Müzik hayatın renklerinden biridir ve onsuz bir hayat düşünmek imkansızdır. İnsanların hayatlarına dokunabilmenin en içten yollarından biridir. Öyle ki bazen söylenen şarkıların sözlerini anlamasan bile sadece melodiyi dinleyerek hiç tanımadığın, dilini bile bilmediğin insanlarla iletişim kurabilir ve onların hissettiklerini hissedebilirsiniz. Durum böyle olunca birçok kişi insanların hayatlarına dokunabilmek ve kendilerini anlatabilmek için müziğe başvurarak enstrümanlar çalmaya başlarlar. Nefesli çalgı grubu da bu enstrüman grubunun en çok tercih edilen türlerindendir.

 • Nefesli Çalgılar Nedir?

  Oldukça fazla enstrüman çeşidine sahip olan bu çalgı çeşitleri diğer isimleriyle üflemeli çalgılar, enstrümanların içerisine hava üfleyerek ses çıkarılan enstrüman grubudur. Müzik tarihinden beri oldukça gelişim göstermiş ve günümüze kadar gelişerek gelmiş enstrümanlardır.

  Üflemeli çalgılarda profesyonelleşmek isteyenlerin kuvvetli bir ciğere sahip olmaları gerekmektedir. Bunun için müzikle ilgilenen insanların genç yaşlarda bu enstrümanlara başlamaları önemlidir. Bu nedenle özellikle çocuklarınızın bu yönlere karşı bir eğilimi var ise kesinlikle geç kalmadan onları doğru bir şekilde yönlendirmelisiniz.

  Nefesli çalgılarda en çok tercih edilen çeşitler flütlerdir. Flüt, genelde okullarda çocukları müzikle tanıştırmak için kullanılan bir enstrümandır. Flütler bu çalgı çeşitleri içerisinde ses çıkarabilmesi en kolay enstrümanlardandır. Çalan kişiye çok fazla nefes harcatan bir enstrüman olmasına karşın, flütle birçok melodiyi kolaylıkla çalabilirsiniz.

  Çocuklarınızı heyecanlandıracak ve sevindirecek en kaliteli modeller en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da sizleri bekliyor!

 • Nefesli Çalgılar Nelerdir?

  Çok eski yıllardan beri süre gelen enstrüman çeşitlerinden biri olan nefesli çalgıların birçok türü bulunmaktadır. Bu türler üç gruba ayrılmaktadır. Yapıldıkları maddelere göre çeşitlere ayrılan üflemeli çalgı türleri; tahta, bakır ve diğer nefesli çalgı çeşitleri olarak çeşitlenmektedir.

  · Tahta nefesli çalgıların içerisine; en çok kullanılan enstrüman olan flüt ve klarnet, ney, obua, saksafon gibi enstrümanlar girmektedir.

  · Bakır nefesli çalgıların içerisine; korno, trompet ve trombon gibi enstrümanlar girmektedir.

  · Diğer nefesli çalgıların içerisine ise; kaval, mey, zurna, tulum gibi enstrümanlar girmektedir.

  Oldukça geniş bir enstrüman çeşitliliğine sahip olan bu çalgı çeşitleri; Yamaha, Amati, Helena Mia ve Suzuki gibi en kaliteli marka seçenekleri ile Cimri.com’da sizlerle!