Keyboard

Keyboard Fiyatları

17 Ürün gösteriliyor.
USB Bağlantısı
Fonksiyon Programlama
Keyboard fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Keyboard modelleri ve Keyboard fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Keyboard kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Yamaha, Samson, M-Audio, Roland, Arturia. 17 adet Keyboard fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Keyboard Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Keyboard markası:

En Çok İncelenen Keyboard Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Keyboard Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 17 Keyboard modeli içerisinde en ucuz Keyboard fiyatı 148.64 TL iken, en yüksek Keyboard fiyatı 6765.06 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Keyboard fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Keyboard fiyatı ise 1787.87 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Keyboard Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Keyboard

Müzik yüzyıllardır insanlığın vazgeçemediği sanat dallarından biridir. Müzik icra etmek ise teknolojinin imkanları ile değiştiğini söylemek mümkündür. Keyboard modelleri geçtiğimiz yıllardan beri geçirdiği teknolojik dönüşüm artık pek çok müzik severe çok farklı bir müzik deneyimi sunar. Elektronik, pop, caz,rock, hip-hop, soul, neo-soul, tekno pek çok müzik türünün alt yapısı günümüzde keyboardlar sayesinde oluşturulabilir. Dijital ses istasyonları ile uyumlu bir şekilde çalışan keyboard modelleri sayesinde dilediğiniz türde müzik oluşturma şansı tuşlarınızın ucundadır. Keyboard üreten dünyaca ünlü markaların dilediğiniz modelini seçerek oluşturduğunuz müziğin keyfini sürebilir, başkalarının da müziğinizin keyfine varmasını sağlayabilirsiniz. Pek çok farklı keyboard piyasaya, kullanıcıların beğenisine çıkarılırken kişisel tercihleriniz doğrultusunda sizin için en uygun marka ve modeli seçmek sandığınızdan kolay olabilir. Nitekim keyboard modelleri birçok farklı şekilde ve küçük bir kutudan büyük bir mobilyaya kadar farklı boyutlarda kullanıcılara hitap eder. keyboard modelleri siyah beyaz tuşlarının ardında birçok hissiyatı, boyutu, ağırlığı, maliyeti bünyesinde barındırır.  

Keyboard Modelleri ve Özellikleri

Farklı müzik türleri ve kullanım alanlarına göre keyboard çeşitleri bulunur. Bu çeşitler keyboard özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Keyboard satın almadan önce MIDI sözcüğünü pek çok farklı yerde görmüş olabilirsiniz. MIDI, Musical Instrument Digital Interface’in kısaltmasıdır. Yani dijital ortama bağladığınız, çoğunlukla ses dosyalarınızı doğrudan müzik yazılımına göndererek sesleri çıkartma özelliğine sahip keyboard piano tarzı bir klavyedir. Özellikler anlamında bakılacak olduğunda tuş sayısı pek çok keyboard için belirleyicidir. keyboard modelleri yapılmak istenen müziğin türüne göre 25 ile 88 tuş arasında olabilir. Çoğu ev tipi keyboard’un tuş sayısı 49, 61 ya da 76 olmak üzere ayarlanır. Tuş sayısı doğal olarak keyboard’un büyüklüğünü de doğrudan etkileyen bir detaydır. Bu anlamda pek çok farklı boyda keyboard bulunur. Tuş sayısına ek olarak keyboard modellerinin bazı anahtarları akustik bir piyano çalıyor hissi verirken daha çok synth-action hissi veren anahtarlara da sahip olabilir. Keyboard modelleri bünyesinde barındırdığı ses kabiliyetleri ile de birbirinden ayrılır. Kimi keyboard modelleri tek bir ses olanağına sahipken kimi keyboard modellerinde pek çok farklı enstrümanın kombinasyonu olan sesler bulunur. Bazı keyboard modelleri çok-sesliliği algılama konusunda daha iyi olabilirken bazıları da tek sesli üretime sahip olabilir. Keyboard modelleri efekt anlamında da farklı özelliklere sahip olabilir. Yankı, koro, sesi erteleme gibi pek çok efekt keyboard modelleri tarafından yapılabildiği gibi daha pek çok farklı ses deneyimini de kullanıcılara sunulabilir. Keyboard modellerinin en önemli özelliklerinden biri bilgisayara bağlantısının sağlanmasıdır. Bu sayede kullanıcılar keyboard modelleri aracılığı ile ses kaydedebilir, sesleri düzenleyebilir, bilgisayar üzerinden yeni seslerle ekleme yapabilir. Tüm bunlara ek olarak keyboard modellerinin hafızası da önemli özelliklerinden biridir. Pek çok keyboard hafıza kartı, kablo ya da USB bağlantısı gibi pek çok opsiyonla beraber gelir. Keyboard tasarımları pek çok farklı renk skalasını bir arada bulundurur. Siyah, beyaz, kahverengi, gri en çok kullanılan keyboard renkleri olmakla beraber pek çok farklı renk çeşidi de kullanıcılara sunulur. Bazı keyboard modelleri siz oturup dinlenirken seçeneklerine göre otomatik çalma özelliklerine de sahip olabilir.  

Keyboard Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Keyboard satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususların başında tuş sayısı gelir.  Keyboard kullanımı konusunda 25 tuşlu klavye yalnızca 2 oktavlık bir aralığa sahiptir. Benzer şekilde 49 tuşlu, 61 Tuşlu, 76 Tuşlu ve 88 Tuşlu enstrümanlar sırasıyla 4, 5, 6 ve 7 Oktavlık bir aralığa sahiptir. Klavyedeki 7 beyaz ve 5 siyah tuş düzeni bir oktav oluşturur. Enstrüman ne kadar büyükse, daha fazla özelliği barındırmak için o kadar fazla alana sahiptir. Keyboard seçerken, özellikler ve taşınabilirlik gereksinimleri arasından birini diğerine tercih etmek durumunda kalabilirsiniz. Keyboard modelinin teknik özelliklerinde dikkatinizi çeken hammer action, weighted keys, semi-weighted keys ve unweighted keys, özellikle dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Nitekim hammer action’a sahip olan keyboard modelleri akustik bir piyano hissini tamamen yaşatabilir. Weighed keys de büyük ölçüde gerçek bir piyanoya yakın bir deneyim vaat eder. Semi-weighted keys’lere ise özellikle ilk enstrüman olarak kullanılacak ise olmasına dikkat edilebilir. Unweighted olanlar ise synth-action olarak bilinir. 

Keyboard Fiyatları

Kullanım alanına göre pek çok farklı keyboard modelleri bulunur. Bu farklı keyboard modelleri değişik fiyat aralıklarında piyasaya sunulur. Bu fiyat aralıklarının belirlenmesinde dikkat edilen bazı hususlar vardır. Bu hususların başında keyboard modellerinin kalitesi gelir. Markasının ve üretildiği materyalin üstün özelliklere sahip olduğu keyboard modelleri daha yüksek fiyatlardan satışa çıkar. Tuş sayısı da fiyatı büyük ölçüde etkiler. Daha az tuşa sahip ürünler genel olarak daha uygun fiyatlardan satışa çıkma eğilimindedir. Keyboard modellerinin unweighted keys’e sahip olan çeşitleri genellikle en uygun fiyatlı ürünlerdir. Nitekim sesleri gerçek piyano sesine en uzak olanlar olarak nitelendirilir. Keyboard fiyatları aynı zamanda çok sesliliği algılama konusunda daha gelişkin modellerin olmasından da etkilenir. Efekt sayısı ve efekt kalitesi yüksek olan ürünler, bu özelliklere göre fiyatlandırılır. Dilerseniz cimri.com aracılığı ile keyboardların teknik özelliklerini öğrenebilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve fiyat analizi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery