Cetvel

Cetvel Fiyatları

431 Ürün gösteriliyor.
Cetvel fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Cetvel modelleri ve Cetvel fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Cetvel kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Faber Castell, Bigpoint, Ceta Form, Stanley. 431 adet Cetvel fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Cetvel Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Cetvel markası:

2022 yılı Cetvel Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Ocak 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 431 Cetvel modeli içerisinde en ucuz Cetvel fiyatı 1.7 TL iken, en yüksek Cetvel fiyatı 5207.52 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Cetvel fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Ocak 2022 tarihinde ortalama Cetvel fiyatı ise 67.76 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Cetvel Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Cetvel

Farklı uzunlukları ve materyalleri olan cetvellerin kullanım alanları oldukça geniştir. Hem görünümleri hem de nitelikleri birbirinden farklı olan cetveller arasından kullanıcılar kendi kullanım kolaylıklarına en uygun olan modelini tercih edebilirler. En sık kullanılan modellerin başında plastik ve klasik diye adlandırılan cetvel gelir. Ev, okul, ofis, inşaat gibi birçok alan veya sektörde bu ürünün farklı seçeneklerinin kullanıldığı görülür. Hafif olması ve kolay ölçüm sağlaması sebebiyle kullanıcılar tarafından oldukça fazla tercih edilir. Ölçüm, tamirat ve genel olarak çizim işlerinde en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Ev içerisinde defter üzerinde basit bir çizim için kullanılan bu ürün aynı zamanda maliyeti oldukça yüksek projeler çizimleri için  de kullanılabilir. Oldukça hassas alan ölçümleri için de üretilen modelleri söz konusudur. Kullanıcı kendi ihtiyacını karşılayabilecek olan seçeneğini alması doğru olur. Bunun için oldukça farklı boy, şekil ve nitelikte ürün arasından seçim yapmak oldukça kolaydır. Özellikle okul veya ev içerisinde kullanım için plastik, dar uzun klasik cetveller tercih edilebilir.

Cetvel‌ Çeşitleri

Ahşap, plastik ve metal gibi farklı materyallerden üretilen cetvellerin nitelikleri gibi şekilleri de birbirinden farklıdır. Farklı şekilleri olan bu modelin ayrıca kullanım alanı da oldukça fazladır. Kullanım sırasında kullanıcıya avantaj ve kolaylık sunan cetvel çeşitleri arasından ihtiyaca yönelik seçim yapılabilir. Özellikle okul ve eğitim amaçlı kullanılan cetvel türleri arasında düz, açıölçer ve gönye seçenekleri bulunur. Kullanım alanı ve sıklığı oldukça fazla olan klasik cetveller sayesinde hem çizim hem ölçüm yapmak oldukça kolaydır. Dolayısıyla daha çok düz çizim ve basit ölçümler için klasik cetvellerin farklı uzunluktaki modelleri arasından kullanıcılar kendi tercihlerini yapabilirler. Daha çok inşaat, geniş alan ölçümleri gibi işlemler için dayanıklılığı yüksek olan metal cetvellerin kullanılması doğru olur. Daha zorlu veya dar alanlarda kullanılabilen bu ürünler esneklikleri sayesinde kolay bir şekilde bükülebilirler. Böylece kullanıcılar farklı alanlarda istedikleri ölçümleri kolay bir şekilde yapabilirler.  Dolayısıyla zorlu tüm koşullarda rahatlıkla istenilen işlemin kısa süre içerisinde yapıldığı söylenebilir.  Eskiz çizimi ve koordinat belirleme işlemleri için T cetveli tercih edilir.  Bu ürün sayesinde kullanıcı istediği koordinatları belirleyebilir ve proje çizimlerinde hata payı olmadan çalışmasını yapmaya devam edebilir. Aynı ürünün tekli seçenekleri yanı sıra cetvel seti şeklinde çoklu ürün seçimi de yapılabilir. Genel olarak bu setler içerisinde gönye, klasik ve üçgen cetveller bulunur. Böylece aynı cetvelin farklı uzun ve genişlikteki türevleri sayesinde kullanım alanının genişlediği görülür. Sınıf cetveli, ahşap, çelik ve farklı şekillerde üretilen özel şekilli cetveller sayesinde çizim, işaretleme ve ölçüm işlemlerinin kullanıcının zamanını almadan kısa süre içerisinde doğru sonuçlar almasını sağladığı söylenebilir. Farklı teknik çizimler için ise kullanıcılar gönye, daire ve şablon şekillerinde bulunan cetvelleri tercih edebilirler. Böylece daha vakit alabilecek şekilleri kısa süre içerisinde çizmek mümkün olur.  Ayrıca okul dönemine yeni başlayan çocuklar da şablon cetvelleri daha kolay kavrayabilir ve kullanabilirler. Kullanıcıların isteklerine yanıt verebilecek oldukça farklı kalınlık, uzunluk ve şekillerde üretilen cetvel seçeneği bulunur. Dolayısıyla kullanılacak alanın ve kullanıcının ihtiyacına yönelik cetvelin alınması ile çizim, işaretleme ve ölçüm yapma işlemlerinin vakit almadan yapıldığı gözlemlenebilir.

Cetvel‌ Fiyatları

Kullanım alanlarına ve üretildikleri malzemeye göre fiyatları değişen cetvellerin oldukça fazla modeli söz konusudur. Özellikle bu ürünün değişen boyu ve yapısı fiyatını doğrudan etkiler. Örneğin, ahşap, metal ve plastik yapı farklılıkları bu ürünlerin fiyatlarının farklı olmasına sebep olur. Dolayısıyla kullanıcı ihtiyaç duyduğu ürünün aynı boyutta farklı yapıda olan ürününe farklı fiyatlar üzerinden rahatlıkla alım yapabilir. İhtiyaç ve kullanım tercihine göre kullanıcı kendi bütçesine uygun olan modeli kolay bir şekilde bulabilir. Çeşitleri oldukça fazla olan cetvellerin kullanıcının seçimlerine kolaylık sunduğu görülür.  Farklı materyal ve boyutlarına ek olarak büyüteçli modellerin de ‌cetvel‌ ‌fiyatları‌ ‌değişmesine etkisi söz konusudur. İnşaat veya dekorasyon alanları için ekstra dayanıklı ve esneklik gösteren ürünlerin fiyatlarının ortalamanın üzerinde olduğu söylenebilir. Ancak oldukça fazla seçeneğini söz konusu olan bu ürünler arasından kullanıcı hem bütçesine hem de çevreye dost üretilen cetveller arasından seçimini yapabilme hakkına sahiptir. Çizim için tercih eden kullanıcılar aynı ürünün üçgen, daire ve dar uzun şekillerini alabilirler.

Cetvel‌ Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Cetvel seçimi sırasında kullanıcıların bazı kriterleri göz önünde bulundurması gerekir. Özellikle bu cetvelin kullanım amacına göre alınması önemlidir. Özellikleri birbirinden farklı olan bu cetveller arasından kendi kullanımına en uygun olanını kullanıcı seçebilir. Ayrıca aynı cetvelin uzun süre kullanılabilmesi için dayanıklı yapıda olmasına özen gösterilmesi doğru olur. Belirli bir boyut ve dayanıklılığının yanı sıra hafif olması da kullanım sırasında kullanıcıya ekstra kolaylık sağlar. Özellikle çizim amaçlı birden fazla farklı şekillerde ürüne ihtiyaç duyan kullanıcılar cetvel takımı alabilirler. Daha zorlu alanlar için bu ürünü almak isteyen kullanıcılar aynı modellerin çelik yapıda olanını tercih edebilirler. Herhangi bir kaza veya düşürme sonucunda bu ürünler daha dayanıklı olduğu için hasar almadan kullanılmaya devam edilebilirler. Açı ölçer gibi materyallerinin kullanıldığı ölçümlerde ise T cetveli tercih edilebilir. Daha esneklik gerektiren alanlarda ve zorlu ek ölçüm gerektirmeyen durumlarda plastik cetveller rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca hem kullanım alanı geniş hem de uzun süreler kullanılabilen ahşap cetvellerin farklı boyları arasından kullanıcı seçimini yapabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery