Edebiyat

En Ucuz Edebiyat Fiyatları

59803 ürün gösteriliyor.
Edebiyat fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Edebiyat modelleri ve Edebiyat fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Edebiyat kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Roman, Biyografi Kitapları, Türk Dünya Klasikleri, Türk Edebiyatı, Dünya Edebiyatı. 59803 adet Edebiyat fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Edebiyat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir?

Düşünce, duygu, betimleme ve olayların insanlara yazılı ya da sözlü olarak estetik bir biçimde aktarılmasına edebiyat denilmektedir. Yazar ve şairlerin yazdıkları ya da söyledikleri yani düşüncelerini dile getirdikleri her şey edebiyatın konusu olabilmektedir. Edebiyat çeşitleri ise makale, sohbet, deneme, eleştiri, röportaj, hatıra, biyografi, günlük, mektup, şiir, masal, destan, hikâye, roman, manzum ve tiyatro şeklinde sıralanmaktadır.

Edebiyatın Özellikleri Nelerdir?

Edebiyat yazıları okuyanları etkilemeli ve gözlerinde bir olayı canlandırmalarını sağlamalıdır. Anlatımı akıcı ve özgün bir yazı olması gerekmektedir. Eğer konusu bir toplumu ve o toplumun dönemini anlatıyorsa gerçeği yansıtmalıdır. Geçmiş bir konu anlatılıyorsa yeni nesiller bunu anlamalı ve beğenmelidir. Edebiyat eseri hangi türde yazılıyorsa o türün kurallarına göre olmalıdır.

Edebiyat Akımları Nelerdir?

Edebiyat akımları birden fazla kişinin bir araya gelerek o akıma göre yazılan eserler ile birlikte ortaya çıkmıştır ve akımların her birinin temsilcileri de vardır. Hümanizmde insana değer vermek esas alınmıştır. Rönesansçılar akımında insana değer vermek ve 16. yy. bilimini ayrıca akılcılığını ortaya konmaktadır. Klasisizm, akıla ve sağduyuya önem verirken romantizm akımı, aşk ve duygulara önem vermektedir. Realizm akımı gerçekçiliği vurgularken natüralizm tabiat olaylarını yansıtmaktadır. Parnasizm akımı ise doğal güzelliği ve dış görünüme önem vermektedir. Sembolizm ile birlikte anlatılan nesneler değiştirilerek anlatılmaktadır. Sürrealizm akımı ise içgüdü ve bilinçaltına yönelik çalışmalar yapmaktaydı. Bu akımların yanı sıra empresyonizm, ekspresyonizm, kübizm, fütürizm, egzistansiyalizm ve dadaizm akımları da kendi arasında farklı fikirleri desteklemektedir. Tüm bu akımlar birbirlerinden etkilenerek ve birbirlerine tepki olarak meydana gelmiştir.

Edebiyat Konusu Olan Olaylar Nelerdir?

Toplumu derinden etkileyen en önemli olaylardan biri olan savaşlar birçok edebiyat eserinin konusu olmuştur. Bunun yanı sıra göçler, afetler, kültürel değişimler, aşk ve doğa konularını ele almaktadır. Aynı zamanda sosyoloji, tarih, psikoloji ve coğrafyadan etkilenen yazarlar bu konulardan da ilham almaktaydı.

Edebiyat ve Sinema Arasındaki Benzerlikler Nelerdir?

Edebiyat ve sinema arasındaki benzerlikleri sıralayacak olursak ilk önce ikisi de sanat dalıdır. İki sanat dalının da insanlar üzerindeki sanatsal zevklere hitap etmektedir. Kitle iletişim araçları arasında yer almaktadırlar. Kültür gelişiminde büyük önem taşırlar ve insanların bakış açılarına farklı yönler katarlar. İki sanat dalı da kurguya yönelik yapılmaktadır. Toplumun genelini ilgilendiren olaylar konu olarak ele alınmaktadır. Ayrıca çoğu edebiyat eserlerinden esinlenerek sinema senaryosu da yazılmaktadır.

Edebiyat Kitaplarının Fiyat Aralıkları Nedir?

Edebiyat kitaplarının fiyat aralıkları yazara, türe ve yayınevine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyatı aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza ve okuma alışkanlığınıza göre olan edebiyat kitaplarını listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bu kitaplara ise edebiyat kategorisi adı altında ulaşabilirsiniz. Ayrıca sıraladığınız edebiyat ürünlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde haberdar olabilirsiniz.