Hukuk Kitapları

Hukuk Kitapları Fiyatları

2586 Ürün gösteriliyor.
Hukuk Kitapları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Hukuk Kitapları modelleri ve Hukuk Kitapları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Hukuk Kitapları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Genel Hukuk, İş Hukuku, Ceza Hukuku, Siyaset Bilimi, Uluslararası Hukuk. 2586 adet Hukuk Kitapları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Adli Bilimciler Derneği - 3. Ulusal Sağlık Hukuku Kongresi - İ. Hamit Hancı Yener Ünver

Adli Bilimciler Derneği - 3. Ulusal Sağlık Hukuku Kongresi - İ. Hamit Hancı Yener Ünver

Cimri'nin Seçimi

Hukuk Kitapları

Avukatlar, hukuk öğrencileri veya bu yönde bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar tüm bilgilerin kısaca özetlenmiş haline genel hukuk kitapları sayesinde kolayca ulaşabilir. İlgili kitap içerisinde hukuk, hukuk sistemleri ve tüm sözleşme türlerine ait genel bilgiler söz konusudur. Ayrıca bu kitaplarda kişilik kavramı gibi genel konularda merak sahibi olan kullanıcılara uygun bilgiler yer alır. Özellikle miras konusunda ek bilgi almak istenmesi durumunda bu kitaplar incelenebilir. Türk yargı sistemi gibi, borç kanunu ve sözleşme türleri de kitapta yer alan konulardan biridir. Muhasebe alanında çalışan kullanıcılar ise serbest muhasebecilik ve mevzuatları hakkında temel bilgiler bu noktada rahatlıkla ulaşabilirler.  Genel olarak sade bir dil ile hazırlanmış olan kitaplardır. İçerisinde yer alan tablo ve şemalar ile kullanıcılar alanlarına uygun bilgileri okuyabilirler.  İlgili alanlar için daha detaylı bilgi almak istenmesi durumunda o alana ait tek bir kitap alınması daha doğru olur.  Bu açıdan mesleki bilgi veya ihtiyaç noktasında tek bir kaynak ile daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilir.

Hukuk‌ ‌Kitabı Çeşitleri

Genel ve temel bilgilere ulaşılmasını sağlayan çeşitleri oldukça fazladır. İlgili kitabın kullanıcıya uygun türleri bulunur. Bu noktada mesleğe uygun veya kişisel ihtiyaca yönelik kitap seçimi rahatlıkla yapılabilir. İçerdiği bilgiye göre genel veya temel içerikli metinler sunan kitap seçenekleri söz konusudur.  Örneğin; çalışma koşulları veya işçi hakları ile ilgili konuları ele alan bilgilere ulaşmak isteyen kullanıcılar İş hukuku kitaplarını tercih edebilir. Ayrıca işçi ücretleri, iş uyuşmazlıkları gibi tüm bilgilere bu kitap sayesinde ulaşılabilir.  Siyaset bilimi kitapları ile siyasi teorilere veya siyasi davranışlar hakkında genel bilgilere ulaşmak mümkündür. Siyasi sistemler hakkında bilgiler veren bir kitap özelliği sunar.  Uluslararası ilişkiler hakkında bilgilere ulaşmak istenmesi durumunda Uluslararası hukuk kitapları okunabilir. İlgili anlaşmalar, devletlerarası diplomatik kurallar ve dokunulmazlık gibi konularda bilgiler bu kitap içerisinde yer alır. Temel yasalar ve düzenlemeler hakkında Anayasa hukuku kitapları üzerinden rahatlıkla istenilen bilgilere kullanıcılar ulaşabilir. Anayasa maddelerinin yanında kanuna uygunluğu denetimi gibi konularda da detaylı bilgi içerisinde yer alır. Medeni hukuk kitapları, kişilerarası veya devletin dolaylı ilişkilerinin incelenmesi açısından kaynak sunan bir kitap özelliği sunar. Ticaret hakkında tüm genel bilgilere ve bu konu hakkında yazılan mevzuata ulaşmak için Ticaret hukuku kitabı alınması doğru olur. İçerisinde banka ve kredi kartları hakkında kanun bilgilerine de ulaşılabilir. Ticaret hukukunun genel kavramlarının yanında kıymetli evraklar ile ilgili açıklamalar da mevcuttur. Vergi hukuku kitapları,  devletin gelir elde ettiği kamu gelirlerinin hukuki yönden incelenmesine yardımcı olan bir kaynak özelliği sunar. Borç ilişkilerini hukuk açısından inceleyen ve düzenleyen maddelerin içerisinde yer alan Borç hukuku kitapları sayesinde alacaklıya karşı nasıl bir tutum izlenmesi açısından bilgilendirici bir kaynaktır. Toplumsal yaşamı düzenleyen maddelerin genel veya temel konularına göre sunulan türleri söz konusudur. Bu noktada ihtiyaca yönelik ilgili alan üzerinden seçim yapılması daha uygun olur. Genel veya mesleki bilgilerin yer aldığı türlere rahatlıkla ulaşabilir.  Bu açıdan kaynak seçeneği oldukça fazladır.  Yazar veya yayınevi üzerinden doğru bilgiye ulaşabilmek amacıyla genel bir araştırma yapılabilir.

Hukuk‌ ‌Kitabı Fiyatları

İlgili kitapların içeriğine göre fiyatları değişiklik gösterir. Yayınevleri de bu noktada etkili unsurlardan biridir. Sayfa sayısı da doğru orantılı olarak fiyatına etki eder. Temel kitapların dışında genel ders niteliği sunan kitapların fiyatları içerdiği konulara göre değişiklik gösterir. Örneğin,  Ceza hukuku kitaplarının fiyat aralıklarının daha yüksek olduğu söylenebilir. Genel kanunların yazılı olduğu kitabın seçimi noktasında daha uygun bir fiyat aralığı bulunur. Kanunların maddeler halinde yer alan seçeneği bu kitaba kıyasla daha yüksek bir fiyata sahiptir. İdare faaliyetlerini örgütlere ilişkin hakların yer aldığı İdare hukuku kitapları geniş bir fiyat aralığında kullanıcılara sunulur. Mesleki bilgi için daha fazla metinlere ve maddelere ulaşılmasını sağlayan kitapların fiyatlarının görece daha yüksek olduğu söylenebilir. Genel ve temel bilgi sağlayan ürünler ise piyasa koşullarına göre daha uygun bir fiyat seçeneği sunar.  Bu noktada kullanıcılar istedikleri kitabı belirleyerek kendi bütçelerine uygun bir kitabı rahatlıkla seçebilirler. İçerdiği bilgiler ve maddelerin sürekli olarak güncellenen bu kitapların piyasa koşullarına göre değişen fiyat aralıkları söz konusudur.

Hukuk‌ ‌Kitapları‌ Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Avukatlık mesleğine sahip veya bu alanda hazırlanmak isteyen kullanıcılar hukuk kitaplarına ihtiyaç duyarlar. Ayrıca kişisel ihtiyaç ve merak ile doğru orantılı olarak bu kitapların seçimi yapılabilir. Kitap okumak, bilgiye ulaşmak için önemli bir araçtır. Bu noktada seçim aşamasında doğru bilgi sunan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Öncelikle ihtiyaca yönelik bir kitap listesi hazırlanabilir. Yazar veya yayınevi araştırılması doğru olur. İnternet üzerinden kitap hakkında yazılan yorumların incelenmesi de kaynak hakkında bilgi sunar. Özellikle mesleğe hazırlık aşamasında ilgili kitapların daha kolay anlaşılır metinler sunan seçenekleri alınması daha doğru olur. Bu açıdan temel bilgiler ile meslek hakkında genel bilgiler edinilebilir. Ayrıca meslek sahibi olan kişiler ise güncel yazılmış metinlerin yer aldığı kitapları tercih etmesi gerekir. Güncel ve detaylı bilgi sunan kitaplar sayesinde doğru metinlere ulaşılabilir. Özellikle ihtiyacın belirlenmesi, doğru kaynağa ulaşılması önemlidir. Kişisel bir ihtiyaca yönelik bu içerikte kitaplar okunabilir. Bu aşamada daha kolay anlaşılır yazıların yer aldığı kitapların seçilmesi daha uygun olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play