track source
track source

Kitaplar

Kitaplar Fiyatları

279785 Ürün gösteriliyor.
Kitaplar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kitaplar modelleri ve Kitaplar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kitaplar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Eğitim, Edebiyat, Araştırma ,Tarih & Siyaset, Akademik, Çocuk ve Gençlik. 279785 adet Kitaplar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kitaplar

Kitabın gelişimi yazının bulunması ile önce nüshalar halinde ortaya çıkarken daha sonra kitap kavramı kendini bulmuştur. Matbaanın icadı ile artık kitlesel bir araç haline gelmiştir. Kitap kelimesi herkes için çok farklı anlamlar oluşturabilir. Kimileri için süs olmaktan öteye gitmez, kimileri için sadece okul için gerekli bir materyal, kimileri için ise hayattır. Aslında tüm bunlar hayattan ne beklediğimiz ne aldığımızla ilgilidir. Ama kabul edilmesi gereken kitabın hayatımızın her alanında yanımızda olması gereken en büyük yardımcı ve en önemli dost olmasıdır. Kitap okumak çocuklarımızın eğitimi için de çok önemlidir. Kitap okumanın bir çocuğa sağladığı faydayı hiçbir test ya da herhangi materyal vermemektedir. Çünkü düzenli kitap okumak uzun vadede çok büyük kazanımlar sağlamaktadır. Okuduğunu anlama, yorum yapabilme hatta düşünebilme kabiliyetini bile kitaplardan alırız. Bu durum da sadece eğitim hayatımız değil tüm hayatımızı etkiler. Tüm bu sebeplerden dolayı geleceğe sağlam adımlarla basan, dünyaya bakan çocuklar yetiştirmek istiyorsak çocukları kitapla çok küçük yaşta tanıştırıp, yaşlarına uygun kitap türlerini belirleyerek düzenli okuma alışkanlığı kazandırmalıyız.

Kitap Türleri ve Özellikleri

Kitaplardan bizler sadece bilmediklerimizi öğrenmeyiz, bazen olur dertleşiriz, bazen olur kendimizin bile göremediği yanlarımızı keşfederiz. İnsanoğlu için eğitimin sınırı yoktur. Hayatımızın her döneminde yeni şeyler öğrenir ve yanlış bildiklerimizi düzeltiriz. Bu noktada kitaplar en büyük yardımcımızdır. Teknolojinin gelişmesi ile bilgiye ulaşmak çok kolay hale gelmiştir. İstediğimiz her şeyi internet aracılığıyla bulabilmekteyiz. Fakat tüm bu kolaylıklar kitap okurken hissettiğimiz hazzı, mutluluğu bize vermemektedir. Çünkü biz kitaplardan sadece bilgi öğrenmeyiz. Onlarla duygusal bağlarda kurarız. Bize tüm bunları sağlayan Kitap türleri ve özellikleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. İstediğimiz her konuda kitap bulma seçeneğine sahibiz. Eğitim kitapları bunlar içerisinde çok önemli bir kısmı oluşturmaktadır. Aslında bildiğimiz pek çok kitap türü bu kategori içerisinde yer almaktadır. Bunlardan bazıları Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kitapları, Araştırma, Tarih ve Siyaset Kitapları, İş Ekonomi ve Pazarlama Kitapları, Akademik Kitaplar çoğaltabileceğimiz türlerdir. Kitap türleri içerisinde hepimizin en çok bildikleri romanlar, şiir kitapları, gezi kitapları, edebiyat kitapları, hikayeler ve öykülerdir. Özellikle 20.yüzyılda bu türler çok ön plana çıkarken; 21. yüzyılda çağın değişmesi, teknolojinin gelişmesi gibi sebeplerle eğitim kitapları hayatımıza girmeye başlamıştır. Bu dönemde artık insanların kendi içsel dünyaları ile çatışmaları, içsel dünyalarını keşifleri daha ön plana çıkmıştır. İnsanlar kendi içsel yolculuklarını yaşarken, ruh dünyalarını keşfetmeye çalışırken Kişisel Gelişim ve Psikoloji kitapları onlar için önemli bir yol gösterici görevi üstlenmiştir. Yeni nesil gençlik ve özellikle anne babalar uzmanlığa büyük önem vermektedir. Her alanda kulaktan doğma bilgiler yerine uzmanlardan öğrendikleri gerçek ve güvenilir bilginin peşindeler. İş hayatları ile önemli kararlar alırken alanında uzman kişilerin kaleminden İş, Ekonomi ve Pazarlama kitaplarını okurken; özel ilişkilerinde ve özellikle çocuk bakımında yine uzmanların Aile ve Çocuk Bakım kitaplarını okurlar. Bu durum böyle eğitici kitaplara olan talebin artmasına sebep olmuş ve bu alanda yazılan kitapların da miktarını arttırmıştır. Yine benzer şekilde kitaba ek olarak çocuklarımıza dergi takviyesi de yapmalıyız. Artık günümüzde Bilimsel Dergilere ulaşmak çok kolaydır. Bu dergilerin bizlere ve çocuklarımıza sağladığı faydalar yadsınamayacak kadar fazladır.

Kitap Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eskiden kitap almak , kitaba ulaşmak çok zordu fakat şu an istediğimiz konuda ve türde kitapları çok rahat bir şekilde temin edebiliyoruz. Ülkemiz bu konuda gerek online gerekse doğrudan temin yöntemleriyle bize pek çok seçeneği sunmakta. Fakat insanların bilinçlenmesi ve kitaba olan talebin artmasıyla bu konuda büyük bir bilgi kirliliği oluşmuştur. Her dönemde insanların hangi kitap türlerine talebi arttırdıysa o türde yazılan kitap sayısı da artmaya başlamıştır. Örneğin; insanlar Kişisel Gelişim ve psikoloji kitaplarını ele alalım. Bu tarz kitaplar büyük uzmanlık gerektiren kitaplardır. Fakat piyasadaki kitapları incelediğimizde çok önemli uzmanların çok önemli eserlerini görürken, bunun tam aksini de görmekteyiz. Kitap satın alırken dikkat etmemiz gereken durumlar bu noktada büyük öneme sahiptir. Öncelikle ne türde bir kitap istediğimize karar vermeliyiz. Eğitim kitabı mı, şiir kitabı mı yoksa çizgi Roman ve Mizah mı gibi seçenekleri arttırarak kitap türüne karar vermeliyiz. Daha sonra bu alanda uzman kişileri araştırıp kimlerin kitabını alabileceğimizi, kimlerin kitabını almamamız gerektiğini öğrenmeliyiz. Bunu yaparken kitapları okumuş kişilerin yorumlarından faydalanabiliriz. Sonucunda bizim için en uygun olanı tercih etmeliyiz. Artık zamanla yarışan hayatlar yaşıyoruz. Büyük koşturmalar içerisindeyiz. Zamanımızın bu kadar kıymetli olduğu bir dönemde yanlış kitaplarla zamanımızı çalmamalıyız. Şunu unutmayalım, kitap okumak önemlidir fakat doğru kitabı okumak çok daha önemli ve kıymetlidir.

Kitap Fiyatları

Geçmişte kitaba ulaşmakta bilgiye ulaşmakta zordu. Tabii ki bu durum kitap fiyatlarını da etkilemekteydi. Fakat günümüzde kitaba ulaşmak ta bilgiye ulaşmak ta kolaylaştı. Artık çok daha uygun fiyatlarla kitaba ulaşabiliyoruz. Hatta rekabetin artmasıyla kitap satışı yapan gerek firmalar gerek siteler tüketici çekmek için kampanyalar yapmaya başladılar. Bu imkanlardan faydalanabilen tüketiciler istedikleri kitapları çok daha uygun fiyata elde etmeye başladılar. Bu durum da hem kitap satışını hem de kitaba olan talebi arttırdı. Kitapların fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır.  Kitabın yazarı, kitabın konusu, kitabın kalınlığı, resimli olup olmayışı, kitabın kağıt ya da kapak kalitesi, kitaba olan talep ve bunlara benzer pek çok sebep kitap fiyatlarını etkilemektedir. Örneğin; renkli resimli bir kitap ile siyah beyaz bir kitap arasında fiyat farkı vardır. Bu etkenlere bağlı olarak çok farklı fiyat aralıklarında kitap türleri ve seçenekleri bulmak mümkündür. Siz de sayfamıza girerek kendinize en uygun kitap seçeneklerini inceleyebilirsiniz. İstediğiniz kitap türlerini belirleyebilir, beğendiğiniz ürünlere cimri.com üzerinden sahip olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery