Defter

Defter Fiyatları

4774 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Defter fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Defter modelleri ve Defter fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Defter kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Diğer, Koton, Faber Castell, Bigpoint. 4774 adet Defter fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Defter Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Defter markası:

2021 yılı Defter Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 4768 Defter modeli içerisinde en ucuz Defter fiyatı 1.05 TL iken, en yüksek Defter fiyatı 1705.63 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Defter fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Eylül 2021 tarihinde ortalama Defter fiyatı ise 11.81 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Umur Kılavuz Çizgili A4 40 Yaprak Güzel Yazı Defteri
Umur Kılavuz Çizgili A4 40 Yaprak Güzel Yazı Defteri
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Defter

Defter, hayatın her döneminde gerekli olan önemli bir materyaldir. Kırtasiyelerin vazgeçilmez ürünlerinden biri olan defter, her öğrencinin eğitim ve öğretim hayatında son derece önemli bir rol oynar. Defterler, her eğitim seviyesinde eğitim gören öğrencinin birincil ihtiyaçları arasındadır. Aynı zamanda okul dışındaki günlük yaşamda da ihtiyaç duyulan önemli bir materyaldir. Ne zaman not tutmak gerekirse bir deftere ihtiyaç olur. Unutulmaması gerekenleri hatırlatan oldukça önemli bir ürün olarak yüzyıllardır varlığını sürdürür. Defter, bilgilerin derli toplu kalmasını sağlar ve her sayfası değerli bilgileri barındırabilir. Not tutan kişiye göre önemli bir kaynak olan defterler, kendi içinde farklı model ve çeşitlere ayrılır. Spiralli defter, düz çizgili ve kareli defter en çok kullanılan defter çeşitleri arasındadır. Bunların yanı sıra daha farklı özelliklere sahip defter çeşitlerini de görmek mümkündür. Defterler genel olarak aynı amaca hizmet eden ürünler olsa da motif ve biçim gibi bazı yapısal özellikler bakımından farklılık gösterebilir. Günümüzde kaliteli defterler üreten birbirinden farklı markalar vardır ve bu defter markaları, çeşitli ürün seçenekleri ile defter kullanımını daha renkli hale getirir. 

Defter Çeşitleri

Günümüzde farklı markalara ait çeşitli defter modelleri vardır. En çok kullanılan defter modellerinden biri spiralli defterdir. Spiralli defterler, defterin zarar görmemesi açısından son derece kullanışlıdır. Spiraller, defter yapraklarının yırtılmasını ve zarar görmesini önler. Aynı zamana sayfalar arasında hızlı geçişlerin yapılmasına imkan verir. Bir başka popüler defter modeli kareli defterdir. Kareli defter, özellikle matematik derslerinde kullanılan bir defter çeşididir. İlköğretim, lise ve üniversite derslerinde kullanmak için tercih edilen kareli defterler, eğitim ve öğretim dönemi haricinde de sıklıkla kullanılır. Özellikle sık ve ince yazan kişilerin en çok tercih ettiği defter modelleri arasındadır. Çizgili defter ise tıpkı kareli defter gibi hayatın her aşamasında kullanılan defter türlerinden bir diğeridir. Çizgili defterler, daha çok sözel derslerde not tutan öğrenciler tarafından kullanılır. Çizgili defterler, eğitim öğretim sürecine ek olarak daha farklı alanlarda ve günlük hayatın her aşamasında kullanılan defter modelleri arasındadır. Bir başka popüler defter modeli ise ortalı defterdir. Ortalı defter ise daha çok öğrenciler için gereklidir. İlkokul çağındaki öğrenciler derslik ve sınıflarda iki, üç veya dört ortalı olmak üzere bu defter modelini sıklıkla kullanır. Defteri eşit parçalara bölen ortalı defter modeli, aynı zamanda günlük yaşamda da farklı amaçlar için tercih edilebilir. A4 isimli defter modeli, sık kullanılan bir başka defter modelidir. A4 fotokopi kağıdı boyutunda olan bu defterler de rahat bir şekilde yazı yazma ve not tutma imkanı verir. A4 defter modelleri, aynı zamanda A3 ve A5 gibi farklı defter türleri ile birlikte resim derslerinde en çok kullanılan defter modelleri arasındadır. Aynı şekilde telli defter modeli gibi büyük boy defter çeşitleri de resim derslerinde aranan defterler arasındadır. Farklı defter modelleri, eğitim ve öğretim hayatı dışında günlük yaşamın her aşamasında da tercih edilir. Farklı sayfa sayılarından oluşan defter çeşitleri, farklı kapak tasarımları ile de dikkat çeker. Farklı figür ve motiflerden oluşan defter kapakları, daha renkli ve göze hoş gelen defterlerin yaratılmasını sağlar. Günlük hayatta unutulmaması gerekenlerin hafızada kalmasına sağlayan defter modelleri, aynı zamanda bir koleksiyon malzemesi olma özelliğine de sahiptir. 

Defter Fiyatları

Defter fiyatlarını belirleyen farklı etkenlerden söz etmek mümkündür. Bunlardan ilki, defter kalitesidir. Defter fiyatları, ürün kalitesine göre değişir. Uzun ömürlü olan defterlerin üretiminde daha kaliteli malzemeler kullanılır. Bu nedenle yaprak ve cilt kalitesi daha iyi olan defterler, daha farklı fiyatlara sahiptir. Sayfa sayıları, defter fiyatlarını belirleyen bir diğer faktördür. Farklı sayfa sayılarındaki defter çeşitleri, daha farklı fiyat seçenekleri ile karşımıza çıkar. Sayfa sayılarındaki çeşitliliğe ek olarak defter boyutları da fiyatlar üzerinde etkilidir. A4 defter modeli, daha küçük model bir deftere göre daha farklı bir fiyata sahiptir. Defter fiyatlarındaki farklılığın nedenlerinden bir diğeri de kapak tasarımıdır. Kapaklarında ünlü çizgi roman kahramanlarını, ünlü figürleri ya da renkli bir dizaynı barındıran defterlerin fiyatları daha farklıdır. Defter modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bir araştırma yapmak isterseniz, cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden farklı defter modellerini görebileceğiniz cimri.com’da hızlı bir şekilde piyasa araştırması yapabilirsiniz.

Defter Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Defter satın almadan önce ilk olarak ihtiyacınızı belirleyin. Neden defter almak istediğinizi tespit ederseniz, ihtiyacınızı karşılayacak bir defter satın almanız daha da kolaylaşır. Not tutmak için defter alacaksanız, standart bir okul defteri ihtiyacınızı görür. Eğer daha büyük bir boy deftere ihtiyacınız varsa tercihinizi A4 ve A3 gibi modellerden yana kullanabilirsiniz. İhtiyacınızı belirledikten sonra satın alacağınız defterin ürün ve malzeme kalitesi üzerinde durun. Dayanıklı ve sağlam olması, defterden aldığınız verimi daha da artırır. Bu nedenle kağıt kaplaması ve kapak cinsinin malzeme yapısını önceden araştırabilirsiniz. Eğer ergonomik bir kullanım sunmasını istiyorsanız, spiralli ve telli defter modellerini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu tarz okul defteri modelleri ve kareli çizgili defterler her yerde pratik bir açma, kapama ve katlama imkanı verir. Diğer yandan satın alacağınız defterin hafif olması da önemlidir. Çünkü hafif defterleri istediğiniz her yere daha kolay götürebilir ve her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kriterleri göz önüne alarak ihtiyacınızı karşılayan ergonomik bir defteri tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery