• Müzik aletleri kategorisinde bulunan dijital piyanolar, günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Piyano, yüz yıllardan bu yana müzisyenlerin kullandığı çok önemli bir müzik aletidir. Piyanolar tür bakımından da değişiklik göstermektedir. Dijital piyanolar, duvar piyanosu, kuyruklu piyanolar bu türlerden bazılarıdır. Piyano türleri, büyüklük, görüntü ve ses tonu bakımından değişiklik göstermektedir. Dijital piyanolar ise günümüzde sıkça kullanılmakta, besteci ve müzisyenlere de kolaylık sağlamaktadır. Cimri’de Roland, Kawai, Kurzweil, Medeli, Korg gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun dijital piyano modelini bulabilir ve en ucuz dijital piyanolara sahip olabilirsiniz.

  • Dijital Piyanonun Avantajları Nelerdir?

    Dijital piyanolar üzerinde bulunan ses yüksekliği ayarlama düğmeleri ve kulaklık çıkışları ile dilediğiniz saatte dijital piyanonuzu çalabilme imkânı sunmaktadır. Akustik piyanolarda olduğu gibi bir teknisyen tarafından yılın belirli dönemlerinde akort yapılma ihtiyacı bulunmayan dijital piyanolarda, açma kapama düğmesine bastığınız anda daima akortlu bir ses ile çalabilme imkânınız bulunmaktadır. Yine akustik piyanolarda sıkça karşılaşılan bir sorun olan, ısı ve nem değişikliklerinde dijital piyanonuzun yerini değiştirmenize gerek kalmaz ve akort edilme ihtiyacı bulunmamaktadır. Dijital piyanolar, akustik piyanolara göre çok daha hafif olduklarından yer değiştirmek istediğinizde kolayca hareket ettirebilirsiniz.

    Dijital piyanolarda, normal piyano sesinin haricinde elektrikli piyano, kilise orgları, yaylılar ve koro sesleri gibi temel sesleri ihtiyaç halinde çalabilme imkânı da sunmaktadır. Dijital piyanolarda yine gelişen teknoloji ile piyano çalışırken ihtiyacınız olan metronom, metronomda ölçü başlarını farklı zil ile duyurma gibi fonksiyonlar da bulunmaktadır. Dijital piyanonun hafızasında, kendi çaldıklarınızı kayıt yapabilmeniz mümkündür. Kendi bestelerinizi kaydedebileceğiniz ya da çaldığınız herhangi bir besteyi kaydedebileceğiniz bu özellik, dijital piyano modellerine göre sayılarında değişiklik göstermektedir. Dijital piyanolarda klavye ikiye bölünebilir ve bu durum da aynı anda iki farklı kişinin aynı oktav aralığında çalmasını sağlamaktadır. Seçeceğiniz dijital piyano modellerinde bulunan bir diğer avantajlı özellik ise MIDI ve USB bağlantılarıdır. Bu bağlantılar, dijital piyanonuzu bilgisayarınıza bağlayabilmenizi ve başka yazılımlar ile birlikte kullanabilmenizi sağlamaktadır. Siz de en uygun dijital piyano modellerine Cimri’den ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele hemen sahip olabilirsiniz.