Okul Etiketi

Okul Etiketi Fiyatları

298 Ürün gösteriliyor.
Okul Etiketi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Okul Etiketi modelleri ve Okul Etiketi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Okul Etiketi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Artikel, Barbie, Gıpta, Crea, Busquets. 298 adet Okul Etiketi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Okul Etiketi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Okul Etiketi markası:

En Çok İncelenen Okul Etiketi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Okul Etiketi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 298 Okul Etiketi modeli içerisinde en ucuz Okul Etiketi fiyatı 0.6 TL iken, en yüksek Okul Etiketi fiyatı 572.3 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Okul Etiketi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Okul Etiketi fiyatı ise 3.38 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Okul Etiketi Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Okul Etiketi

Okul etiketi genellikle kuşe kağıt üzerine yapılan baskılı kağıtlardır. Arka kısmı ise yapışkan bir özelliğe sahiptir. Bu etiketler okul dönemlerinde kullanılan defter ve kitapların kapak kısımlarına yapıştırılan etiket, çıkartma olarak bilinir. Okul döneminde olan bir kullanıcı bu etiketler üzerine ad, soyad, sınıf ve numaralarını yazar. Okul etiket sayesinde kullanılan malzemeler ve araç gereçler belli bir düzende olur. Okul çağında öğrencilerin kullandığı malzemelere kendi isimlerinin yazılı olduğu bu etiketler sayesinde eşyalarına sahip çıkması ve düzen oluşturulması öğretilir. Böylece küçük yaşta gerek evde, gerek okulda eşyalarını korumayı ve sahip çıkmayı öğrenirler. Okul öncesi etiket genellikle hayvanlar ve çizgi film karakterleri gibi görsellere sahiptir. Böylece küçük yaştaki çocuklar eğlenirken, öğrenebilir. Eğitici oyunlarda kullanımın fazla olduğu bu etiketler, kabartmalı doku, canlı ve parlak renkte oldukları için çocukların dikkatini fazlasıyla çeker ve ilgi odağı olur. Ayrıca etiketlerin arkalarında bulunan yapışkanlar kolayca çıkarılabilir ve yeniden kullanıma hazır olduğu için her alanda rahatlıkla kullanılabilir. 

Okul Etiketi Çeşitleri

Okul etiketi, okulda kullanılan araç ve gereçlerin üzerine yapıştırılan ve sahiplik tanımını yansıtan materyallerdendir. Kullanılan defter, kitap, kalem gibi gereçlerin, hangi dersle ilgili olduğu ve hangi öğrenciye ait olduğunu gösteren bilgiler barındırır. Öğrenciler ve okul öncesi çocuklar etiketleri eğlenerek kullanırlar. Böylece ebeveynlerin çocuklarını motive edebilecekleri bir ekipman haline gelir. Kullanım amacı doğrultusunda üretilen çıkartmalar, genellikle bir objeyi süslemek amaçlı ve ilgi çekici hale getirmek için kullanılır. Dolap etiketi okul öncesi için kullanılan etiketler, genellikle büyük ebatlı etiket çeşitlerinden oluşur. Dolap, duvar ve kapı üzerine rahatlıkla yapışabilecek şekilde üretilir. Eğlenceli tasarımlarının yanı sıra uyarı formatındaki çıkartmalar, öğrenci ve ebeveynler tarafından tercih edilir. Odada ders çalışıldığını, müsaitlik durumunu, izinsiz bir şekilde girilmemesi gerektiğini gösteren uyarı levhaları çocuklar ve ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir. Okul öncesi etiket çocukları motive etmek amaçlı kullanılır. Çizgi film karakterlerinde Batman, Hulk, Superman gibi karakterler tercih edilirken; kedi, köpek, kalp gibi daha basit görünümlü etiketler de sık kullanılır. Bazı etiket modelleri içerisinde çarpım tablosu, takvim, ders programı tablosu, harf ve sayıların yer aldığı çeşitler bulunur. Böylece eğlenerek öğrenmek kolaylaşır. Okul etiketi çeşitleri, farklı yaş gruplarına hitap edebilecek şekilde tasarlanır. Kabartmalı desenler, simliler, karanlıkta parlayan ya da boyanabilir etiket modelleri, en çok tercih edilenler arasında öne çıkar. Genel kullanım amacı doğrultusunda üretilen etiketler ise küçük ebatlı olacak şekilde üretilir. Etiketlerin yapıştırılacak yüzeye göre farklı yapışkan türleri mevcuttur. Kağıt etiketler, termal etiketlere göre daha dayanıklıdır. Ayrıca sıvılardan ve sürtünmelerden uzak tutuluğu zaman kullanım ömrü daha uzun olur. Etiketler görsellere bağlı boyutlarda değişkenlik gösterir. Üzerinde bulunan tasarımın özel boyutlarına göre üretilir. Uyarı levhaları dikkat çekmek amaçlı olduğu için büyük boyutlu olurken, okul öncesi çocuklar için yapılan etiketler farklı boyutlardadır. İşlevsellik açıdan boyutların değiştiği gibi, kullanım yerine göre yapışkan türleri de değişir. Etiketlerin bazıları belirli konseptlerdeki etiketlerin koleksiyonunun yapılması için üretilir. Ebeveynler, çocuklarına düzenli olarak derslerini çalıştıklarında, odalarını düzenli tuttuklarında, etiketleri ödül olarak verebilir ve böylece çocukların motive olmalarını sağlayabilir. 

Okul Etiketi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle çocukların dikkatini çekebilecek, kullanırken zevk alacağı karakterleri barındıran okul etiketi tercih edilmesi gerekir. Çocuklar göze hoş gelen ve dikkat çeken objeleri, kullanırken daha istekli olur. Bazı okul etiketleri içerisinde çarpım tablosu, sayılar ve harflerin olduğu etiketler barındırır. Çocuklar, öğrenirken eğlenebilirlerse hafızalarında daha kalıcı hale gelir. Öğrenmek onlar için bir zorunluluktan çıkar ve eğlence haline gelir. Okul öncesi etiket alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise yaş gruplarıdır. Küçük yaşlarda olan bir çocuğa verilen etiket, oyun sırasında tehlikeye yol açabilir. Kullanım amacını bilmediği için yutabilir ya da sivri kısmıyla gözüne zarar verebilir. Belirli bir yaş grubundan sonra kullanılması daha sağlıklı olur. Etiket alırken üzerindeki yaş sınırının kontrol edilmesi gerekir. Okul etiketi tasarla, kendin oluştur gibi önerilerle çocuklara seçenek sunulduğunda, çocuklar bundan büyük bir zevk alarak yaratıcılıklarını yansıtır. Ayrıca kullanım için daha hevesli olurlar. Etiket alırken, yapımında kullanılan materyallere dikkat edilmelidir. Yapımında kullanılan kağıt ve yapışkan, kanserojen madde barındırmamalı, çünkü çocuklar farkına varmadan etiketleri kullanım alanlarının dışında da oyun amaçlı kullanabilir. Böylece dışarıdan gelen bir tehlikeye karşı dikkatli olunması önem taşır.

Okul Etiketi Fiyatları

Kuşe etiketler, kağıt bazlı oldukları için maliyet bakımından diğer etiketlere göre uygun fiyatlıdır. Okul alışverişi düşünüldüğünde okul etiketi için küçük bir bütçe ayırmak yeterli olur. Markası, tasarım ve kalitesi gibi özellikler fiyatları etkilese de genellikle okul öncesi kullanılan ve okul etiket fiyatları, düşük fiyat aralıklarındadır. Çocukların tuttuğu takım ve belirli karakterlere sahip lisanslı ürünler diğerlerine göre biraz daha yüksek fiyat aralığında olabilir. Setler halinde satılan ya da etiket kitaplarının fiyatları değişkenlik gösterebilir. Buna rağmen okul etiketi bütçesini yüksek tutmaya gerek yoktur. Okul etiketi fiyatlarını doğrudan etkileyen bir diğer faktör ise materyalin kalitesidir. Ayrıca farklı amaçlar için alınan etiketlerde, farklı fiyatlara sahip olabilir. Örneğin; evlerde kullanılan uyarı etiketleri ya da okullarda öğrenciler tarafından karıştırılmaması için kullanılan, dolap etiketi okul öncesi kreşlerde kullanılır. Materyal yapısı farklı olduğu için okul etiketlerine göre yüksek bütçeli olabilir. Her bütçeye uygun farklı model ve tasarım fiyatlarını karşılaştırarak cimri.com’da en uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery