track source
track source

Edebiyat

Edebiyat Fiyatları

91931 Ürün gösteriliyor.
Edebiyat fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Edebiyat modelleri ve Edebiyat fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Edebiyat kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Roman, Biyografi Kitapları, Türk Dünya Klasikleri, Türk Edebiyatı, Dünya Edebiyatı. 91931 adet Edebiyat fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Edebiyat Kitapları

Edebiyat her insan için büyük önem taşır. Duygusal bir canlı olan insanoğlu çeşitli hikayelerden ve öykülerden oldukça etkilenir. Bunun yanı sıra kitap okumanın psikolojik olarak pek çok faydası bulunur. Yaşanmış tecrübelerin olduğu birçok kitap insanların bazı olayları yaşamamalarına rağmen deneyim sahibi yaparken, yeni ve farklı dünyaların kapılarını birer birer açar. Bu sayede çeşitli hayal dünyasına misafir olabilmek edebiyat kitapları ile mümkün bir hale gelir. Kelime haznesi ve günlük konuşma dilinin de iyi kullanılmasını sağlayan edebiyat kitapları gencinden yaşlısına her kesime hitap eder. Bununla beraber keyifli zaman geçirmenin imkanını sunar. Sahilde, kütüphanede sessiz bir ortamın bulunduğu her yerde huzurlu ve farklı bir keyif yöntemini kişilere sağlar. Bunun yanı sıra kişilerin yalnızlığını gideren bu kitaplar karakterlerin hatta kişilerin hayatlarını değiştirecek idolleri de içerisinde anlatılan hikaye içinde bulunur. Bu karakterlerden örnekler veyahut dersler almak kişinin kendi hayatlarında bu dersleri uygulamasında büyük rol oynar. Duygularımızı, ruhumuzu doyurmak adına çok fazla iş gören bu kitaplar her türlü kesimin seveceği türleri ile piyasada yer alır. 

Edebiyat Kitap Türleri

İnsanların zevkleri her zaman birbirinden farklıdır. İnsanları birbirinden ayıran şey genelde tercihlerdir. Bu nedenle kitap okuma aktivitelerde kitabın türü de kişiden kişiye göre değişir. Kimi insan öykü kitapları okurken kimi insan da farklı bir türü tercih edebilir. Kişiler hayat ve yaşam tarzlarına göre belirli başlı kitap türlerini tercih eder. Kişisel gelişim severler ve sohbet tarzı türleri tercih eden kişiler deneme ve inceleme kitap türlerini tercih eder. Bu kitaplar daha çok psikoloji ve insanlara belirli başlı konular için tavsiyelerden oluşur. Kendisini kötü hisseden ve derdini sıkıntısını herkese açamayan kişiler bu kitap içeriğinde kendi derdinden parçaları fazlasıyla bulurlar. Kısaca sohbete ihtiyaç duyan ancak sohbet edecek birini bulamayan kişiler bu kitaplara fazlasıyla yönelir. Kişinin kırgınlıklarını ve dargınlıklarını bir dost gibi saran ve sahiplenen bu kitaplar insanların yalnızlığına ortak olarak onların iyi hissetmesi üzerine içerikler ile doludur. Bunun yanı sıra araştırma yapmak için ideal olan ve birbirinden farklı hayat hikayelerinin, başarı öykülerinin yer aldığı kitap çeşidi olan biyografi kitapları araştırmacı yapıya sahip kişiler için ekstra keyif verir. Kişiler motivasyon ve ilham kaynağı arayışı içerisinde olduklarından sıfırdan başlayan ve çok önemli yerlere gelen bu isimlerin hayat hikayelerini okuyarak kendilerine ilham ve motivasyon kaynağı bulmuş olurlar. Nitekim her birey hayata tutunacak bir dal arar. Bu kitaplar kişilerin hedeflerine giden yoldaki oluşan inanç kırıklıklarını fazlasıyla giderir. Kitap okumaya yeni başlayan bu alışkanlığa henüz yeni erişmiş kişiler için ise dünya edebiyatı kitapları son derece iş görür. Fazlasıyla akıcı ve basit bir dile sahip olduklarından okurken çok darlamayan bu kitaplar anlattıkları hikayeler ile bir solukta okunabilmekte. Sanatın buram buram hissedildiği bir diğer kitap türü ise şiir kitapları olmakta. Duygusal buhran içerisinde kalan insanlar kendilerini rahatlatmak için bu kitaplara başvururlar. Bazen roman türü içerisinde anlatılan onca sayfa bir deva etkisi yaratamazken bir şiirin bir mısrası yüzlerce sayfalık hikayelerin yapamadığını yaparak kişilerin ruhuna dokunur. 

Edebiyat Kitabı Fiyatları

İnsanların duygusal yönlerine hitap eden ve bu duygusal yönlerine hitap ederken aynı zamanda bilgilendiren ve tecrübe sahibi yapan bu kitaplar kişiler tarafından fazlasıyla rağbet görür. Boş zamanlarda verimli vakit geçirmek adına tercih edilen bu kitaplar öğretici olduğu kadar insanı dinlendiren duygusal yönünü besleme görevini üstlenir. Okumak bir nevi yeni hayatlara girme, yeni karakterler tanıma, aslında bu kitap okumanın faydalarından biri hayatta hemen hemen pek çok tanımadığımız karakterleri ve insanları detaylıca tanıyabilme imkanını vermesi kişilerin insanları anlayabilme yetilerini de güçlendirir. Bu ürünlerin fiyatları belirlenirken birçok faktör bu husus doğrultusunda büyük rol oynar. Bunların en başında sayfa sayısı gelir. Sayfa sayısı arttıkça fiyatlar da aynı oranda artar. Bu nedenle derleme kitapları sayfa sayısı olarak fazla olduğundan fiyat konusunda değişim oluştururlar. Ayrıca kitapların hitap ettiği kitle de fiyatları belirler. Çağdaş çocuk edebiyatı kitapları diğer türlere nazaran fiyatları değişime sürükler. Bu vesile ile kitap çeşitleri de fiyatların belirlenmesine rol oynar. İnternetten alışveriş yapan kişiler için siteden siteye fiyatların değişimi söz konusu olur. Cimri.com sitesinden fiyat karşılaştırması yapmak uygun fiyatlarla kişilere tasarruf ettirir

Edebiyat Kitabı Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kitap okuma alışkanlığı herkesçe edinilmesi gereken aktiviteler arasında yer alır. Keyif alırken kültür düzeyini, kelime haznesini arttırmak son derece önem taşır. Bununla beraber hafızayı da kuvvetlendiren bu aktivite hatırlamak için de çokça iş görür. Bu kitaplardan alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kitap türü gelir. Kişilerin kendilerine hitap edecek türleri seçmesi canlarının sıkılmasına engel olur. Daha hoş vakit geçirmelerini sağlar. Bunun yanı sıra Türk Edebiyatı çerçevesi içerisinde pek çok yaşanmış olaylardan esinlenilen eserler de mevcut bulunur. Yeraltı edebiyatçılarından pek çok edebi dönem içerisinde değerli yazarlarımızın anlattıkları  ve kaleme aldıkları eserler kişilere şüphesiz ki çok şey katar. Bu nedenle kitap okuma alışkanlığını kendisine aşılayan kişilerin Türk dünya klasikleri bünyesi içerisinde okuyacakları kitaplardan alacağı verim de yüksek olur. Bu nedenle bu hususlara dikkat etmek önem taşır. Bu sayede kültür ve bilgi artarken olaylardan alınan dersler ile gerçekçi tecrübeler edinilmiş olur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery