Dijital Piyanolar

Dijital Piyanolar Fiyatları

66 Ürün gösteriliyor.
Kayıtlı Demo Parça Sayısı
Pedal Sayısı
Kayıtlı Polifonik Ses Sayısı
Dijital Piyanolar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dijital Piyanolar modelleri ve Dijital Piyanolar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dijital Piyanolar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Casio, Yamaha, Manuel Raymond, Kawai, Kozmos. 66 adet Dijital Piyanolar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Dijital Piyanolar

Müzik severlerin kendileri için yapacağı en iyi yatırımlardan biri piyanolardır. Tuşlu bir çalgı olan piyano çoğu insanın severek çaldığı önemli müzik aletidir. Bu tuşlar ve piyanonun içerisinde kurulmuş olan düzenek yardımıyla sesler çıkar. Piyanolar daha çok klasik veya caz müzik türlerinde tercih edilir. Piyanoların bazı zor özellikleri bulunsa da mesela taşınamaz ve pahalı olması gibi fakat her yerde piyano zevkle çalınabilir ve kullanılabilir. Bu durum piyanonun ne kadar sevilen bir vurmalı müzik enstrümanı olduğunu gösterir. Genelde piyanoların 52 beyaz tuşu ve 36 siyah tuşu bulunur. Piyano üzerinde susturucu pedal ve uzatıcı diye iki tane pedal bulunur. Piyano çeşitleri arasında sokak piyanosu, masa piyanosu, otomatik piyano, konsol piyano, taşınabilir piyano ve dijital piyano denilen piyanolar bulunur.

Dijital Piyano Çeşitleri

Teknolojik gelişmelerin yaşanmaya başladığı çağımızda kullanılan ürünlerin yapılarında ve kullanım özelliklerinde değişiklikler yapılmaya başlandı. Son zamanlarda üretilen ürünlerin çoğu insan hayatını kolaylaştıracak ve kullanımı pratik olan ürünlerdir. Bu ürünler arasında yer alan dijital piyanolar içeriğinde kullanılan teknolojik özellikler yardımıyla yeni piyano çalmaya başlayacak kişilere büyük kolaylıklar sağlar. Dijital piyanolar üzerinde yer alan ses yüksekliği ayarlama düğmeleri ve piyano üzerinde bulunan kulaklık çıkışları yardımıyla piyano çalmak isteyenlere kimseyi rahatsız etmeden çalma imkânı sunar. Dijital piyanolar yeni çalmaya başlayacakların performans ve çalışma süreçlerinde eğlenceli yapısı ve kolay çalma imkânı ile kişilere yardımcı olur.

Dijital Piyano Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Piyano çalmak ve dinlemek çoğu insana büyük bir zevk verir. Piyano alacakların ilk önce yapmaları gereken bir piyano için ne kadar bütçe ayıracaklarıdır. Daha sonra bütçeye uygun piyanoların tek tek denenmesi gelir. Piyano çalmayı bilen bireyler hangi piyanonun daha hoş bir tını verdiğini hemen anlayabilir. Ayrıca alınacak piyanonun evin ve mobilyaların dekoruna uygun olması da çok önemlidir. Kişilerin müzikal olarak bir piyanodan bekledikleri en önemli şey çalınabilirliğinin düzgün olması ve tuş hassasiyetinin bulunmasıdır. Piyano çalmayı bilen ve piyanodan anlayan bireylerin yapacakları şey, çalmayı bildikleri bir parçayı tüm piyanolar üzerinde deneyerek piyano seçimidir. Bu durum piyano seçerken size en büyük kolaylığı sağlayacaktır.

Piyano tercihi noktasında iyi bir karar vermek gerekir. Çünkü piyanolar taşınması zor ve pahalı ürünler olduğundan sık sık değiştirilebilecek türden değildir. Bu konuda her iki piyano türünün özelliklerini iyi bilmek gerekir. Dijital piyano modelleri ve diğer akustik modelleri iyice araştırmak gerekir. Ayrıca piyanoyu alacak kişilerin piyanoyu almadaki amaçları da çok önemlidir. Kimileri eğitim amaçlı alırken kimileri de hobi maksatlı alır. Daha sonra ise alacağınız piyanonun geleneksel özelliklere mi sahip olmasını istersiniz yoksa teknolojik özellikleri içeriğinde bulundurmasını mı gibi özellikleri belirledikten sonra piyanonuzu alabilirsiniz.

Akustik piyanolar piyano çalmada becerikli ve profesyonel olan kişilerin kullandığı ve daha geleneksel düzeyde hazırlanan piyano çeşididir. Yanlış bir tuşa basım bile müziği tamamen bozabilir. Mekanik tuş sistemiyle çalışan akustik piyanolar üzerinde çalmaya alışan bireyler tuş hassasiyetini ve çıkardığı doğal sesleri ile büyük keyif alırlar. Akustik piyanolardan çıkan sesler kişileri büyülediği gibi onları farklı alanlara taşır. Akustik piyanolar büyük bir işçilik istediğinden dolayı fiyatları oldukça yüksektir. Fakat piyanoları ne kadar kullanırsanız kullanın hiçbir zaman değerini kaybetmez ve alınan fiyatın üzerinde bile satabilirsiniz. Bunun dışında geleneksel ürünlere değer veren kişiler akustik piyanolarını kültür mirası olarak gelecek nesillere bırakabilirler. En ucuz dijital piyano alabilmek için detaylı bir araştırma yapmanız gerekir.

En yeni piyano modelleri arasında yer alan dijital piyanolar üzerindeki ses ayarlama özellikleri ve kulaklık çıkışları yardımıyla istenilen saatte kimseyi rahatsız etmeden kullanılabilecek özellikte üretilmiştir. Teknolojik bir ürün olduğundan dolayı sürekli teknisyenler tarafından bakım istemediği gibi taşınabilir özelliğinden dolayı her tarafına kolayca götürülebilir. Açma kapama düğmesine basılması akort sesinin çıkması için yeterlidir. İçeriğindeki kaydetme özelliğinden dolayı çalınan tüm parçalar kayıt altında tutulabilir. Bazı dijital piyano markaları geliştirilmiş özellikleri yardımıyla bilgisayar ve tablet gibi cihazlara bağlanabilir.

Dijital Piyano Fiyatları

Dijital piyano fiyatları akustik piyanolara göre olarak daha ulaşılabilir niteliktedir. En uygun dijital piyanolar bile yeni başlayacak olan bireylerin aradığı ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde ve teknolojik gelişmelerin yansımasını bu ürünler üzerinde görmek mümkündür. İstenilen ses özelliklerini içerisinde barındıran dijital piyanolar üzerinde çeşitli çalışmalar yapılabildiği gibi metronom ve metronom ölçü başlarını farklı zil sesleri ile duyurma özelliğine sahipler. Bunun dışında isteyen kişiler dijital piyanoların klavyesini ikiye ayırarak iki farklı kişi tarafından aynı ses aralığında çalma imkânı da sunar.

Dijital piyanolar ve dijital duvar piyanosu her ne kadar kolay bir çalabilme ve çekiç sistemli tuşları bulunsa da bir akustik piyanonun tuşlarının verdiği hissiyatı vermiyor. Dijital piyanolarda ses sistemleri piyanonun içerisine yerleştirilmiş örnek seslerdir. Oysa akustik piyanolar tamamen kişinin el becerisine bağlı olduğu için yanlış yapılan bir hata ve ince ayrım farkı hemen kendini hissettirir. Dijital piyanolar akustik piyanolar kadar uzun ömürlü değiller. Satılmak istendiğinde dijital piyanolar değer kaybederler ve her yıl yeni gelişen piyanoların yanında içerikleri eskiyecek olmasından dolayı sürekli güncellenmesi gerekir. Sipariş vermeden önce cimri.com'u ziyaret ederek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play