track source
track source

Zeka Oyunları

Zeka Oyunları Fiyatları

958 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Zeka Oyunları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Zeka Oyunları modelleri ve Zeka Oyunları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Zeka Oyunları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Diğer, Lego, Artebella, Star. 958 adet Zeka Oyunları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Zeka Oyunları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Zeka Oyunları markası:

En Çok İncelenen Zeka Oyunları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Zeka Oyunları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 958 Zeka Oyunları modeli içerisinde en ucuz Zeka Oyunları fiyatı 2.67 TL iken, en yüksek Zeka Oyunları fiyatı 7999.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Zeka Oyunları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Zeka Oyunları fiyatı ise 21.38 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Zeka Oyunları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
PES Pro Evolution Soccer 2019 Xbox One
PES Pro Evolution Soccer 2019 Xbox One
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Zeka Oyunu

Oyun oynamak her yaştan birey için oldukça önemlidir. Oyun oynama süreçleri zihinsel ve bedensel motivasyon açısından önemsenmesi gereken süreçler içinde gösterilir. Özellikle gelişim çağındaki çocukların kişisel gelişimlerini tamamlamaları için pedagoglar tarafından ebeveynlere birçok oyun önerisi gerçekleştirilir. Çocukların zeka gelişim sürecine katkıda bulunacak olan bu öneriler kimi zaman materyal kullanılmadan gerçekleştirilebilse de çoğu zaman yardımcı materyallerden destek alınabilir. Bu materyallere de genel olarak zeka oyunları olarak bilinir. Genellikle uzmanlar tarafından kurgulanan bu oyun türlerinin tarihsel geçmişi oldukça eskidir. Geçmişten bugüne karşımıza sıklıkla çıkan zeka oyunlarının en bilindik çeşidi bilmece ve bulmacalar olarak gösterilebilir. Birçok alanda gözlenen gelişmeler olduğu gibi günümüzde oyun tasarımlarında da gelişmeler gözlenmiştir. Ancak oyun tasarımcıları tarafından yüzlerce farklı çeşitte kurgulansa da , oyun türlerinin genel hedefinden şaşmadığı söylenebilir.  Günümüzde ders müfredatları arasına da girmiş olan zeka oyunları isimleri ve tasarımları farklı olsa da uygulanma amacı tamamen zeka gelişimi içindir. Zeka oyunları adları araştırılmak çeşitleri araştırılmak istenirse kullanıcılar cimri.com sayfalarını da ziyaret edebilir. Bu sayfalarda yer alan tüm zeka oyunu türleri tasarım özellikleri eşliğinde listelenir. 

Zeka Oyunu Çeşitleri

Oyun oynamak yaşamın her alanında bulunması gereken aktiviteler içindedir. Günlük aktiviteler içinde de birçok oyun oynama ve oyun kurma gibi durumlar gerçekleşebilse de yine de oyun oynamak için çeşitli materyallere ihtiyaç duyulabilir. Her oyunun kişisel gelişime katkı sunduğu bir gerçektir. Oyun türleri olarak belirlenen bir takım oyun çeşitleri fiziksel aktiviteleri geliştirirken kimi oyunlar da zihinsel gelişime katkı sunabilir. İşte bu oyunlar zeka oyunları modelleri arasında gösterilir. Bu oyunlar özellikle gelişim çağında olan çocukların  zihinsel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunan oyun türleridir. Zeka oyunlarının bilinen en eski türleri solo test olarak gösterilebilir. Tasarımı bakımından bu oyun satrançla oldukça benzerlik gösterir. Üzerinde bulunan piyonları merkezdeki deliği boş bırakmak üzere taşımak gerektiğinden oyun esnasında ciddi bir odaklanma ve strateji gerektirir. İki kişi ile oynanabilen bu oyun çocuklar tarafından olduğu kadar yetişkinler tarafından da hala çok sevilerek oynanan oyun modelidir. Zeka oyunları bulmaca türündeki oyunlar her an oynanabilecek oyun türleridir. Arkadaş grupları içinde birbirine sorulacak sorular ve bu soruların cevaplarını arama süreci oldukça eğlenceli olabilir. Okullarda dahi oynanabilecek bu oyunlar zeka oyunları kitabı olarak yayınlanan kitaplarda hatta kimi zaman ders kitaplarında bile yayınlanabilir. Örneğin; zeka oyunları çalışma kitabı içinde de yer alabilen oyun türlerindendir. Bir dersin konu anlatımının bulunduğu sayfalarda daha önceki konuları hatırlatmak üzere zeka oyunları bilmece formunda da kurulabilir. Bilgiyi yeniden hatırlamak ve dersin tam olarak anlaşılmasını sağlamak için kullanılan bu yöntemler hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin en sevdiği aktiviteler arasında gelir. Öğretmenler dilerse bu oyunları çeşitli branşlarda pekiştirme yapmak üzere zeka oyunları dersi içine de entegre edebilir. Çocukların genel kültürlerinin gelişmesinde de rol oynayan zeka oyunları hem okullarda hem de evlerde kullanılmak üzere farklı firmalar tarafından tasarlanarak kutu oyunu formunda satışa sunulabilir. Bu oyunlar arasından dileyen herkes çocukları için en uygun oyunu temin edebilir. Zeka oyunları tasarımları açısından birçok farklı gelişimi bir arada sunan oyun çeşitleridir. Bu nedenle çocukların yanı sıra yetişkinlerin de bu oyunları periyodik aralıklarla oynaması kişisel gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Yaş gruplarına göre farklı çeşitlere sahip zeka oyunlarını incelemek isteyenler cimri.com da yer alan oyun seçeneklerini inceleyebilir. 

Zeka Oyunu Fiyatları

Çocukların tüm gelişim süreçlerinde oyun, oldukça önemli bir yer taşır. İlk gelişim çağlarından itibaren birçok farklı materyal kullanarak yaşantılarındaki her anı oyuna çeviren çocuklar için üretilen oyunların tasarımları bu nedenlerden ötürü oldukça önemlidir. Ebeveynlerin ya da yetişkin bireylerin oyun tercih ederken oldukça titiz davranması çocukların gelişimleri bakımından çok önemli bir kriterdir. Türkiye’de ve dünyada oyun tasarımı yapan firmalar, tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak oyun üretimi gerçekleştirir. En çok tercih ve tavsiye edilen oyun çeşitleri ise zeka oyunları olarak sıralanabilir. Zeka oyunları tasarımları bakımından hem eğlendiren hem de öğreten oyun türleri arasında gösterilir. Birçok farklı tasarımla satışa sunulan zeka oyunları fiyatları ise paket içeriğinde bulunan materyallerin çeşitliliği ile ilişkilidir. Zeka oyunları fiyatlarını belirleyen bir diğer kriter ise oyunların üretici markaları, oyun içeriğinde bulunan materyallerin kaliteleri gibi faktörler olabilir. Her bütçeye uygun olarak bulunabilecek zeka oyunları fiyatları ve oyun içerikleri ile birlikte cimri.com sayfalarından incelenebilir. Farklı satıcılar tarafından birçok farklı satış noktasında listelenen bu ürünler her yaştan kullanıcı için bulunabilir. 

Zeka Oyunu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Zeka oyunu çeşitleri bakımından oldukça seçenekli oyun türleridir. Bu oyunları tercih ederken özellikle çocuklar için kullanılacaksa, oyunu oynayacak çocuğunu yaşının iyi bilinmesi gerekir. Oyun oynama dürtüleri daha ilk yaşlardan itibaren başladığı için birçok farklı firma tarafından farklı yaşlara hitab eden oyun türleri tasarlanabilir. Bu nedenle oyunları satın alırken uygun yaş aralıklarını incelemek önemlidir. Zeka oyunları genel olarak bilmece, bulmaca, strateji türünde olduğundan oyunu seçerken amaca uygun olmasına dikkat etmek gerekir. Bunun için de oyunu satın almadan önce oyunların kullanım kılavuzlarını iyice okumak önemlidir. Seçilen oyunun üretim materyallerine dikkat etmek çocukların ve hatta yetişkinlerin en çok dikkat etmesi gereken bir diğer kriterdir. Örneğin, ahşap materyalden üretilmiş oyunlarda boya ve benzeri malzeme kullanımı varsa ya da plastik materyale sahip tasarımlarda kullanılan malzemenin sağlığa zarar vermeyeceğinde emin olmak önemlidir. Bu nedenle oyunun amacının yanı sıra üretim süreçlerini de titizlikle incelemek ve seçimlerinizi en güvenilir markalar arasından yapmanız her açıdan önemli detaylar olarak gösterilebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery