirilir. Blok flüt özellikle küçük yaştaki kullanıcılar için üretilen ve nefesli çalgı aletinin başlıca kullanım prensibinin öğrenilmesi için kullanılan ürünler içinde yer alır. Eğitici özelliği ile ön plana çıkan bu ürünün üzerinde bir üfleme deliği ve nota delikleri yer alır. Parmaklar bu deliklerin üzerine bastırılarak, nota deliklerinden ses çıkarılır. Özellikle çocuklar için üretilen bu ürünlerin canlı renklerde üretilen modelleri bulunur. Melodika da yaşça küçük kullanıcıların eğitiminde son yıllarda oldukça çok kullanılmaya başlanır. Bu ürün de temelde iki parçadan oluşur. Bu parçalar arasında bir esnek boru ve klavye bulunur. Boru klavyeye takılır ve notalara basılarak ses çıkarılır. Yan flüt ise daha büyük yaştaki kullanıcılar için tasarlanır. Oldukça uzun ve ince bir boru üzerinde bulunan nota tuşları ve ürünün tamamı paslanmaz ve parlak bir çelikten yapılır. Bu çelik sesin daha tok ve ince çıkmasını sağlar. Ürünün boyu isteğe göre borudaki bir parçanın çıkarılması ile kısaltılır. Bu durumda da çıkan ses daha kalın hale gelir. Yana yatırılarak ve alt dudağa dayanarak nefes üflenerek çalınan bu alet klasik müziğin başlıca aletleri arasında yer alır. Harmonika da mızıka benzeri bir alet olarak tanımlanabilir. Ele ve avuç içine oturan bir büyüklüğe sahip olan bu alet iki dudak arasında sağa ve sola doğru götürülüp üflenerek çalınır. Alet oldukça küçük olduğu için çantada her yerde yanınızda taşınır. Mızıka da harmonika benzeri bir alet olur. Bu ürünün yapısı da oldukça ufak olur. Fakat bu ürünün bazı kısımların metal ve kemik parçalar bir arada bulunur.

Nefesli Çalgı Fiyatları

Nefesli çalgı fiyatları genelde nefesli çalgı markalarına ve ürünün kendi teknik ve tasarım özelliklerine bakılarak belirlenir. Marka, ürünün hangi materyalden yapıldığı, büyüklüğü ve kullanım alanı gibi hem teknik hem de tasarım özellikleri bir araya geldiğinde ürünün değerini maddi olarak artırıp azaltabilir. Özellikle plastikten imal edilen flüt ve melodika benzeri ürünler saksafon ya da diğer metalden yapılan ürünlere göre daha düşük fiyatlara satılır. Trompet benzeri ürünler, kullanım ve çalma teknikleri bakımından oldukça farklı ve belirli bir eğitim alt yapısı isteyen ürünler oldukları için üretimlerinde farklı teknikler kullanılır. Bu teknikler ürünün artan fiyatında somutlaşır. Özellikle boyut olarak daha büyük olan yan flüt gibi ürünler de mızıka ya da harmonika gibi oldukça küçük bir forma sahip ürünlere nazaran daha yüksek değere alıcı bulur. Fiyat ve boyut arasında doğru orantı bulunur. Boyut büyüdükçe fiyat hanesindeki değer de artar. Renk özelliği de fiyatı belirler. Gold ya da pembe gold renkleri özel üretim çeşitler olduğu için bu ürünlerin değeri klasik renklerdeki ürünlere göre daha farklı olur.

Nefesli Çalgı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Nefesli çalgı çeşitleri genelde çalma tekniklerine, üzerlerinde yer alan nota sayısı gibi özelliklerine ve diğer materyal yapılarına göre birbirinden ayrılır. Özellikle klasik müziğin ve caz tarzındaki parçaların başlıca sesleri arasında yer alan yan flüt, saksafon, trompet ve klarnet gibi aletler yapıldıkları materyale, kendi boru yapılarına, çalma özelliklerine ve marka bilgilerine göre birbirinden ayrılır. Bu ürünleri satın alırken hangi aleti kullanmayı istediğinize karar vererek alışverişe başlayabilirsiniz. Bunun dışında küçük yaştaki kız ve erkek çocukları için üretilen nefesli çalgı modelleri içinde yer alan flüt, melodika gibi ürünleri satın alırken çocuğunuzun yaşını ve ürünün renk ve marka özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Marka dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar içinde yer alır. Özellikle piyasa içinde daha bilinen firmalar tarafından üretilen ürünler daha kaliteli bir deneyim sağladığı için bu ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Eğer başlangıç aşamasında iseniz de, size uygun olan ve başlangıç ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery