Fotokopi Kağıdı

Fotokopi Kağıdı Fiyatları

586 Ürün gösteriliyor.
Fotokopi Kağıdı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Fotokopi Kağıdı modelleri ve Fotokopi Kağıdı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Fotokopi Kağıdı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, HP, Ve-Ge, Bigpoint, Epson. 586 adet Fotokopi Kağıdı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Fotokopi Kağıdı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Fotokopi Kağıdı markası:

En Çok İncelenen Fotokopi Kağıdı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Fotokopi Kağıdı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
8 Aralık 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 586 Fotokopi Kağıdı modeli içerisinde en ucuz Fotokopi Kağıdı fiyatı 5.5 TL iken, en yüksek Fotokopi Kağıdı fiyatı 2099.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Fotokopi Kağıdı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 8 Aralık 2021 tarihinde ortalama Fotokopi Kağıdı fiyatı ise 82.47 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Fotokopi Kağıdı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Fotokopi Kağıdı

Gün içerisinde farkında olmadan en sık kullandığımız ürünlerden bir tanesi kağıt türleridir. Kişisel kullanım olarak ders çalışırken, not alırken, iş esnasında ve birçok sanat aktivitesi sırasında en önemli materyal genelde kağıtlardır. Kağıdın kullanım işlevlerine göre değişen birçok farklı özelliğe sahip türleri bulunur. Bu farklı türlerin farklı boyutları, dokuları ve gramajları farklı olabilir. Diğer birçok kullanım alanının yanında kağıt, fotokopi sürecinin de en önemli parçasıdır. 1959 yılında icat edildiği günden beri başta iş yeri ve eğitim kurumları olmak üzere hayatın her alanında yaygınlaşmıştır. Fotokopi makinasında yapılan çoğaltma işlemi sırasında da kağıt kullanır. Fotokopi sürecinde çoğaltılmak istenen belge bu iş için özel üretilmiş bir cama konulur ve üstüne oldukça parlak bir ışık yansıtılır. Ortaya çıkan yansıma sonucunda materyal, fotokopi kağıdına geçer. Bu yüzden bu işlem sırasında rastgele bir kağıt yerine amacına uygun özelliklere sahip kağıtları kullanmak mantıklıdır. Doğru özelliklere sahip fotokopi kağıdı kullanıldığında ortaya çıkan çıktı çok daha kaliteli ve düzgün olur. 

Fotokopi Kağıdı Çeşitleri

Fotokopi, günümüzde hem kurumsal hem de kişisel kullanımda vazgeçilmez bir hal alır. Kaliteli fotokopi elde etmek isteyen kullanıcıların fotokopi kağıdı çeşitleri hakkında bilgi sahibi olması oldukça faydalıdır. Öncelikle fotokopi kağıtlarının farklı gramajları olabilir. Gramaj terimi, kağıdın bir metrekaresinin ne kadar ağır olduğunu temsil eder. Genel kullanım için üretilen fotokopi kağıtlarının gramajı genelde 80 civarlarındadır. Özel bir gereksinim yoksa siyah beyaz  fotokopi için gramajı 80 olan bir fotokopi kağıdı yeterli olur. Gramajı 80 olan bir kağıtta rahatlıkla çift taraflı çıktı alınabilir. Renkli fotokopi ihtiyacı olan kullanıcılar gramajı daha yüksek fotokopi kağıdı çeşitlerine de yönelebilir. Grafik tasarım ve teknik çizim gibi alanlarda iş yapan kullanıcılar da genelde daha yüksek gramajlı fotokopi kağıtlarına yönelir. Aynı şekilde mimarlık ve mühendislik alanlarında da yüksek kalite fotokopi kağıdı çeşitlerinin kullanımı oldukça yaygındır. Gramajı dışında fotokopi kağıtları değerlendirilmesi gereken çeşitlerinden biri de renk farklılıklarından kaynaklanır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan fotokopi kağıtlarının birçoğu beyazdır. Ancak yine özel kullanımlar için renkli fotokopi kağıdı çeşitleri de bulunur. Renkli fotokopi kağıtları genelde daha dikkat çekici oldukları için kullanılır. Özellikle duyuru, ilan ve broşür gibi belgelerde renkli fotokopi kağıdı kullanımı oldukça yaygındır. Fotokopi kağıtları çoklu paketler içinde bulunur. Bu paketler 100’lüden başlayıp bir koli fotokopi kağıdına kadar gider. Fotokopi kağıdı çeşitlerini belirleyen en önemli etkenlerden bir tanesi ise kağıtların boyutlarıdır. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan ve herkesin muhtemelen en çok aşina olduğu fotokopi kağıdı, A4 fotokopi kağıdı çeşitleridir. 210 x 297 mm ebatlarında olan A4 kağıdı, özel amaçlar dışındaki neredeyse tüm fotokopiler için kullanılır. Daha büyük bir kağıt gerektiren işlemlerde A3 fotokopi kağıdı tercih edilir. 297 x 420 mm ebatlarındaki bu kağıtlar inşaat ve mimari projelerinde sıklıkla tercih edilir. Aksine daha küçük bir kağıt gerektiren durumlarda ise A5 fotokopi kağıdı uygundur. 148 x 210 mm ebatlarında olan A5 fotokopi kağıtlarının da farklı özel kullanım alanları bulunur.

Fotokopi Kağıdı Fiyatları

Fotokopi kağıdı, birçok farklı kurumda düzenli olarak temin edilmesi gereken ürünlerdendir. İşlevine uygun tercih edilen ve kaliteli bir fotokopi kağıdı kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırır. Gerekli özelliklere ve fotokopi kağıdı çeşitlerine dikkat ettikten sonra değerlendirilmesi gereken başka bir konu ise ürünün fiyatıdır. Fotokopi kağıdı fiyatları, sık sık temin edilen ve herkesin ihtiyacı olan ürünler oldukları için oldukça uygundur. Fotokopi kağıdı fiyatları, ürünlerin belirli özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Öncelikli olarak pakedin içindeki kağıt adeti, ürünün fiyatını değiştiren etmenlerdendir. A3, A4 ve A5 kağıtlar arasında da fiyat farklılıkları olabilir. Aynı şekilde tercih ettiğiniz fotokopi kağıdının gramajının da fiyatlar üzerinde doğrudan etkisi bulunur. Standart beyaz fotokopi kağıtları ve renkli fotokopi kağıtları da farklı fiyatlardadır. Tüm bu fiyat değişikliklerini dikkate alarak fotokopi kağıdı için ayırdığınız bütçeyi düzenleyip alışverişinizi yapabilirsiniz. En uygun fotokopi kağıdı çeşitlerini öğrenmek isteyen kullanıcılar ürün seçimlerini yapmadan önce Cimri.com’u kullanarak rahatlıkla fiyat karşılaştırması yapabilir. Siz de en uygun fiyatlı ürünleri bu şekilde bulabilirsiniz.

Fotokopi Kağıdı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Doğru işlem için doğru fotokopi kağıdını seçmek uzun vadede oldukça mantıklı bir karardır. Yanlış amaçla kullanılan bir fotokopi kağıdı, çıktının kalitesini düşürebilir. Sizin ihtiyaçlarınıza uygun fotokopi kağıdı çeşitleri, farklı özelliklere sahip olabilir. İlk olarak fotokopi kağıdı boyutları hakkında bilgi sahibi olarak sizin hangisine ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz. Standart A4 fotokopi kağıdının dışında farklı amaçlar için kullanılan A3 ve A5 gibi ebatlar da bulunur. Sonrasında standart beyaz ya da renkli fotokopi kağıdı seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Çıktı işleminizin türüne göre fotokopi kağıdınızın gramajına bakabilirsiniz. Tüm bunlar dışında kağıdın genel kalitesini etkileyen belirli detaylar da bulunur. Kağıdın kalınlığının homojen olması, selüloz yapısı ve tek tonlu olması da hem çıktı kalitesini hem de kullanım esnasında fotokopi makinesinin güvenliğini sağlar. Çıktı sonucundan memnun kalmak için 1. hamur kağıtlara yönelmek iyi bir karardır. Bu kağıtlar selüloz oranı daha fazla ve odun oranı daha az kağıtlar oldukları için daha kalitelidir. Tüm bu özellikler arasından sizin için doğru olan tercihi yapıp ideal fotokopi kağıdını rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery