Stüdyo Mikrofonu

Stüdyo Mikrofonu Fiyatları

829 Ürün gösteriliyor.
Stüdyo Mikrofonu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Stüdyo Mikrofonu modelleri ve Stüdyo Mikrofonu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Stüdyo Mikrofonu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Sony, Ally, Sunman, Trust, Snopy. 829 adet Stüdyo Mikrofonu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Stüdyo Mikrofonu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Stüdyo Mikrofonu markası:

En Çok İncelenen Stüdyo Mikrofonu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Stüdyo Mikrofonu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 829 Stüdyo Mikrofonu modeli içerisinde en ucuz Stüdyo Mikrofonu fiyatı 8.9 TL iken, en yüksek Stüdyo Mikrofonu fiyatı 31606.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Stüdyo Mikrofonu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Stüdyo Mikrofonu fiyatı ise 1401.19 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Stüdyo Mikrofonu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
Manuel Raymond MRP688WN Dijital Piyano
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Stüdyo Mikrofonu

Ses dalgalarını titreşimler hâline getiren mikrofon, elektroakustik bir cihaz olarak bilinir. Mikrofon ses dalgaların göre gerekli sinyal gerilimini ayarladığı için hoparlörün tamamlayıcı görevini üstlenir. Manyetik, karbonlu, şeritli, elektrodinamik, kristalli, elektrikli olmak üzere pek çok mikrofon türü vardır. Condenser mikrofon ise seslere çok duyarlı mikrofonlar grubunda yer alır. Vokal, gitar, davul vb. kayıtlarda kullanılan bu mikrofon, yalıtımlı bir ortama ihtiyaç duyar. Bir diğer adı stüdyo mikrofonu olan condenser mikrofonlar, geniş frekans aralığı sunar. Ürünlerin üzerine yerleştirilen pad butonları yardımı ile hassaslık seviyesini kontrol edebilirsiniz. Stüdyo mikrofonları genel yapı itibarı ile ikiye ayrılır. Bu grup USB yapıda olan ve olmayanlar olarak belirlenir. USB yapıya sahip olan bir stüdyo mikrofonunu, harici bir ses kartına ihtiyaç duymadan doğrudan bağlantısını kurarak çalıştırabilirsiniz. Diğer mikrofon türünü ise ek bir ses kartı desteği ile +48 phantom power seçeneğini aktif hâle getirerek kullanabilirsiniz. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan stüdyo mikrofonlarının kalitesini arttırmak için shock mount ile kayıt yapabilirsiniz. 

Stüdyo Mikrofonu Modelleri ve Özellikleri

Günümüzde müziğe olan ilgi artmış durumdadır. Tek başına veya toplu bir biçimde müzik yapmak ve kaydetmek oldukça kolaydır. Enstrümanlar, vokaller ve kayıtlarda kullanılan Stüdyo mikrofonlar kayıt anında en ufak sesleri bile analiz etmeyi mümkün kılar. Duyarlı ve hassas özelliğe sahip olan bu mikrofonlar izole ortamlarda kullanmayı gerektirir. Sosyal ağlar için video ve ses hazırlıkları yapan ve anlık yayınlar gerçekleştiren kullanıcılar Stüdyo mikrofon modellerini sıklıkla tercih eder.  Sünger, shock mount gibi ekipmanlar mikrofonun uzun süreli olarak kullanılmasına yardım eder. Dinamik mikrofonlara nazaran daha geniş alanlarda sesleri algılama özelliği ile ses kayıtlarında kullanılabilir. Condenser mikrofonların çalışma prensibi basittir. Bu mikrofonlar bir ses işlemcisi, sesi algılayan kapsül ve kasasan meydana gelir. Bazı modellerde ekstra efekt ve ses çıkışları için kontrol düğmeleri de yer alır. Mikrofon kapsülleri genellikle asıl işi yapan parça olur. Havada bulunan ses sinyallerini algılar ve elektronik sinyallere çevirir. Stüdyo mikrofonlarının yapısını iki metal levha oluşturur. Bu levhalardan bi hareket eder diğeri sabittir. Ses sinyalleri bu bu levhalara çarparak titreşim oluşturur. Meydana gelen akım ses işlemcisine iletilir. Titreşimleri elektronik ses sinyallerine dönüştüren ses işlemcisidir. Görevini tamamladıktan sonra akımı miksere ileretir. Bu sayede kusursuz sesler ortaya çıkar. Condenser mikrofonlar genellikle +48 volt phantom güç ile çalışma prensibine sahiptir. Başka bir mikser ya da phantom güç olmadan mikrofonu çalıştırmak olanaksızdır. Hassasiyetleri ile tanınan stüdyo mikrofonlarının ses algılama durumu Hz ve Db olarak incelenir. Stüdyo mikrofonlarının özellikleri 5 Hz ila 28kHz arasında değişir. Bu belirtilen aralık ne kadar genişse mikrofonun sahip olduğu hassasiyet derecesi o kadar artar. Ayrıca Condenser mikrofonların çift ve tek diyaframlı modelleri vardır. Tek diyaframlı olan stüdyo mikrofonları bir yönden gelen seslere karşı hassastır. Çift diyaframa sahip stüdyo mikrofonları ise her yönden gelen sesleri karşılar. Daha düşük ve daha yüksek frekansları olan sesleri rahatlıkla tanıyabilen bu mikrofonlar, geniş alan seslerini başarılı bir biçimde iletilir. 

Stüdyo Mikrofonu Kullanımı

Stüdyo mikrofonları düzgün ve sağlıklı bir şekilde çalışmak için bilgisayar haricinde bir enerji kaynağına ihtiyaç duyarlar. Bu durum mikrofonların modeline göre değişiklik gösterir. Jak girişleri gerekli enerjinin sağlanması konusunda yeterli olmayacaktır. Bazı stüdyo mikrofonlarının ekipmanları arasında beslenme kaynağı olarak USB bağlantısı olur. Bu USB ekipmanlarının görevi 5V enerji sağlamaktır. 3.5 mm Jak ve USB bağlantı kablolarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Stüdyo mikrofon setlerini kullanabilmek için harci ve güçlü bir ses kartına ihtiyacınız vardır. Eğer bilgisayarınızda bir ses kartı varsa ekstra bir karta gerek yoktur. Fakat ses kartı yoksa Phantom Power Supply kullanmak daha doğru olur. Üst harmonik cevapları ve üst frekansları oldukça güçlü olan stüdyo mikrofonları, alt frekanslar için de çok idealdir. Aynı marka ve modeller ısı ve nem koşullarından dolayı farklı tınılar sağlayabilir. Evini stüdyo haline getiren müzisyenler ve müzik tutkunları için büyük fayda sunan condenser mikrofonlar kolay kurulumları ile de pratik ürünlerdir. 

Stüdyo Mikrofonu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Akustik ölçüm yapılırken ses algılamak için kullanılan cihazlara mikrofon denilir. Endüstriyel akustik ölçümlerde ise genellikle Condenser yani stüdyo mikrofonları kullanılır. Yüksek donanımlara ve özelliklere sahip olan stüdyo mikrofonlarını seçerken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle sahip olduğunuz alt yapı hangi mikrofon türünü destekliyor ise mikronu seçmeniz daha sağlıklı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Serbest alan, dağınık alan ve basınç alanı gibi birçok farklı özellik vardır. Stüdyo mikrofonları ise genel olarak ikiye ayrılır. Çift ve tek diyaframlı stüdyo mikrofonları sesleri farklı yönlerden alır. Eğer sesi çok yönden alan bir mikrofona ihtiyacınız varsa çift diyaframlı stüdyo mikrofonlarını seçmeniz gerekir. Daha az özelliğe sahip bir ürün yeterli olur derseniz, tek diyaframlı Stüdyo mikrofonlarını tercih edebilirsiniz. Profesyonel anlamda müzik çalışmalarınız varsa hassas özellikleri olan stüdyo mikrofonları ihtiyacınızı karşılar.  Stüdyo mikrofon fiyatları Cimri.com adresinde yer alır. Siteyi ziyaret ederek bütçenize en uygun mikrofon modelini bulabilirsiniz.  

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery