Kitaplar

En Ucuz Kitaplar Fiyatları

157940 ürün gösteriliyor.
Kitaplar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kitaplar modelleri ve Kitaplar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kitaplar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Edebiyat, Eğitim, Araştırma ,Tarih & Siyaset, Akademik, Çocuk ve Gençlik. 157940 adet Kitaplar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?

Kitap okuma alışkanlığını edinmiş olan kişilerin canı asla sıkılmaz. Bunun nedeni ise sıkıldığı anda kitap okuyarak zamanını keyifli hale getirebilmektedir. Vizyona girecek olan çoğu film kitaptan uyarlandığı için sizin fikriniz çoktan oluşmuş olacaktır. Kelime dağarcığınız gelişecek ve olaylara bakış açınız değişecektir. Bakış açınızın değişmesiyle birlikte empati yeteneğiniz oluşacak ve fikirleriniz her yeniliğe uyum sağlayacaktır. Bilgi birikiminiz gelişecektir. Hayal gücünüz gelişecek ve hayal ettiğiniz olayların biçimi değişecektir. Kitap, duyarlılığınızı ve konsantrasyonunuzu arttıracak en güzel araçlardan biridir. Bunun yanı sıra kitap okumanın en önemli faydalarından biri olan konuşma akışınızı düzeltecek ve daha akıcı konuşmanızı sağlayacaktır. Kitapların türleri birbirinden farklı olduğu için isterseniz bir roman okuyarak başlayabilir farklı kültürleri okuyarak devam edebilirsiniz. Bu nedenle kitap okuyan kişiler kültürlü olurlar ve nerede ne konuşulması gerektiğini bilmektedirler.

Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Kitaplar sadece yetişkinler için okunan bir araç değildir. Çocuklarınız için olan boyama, oyun kitapları ve genel çocuk kitapları alabilir, ona küçük yaşta kitapların hem eğlenceli hem de faydalı olacağını aşılayabilirsiniz. Yeni bebek sahibi olan anneler için annelik ve çocuk bakımı kitaplarından yararlanabilirsiniz. Roman okuyarak farklı dünyalara yelken açabilirsiniz. Okuyorsanız edebiyat ve hukuk kitaplarından faydalanabilirsiniz. Çocuğunuzun uyumasına yardımcı olmak için masal kitapları alabilir ve gece çocuğunuza okuyarak kitapları sevmesine yardımcı olabilirsiniz. Tarih ve coğrafya kitaplarıyla birlikte ülkelerin geçmişlerini ve konumlarını öğrenebilirsiniz. Yeni evliyseniz yemek kitaplarından destek alabilirsiniz. Yabancı dil kitapları ile birlikte farklı dilleri öğrenebilirsiniz. Satranç, briç ya da poker gibi oyunları öğrenebilir ve keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Çocuğunuz okula başlamadıysa okul öncesi resimli kitaplar sayesinde onu okula alıştırabilirsiniz. Evcil bir hayvan aldıysanız ve bakımıyla ilgili bilginiz yoksa hayvan bakımı ve eğitimi kitapları sayesinde bilgi edinebilirsiniz.

Kitap Okumak Neden Önemlidir?

Kitap okumak hızlıca düşünme ve karar verme yeteneği geliştirmektedir. Günlük stresinizden sizi uzaklaştırır ve sakinleşmenize yardımcı olmaktadır. Genel kültürünüzü arttırır ve her konu hakkında bilgiye sahip olduğunuz için sizin bir fikriniz olacaktır. Kitap okumak beynimizin iki tarafını da çalıştırdığı için büyük önem taşımaktadır. Kişisel gelişiminiz açısından okuduğunuz her kitap size başka bir bilgi katacaktır ve her kitaptan çıkaracağınız farklı dersler olacaktır. Bu nedenle kitap okumak oldukça önemlidir.

Kitap Nasıl Okunur?

Kitap okumak kişiden kişiye değişen bir eylemdir fakat kitap okumanın da bazı noktaları vardır. Okuyacağınız kitabı gözden geçirmelisiniz ön ve arka kapak yazılarını iyice okumalısınız ve varsa önsözü de okumalısınız. Kitabı bilgi edinmek için okumalısınız ve beğendiğiniz bölümlerin altını çizmelisiniz. Beğendiğiniz kısımların notlarını almalısınız ve kitabınız bittikten sonra aldığınız notları kontrol etmelisiniz.

Kitap Okumanın Hızlı Okumaya Etkileri Nelerdir?

Kitap okuyan insanların diğer insanlara göre algılama ve kavrama konusunda daha başarılı oldukları söylenir. Bunun sebebi kitap okumanın zihnin gelişmesine yardımcı olmasıdır. Bununla birlikte kitap okumak, okuma hızını da arttırır. Kitap okuyan bireyler, okumayan bireylere oranla daha hızlı okumakta ve okuduklarını daha hızlı anlamaktadırlar. Okuma hızınızın artması çalışırken daha verimli olmanıza yardım ederken, çocukların hızlı okuma kabiliyetleri okul başarılarını çokça etkileyecek bir faktördür. Okuduğunu daha kolay anlama ve farklı tarzlar düşünebilme özellikleri hem yetişkinlerin hem de çocuklar ve gençlerin hayatlarında fark karmalarına yardımcı olacaktır. Bu da doğrudan okul, iş ve hayat başarısı demektir. Bu sebeple kitap okuma hızı oldukça önemlidir.

Çocuklara Kitap Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kitaplar çocuk gelişimi açısından çok önemli etkiye sahiptirler. Bu sebeple çocuklara kitap seçerken bazı özelliklere dikkat edilmelidir. Öncelikle kitabın çocuğun zihinsel gelişimine uygun olarak seçilmesi gerekiyor. Çocuğun yaşı da buna etken olacaktır. Gelişim dönemindeki çocuklara kitap seçerken genellikle eğitici ve öğretici olmasına dikkat edilir. Bununla birlikte öğretilen şeylerin çocuk tarafından algılanması da oldukça önemlidir. Değerleri anlatan kitaplarla birlikte bilimsel içerikli öğretici kitaplar da tercih edilebilir. Bunlara ek olarak çocukların kitabı rahat okuyabilmeleri için yazıların büyük ve anlaşılır olması önemlidir. Kitabın dikkat çekici olması da çocukların kitaba yaklaşımını değiştirdiğinden bunlara dikkat etmek okuma alışkanlığı kazanılması açısından önemlidir?

Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Kitap okumayı düzenli bir hale getirmek için yapılması gereken en önemli şey hangi tür kitabı okumaktan zevk aldığınız bulmaktır. Okuduğunuz kitap size hitap etmiyorsa kitabı okumayı istemeyeceğinizden alışkanlık kazanmakta zorlanırsınız. Kitap seçerken kolay okunma özelliklerini, kağıt yapısını da göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Kendinize hitap eden kitabı bulduktan sonra yapmanız gereken günde belli bir zamanı kitap okumaya ayırmak olmalıdır. Günlük 20 dakika ile başlayarak zaman geçtikçe bunu arttırıp devam etmek belli bir düzen oturmaya yardımcı olur. Daha sonra bu durum düzenli bir hal alacaktır. Daha sonra farklı tür kitaplar okumak eskisinden daha kolay gelecektir.

Kitap Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Kitap ürünlerinin fiyat aralıkları kitap çeşidine ve yayınevinin farklılığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde okumak istediğiniz kitapları sıralayabilir ve bütçenize uygun ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde seçmiş olduğunuz kitapların fiyatları değiştiği an haberdar olabilirsiniz.