Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ajanda Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ajanda markası:

2021 yılı Ajanda Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 874 Ajanda modeli içerisinde en ucuz Ajanda fiyatı 4.9 TL iken, en yüksek Ajanda fiyatı 3950.79 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ajanda fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Ajanda fiyatı ise 29.67 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ajanda Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ajandalar

Not tutmak, günlük hayatta birçok alanda kullandığımız eylemlerden biridir. İnsanlar derslerde, iş yerinde, günlük aktivitelerde not tutmak zorunda kalabilir. Bazı insanlar, günlük planlarını yazarak listeler. Günlük tutmak, randevuları ayarlamak ve önemli detayları not almak için en kullanışlı defterlerden biri ajandadır. Ajandalar özellikle listeleme ve plan yapmak için en ideal defter çeşitlerinden biridir. Ajandalar, aylara, haftalara ve günlere ayrılmış şekilde tasarlanan defterlerdir.  Ajandaların en başında büyük bir takvim bulunur. Her sayfası yılın bir günü için ayrılır. Ajandalar özellikle takvim şeklinde olduğu için daha kullanışlıdır. Özellikle işyerlerinde önemli detayları not etmek için ajanda kullanır. Ajandalar yıllık olarak tasarlanır. Bazı kişiler her yıl yeni bir ajanda alır. Özellikle günlük tutarken ve planlama yaparken ajanda kullanmak kullanıcıların işlerini büyük ölçüde kolaylaştırır. Markalar, her yeni yıl yeni bir ajanda tasarlar. Ajandalar o yıla özel olarak tasarlandığı için günleri ajandadan kolay bir şekilde takip edebilir ve olanlarınızı rahatlıkla not edebilirsiniz. Her gün düzenli olarak günlük tutanlar o gün için ayrılmış sayfayı kullanabilir. Ajanda modelleri, bu sayılan işler dışında başka amaçlar için de kullanılabilir. Dersi dinlerken not tutmak için kullanabilir ya da deneme ve yazılarınızı yazabilirsiniz. Normal defterlere göre daha şık bir görüntüye sahip olduğu için en çok tercih edilen defter çeşitlerinden biridir.

Ajanda Çeşitleri

Ajandalar, günlük hayatta kullanabileceğiniz faydalı eşyalardan biridir. Birbirinden farklı tarzlarda ve tasarımda ajanda çeşitleri vardır. Herkesin zevkine uygun ajanda tasarımları bulmak mümkündür. Ajandalar genellikle kalın karton üzerine deri kaplama ile kaplanır. Deri kaplama ajandalara daha ciddi bir görünüm katar. Deri kaplama ajandaların yanı sıra kalın karton kapak ajanda çeşitleri de vardır. Bu gibi ajandalar farklı desenler ve baskılar ile süslenir. Ajandaların tasarımında motive edici sözler, alıntı yazılar ve çizimler olabilir. Renkli ajanda çeşitleri kapak rengine göre içeriği geliştirilir. Ajandaların dış kapağı ve iç sayfaları birbiri ile uyumludur. Her renkte ve herkesin zevkine uygun ajanda modeli vardır. Ajandalar kullanım yerine göre farklı çeşitlere ayrılır. Planlayıcı ajanda çeşitleri işyerlerinde en çok tercih edilen modellerdir. Planlayıcı ajandalar sayesinde randevularınızı düzenleyebilir, yapılacaklar listenizi düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Planlayıcı ajanda çeşitlerinde listeleme yöntemi kullanılabilir. Planlayıcı ajandalar organize ajanda olarak da nitelendirilebilir. Bazı markalar kişiye özel ajandalar tasarlayabilir. İstediğiniz tasarımı söyleyebilir ve kendi zevkinize uygun ajandayı belirleyebilirsiniz. Kişiye özel ajandalarda genellikle ad ve soyad kullanılır. Düzenli olarak ajanda kullananların tercih edebileceği ajanda çeşitlerinden biridir. Bazı ajanda çeşitlerinde ajanda ile beraber kalemde satılır. Kalemli ajanda çeşitlerinde birbiri ile uyumlu kalem ve ajanda vardır. Ajandalar, sayfa düzenine ve sayfa çeşidine göre değişiklik gösterir. Ajandalar, çizgili, kareli ve çizgisiz olmak üzere üçe ayrılabilir. Çizgili ajandalar, çizgisiz kağıda yazamayanlar için idealdir. Bazı kişiler ise tercihini kareli ajanda çeşitlerinden yapar. Çizgisiz ajanda çeşitlerinde sayfa düzenini kendiniz belirleyebilir ve daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Ajanda çeşitlerinin yaprak kalınlığı ve yaprak rengi ise modelden modele değişir. Eskitme model ajandalar sarı renk sayfalara sahiptir. Beyaz ve krem rengi de sayfa renklerinde kullanılan renkler arasındadır. Bazı ajanda modelleri telli olmaları ile dikkat çeker. Telli ajanda çeşitlerinin kullanımı pratik ve kolaydır. Her ajanda çeşidinin kendine göre avantajları vardır. Ajanda kullanarak daha düzenli bir hayata sahip olabilirsiniz. Ajanda kullanmak planlı ve kontrollü yaşamak için etkili yöntemlerden biridir. 

Ajanda Fiyatları

Ajandalar normal defterlere göre daha gelişmiş ve kullanışlıdır. Bundan dolayı ajanda fiyatları normal defterlere göre bir tık daha pahalıdır. Fakat daha kullanışlı ve kalın oldukları için fiyat/performans bakımından başarılıdır. Ajanda fiyatları modelden modele değişiklik gösterebilir. Ajanda fiyatları üzerinde değişikliğe neden olan en önemli faktörlerden birisi ajanda kalınlığıdır. Küçük ve ince ajandalar kalın ve büyük ajandalara göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Organizer ajandalar bir diğer adı ile planlayıcı ajandalar diğer ajandalara göre daha geniş kapsamlı tasarlanır. Bu durum organizer ajandaların fiyatına yansır. Promosyon ajanda çeşitleri en uygun fiyatlara sahip olan ajandalardır. Genellikle bir ürünün yanında promosyon olarak verilir. Kişiye özel ajanda çeşitleri özel tasarım ürünü oldukları için bir tık daha yüksek fiyatlıdır. Diğer bir yandan, kalem ile birlikte satılan kalemli ajanda çeşitleri de daha yüksek fiyatlara sahiptir. 

Ajanda Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ajandalar özelliklerine göre geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ajanda modelleri arasında seçim yaparken bir takım kriterlere dikkat ederek daha kolay seçim yapabilirsiniz. Ajandalar günlük ajanda yıllık ajanda ve haftalık ajanda gibi farklı çeşitlere ayrılır. Eğer günlük plan değiştirenlerden iseniz günlük ajanda, haftalık planlar yapanlardan iseniz haftalık ajanda tercih edebilirsiniz. Diğer bir yandan, telli ajandalar daha kolay kullanılır fakat telsiz ajandalarda sayfa kopması gibi problemler görülmez. Sizin için hangi kriter daha önemliyse ona göre seçim yapabilirsiniz. Eğer özel tasarımlardan hoşlanıyorsanız ve klasik modellerin dışına çıkmak istiyorsanız kişiye özel ajanda yapan firmalardan zevkinize ve size özel ajanda tasarımı yaptırabilirsiniz. Yazı tipinize, kullanım alanınıza ve kullanma şeklinize göre ajanda sayfalarının çizgili, çizgisiz veya kareli olmasına karar verebilirsiniz. Ajanda çeşitleri arasında tarihsiz ajanda çeşitleri de vardır. Planlayıcı bir ajanda yerine daha sade bir ajanda arıyorsanız tarihsiz ajanda çeşitleri sizin için en doğru seçenek olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery