Şönil

Şönil Fiyatları

44 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Şönil fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Şönil modelleri ve Şönil fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Şönil kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Mikro, Kraf, Nova Color, Rubenis. 44 adet Şönil fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Şönil Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Şönil markası:

2021 yılı Şönil Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 44 Şönil modeli içerisinde en ucuz Şönil fiyatı 3.25 TL iken, en yüksek Şönil fiyatı 27.2 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Şönil fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Şönil fiyatı ise 8.23 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Şönil Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Şönil

Şönil, dokuma sektöründe kullanılan bir iplik türüdür. Bağ ve hav iplikler olarak satışa sunulan bu ürün, uygun fiyatlı olması nedeni ile de tercih edilir. Bu iki iplik türü birleştirilerek döşemelik kumaş elde edilir. Kumaşın büyük çoğunluğunu hav iplikleri oluşturur. Polyester, viskoz, pamuk ve akrilik gibi liflerden oluşan bu iplik türünün yüzeyi havlıdır. Isıyı iki yönde de yansıtan yapısıyla dikkat çeken bu iplik türü, kadifeyi andıran bir yapıya sahiptir. Dolgun bir hacme sahip olan bu iplik, hoş bir görüntü verir. Üretimi kolay bir iplik türü olan şönil iplik, aynı zamanda ekonomiktir. Maliyeti oldukça uygun olan bu ipliğin kullanımı, giyim eşyalarında da oldukça yaygındır. Boyalı olan ipliklerden üretimi gerçekleşen bu ipliklerin sonradan boyanması tercih edilmez. Vintage giyimin vazgeçilmezleri arasında yer alan şönil iplikle oluşturulmuş kıyafetler, dolgun yapısı ile zengin bir duruşa sahiptir. Şönil ipliklerle şanel dediğimiz kumaşlar oluşturulur. Dış giyim ürünlerinde de sıklıkla tercih edilen bu kumaşın kullanımı oldukça yaygındır.

Şönil Çeşitleri

Hoş ve zarif dokusuyla dikkat çeken Şönil ile oluşturulmuş kumaşlar, genellikle renkli tercih edilir. Şönil nedir, sorusunun cevabı olarak karşınıza çıkan bu ipliğin kullanım alanı oldukça geniştir. Döşemelik kumaşlardan elbiselere, dış giyime kadar oldukça geniş bir alanda kullanıma sahip olan bu ipliğin çocuklar için üretilen aktivite objelerinde bile kullanımı mevcuttur. Şönil iplik çeşitleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bunlardan biri akrilik şönil ipliğidir. İstenilen renkte üretimi gerçekleşebilen bu iplik genellikle döşemelik kumaşların yapımında kullanılır. Bununla birlikte perdelerde, halılarda, örgü ürünlerinde de kullanılır. Dekoratif kumaşların oluşturulmasında da yine bu iplikten yararlanılır. Bir diğer şönil iplik çeşidi polyesterdir. Yüzde yüz olarak polyesterden üretilen bu iplik de dayanıklı yapısı ile dikkat çeker. Soft bir yapıya sahip olan bu iplik, ekonomik olarak da daha hesaplıdır. Renk seçenekleri oldukça çeşitlidir. Akrilik şönil ipliği gibi birbirinden farklı alanlarda kullanıma sahiptir. Pamuk şönil ipliği ise daha çok havlularda tercih edilir. Bununla birlikte elbiseler ve perdelerde de kullanım alanına sahip olan bu iplik türü, yumuşak bir dokuya sahiptir. Hafif yapısı ile de dikkat çeken bu ipliğin de farklı renklerde üretimleri mevcuttur. Şönil iplik çeşitlerinden biri olan viskon da pamuk gibi yumuşak bir yapıya sahiptir. Doğal bir görünümü olan bu iplik sağlık açısından da idealdir. Cildinize zarar vermez. İstediğiniz renkte üretimi mevcut olan bu iplik türü de farklı alanlarda kullanım olanaklarına sahiptir. Mikro şönil iplik, akrilik ipliğe benzer. Akrilik gibi yumuşak bir dokuya sahiptir. Bu ipliğin de farklı renk seçenekleri vardır. Simli Şönil iplik ise diğerlerinden daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle halı yapımında kullanılır. Halıda dolgun ve zarif bir görünüm elde etmek için kullanılan bu iplik türü şık yapısı ile dikkat çeker. Akrilik ya da polyester ile karıştırılarak kullanıcılara verilir. Akrilik ve polyesteri bir arada da kullanabilen bu iplik çeşidi, dolgun ve dayanıklı ürün elde etmek isteyenler için uygun bir iplik türüdür.

Şönil Fiyatları

Şönil iplik fiyatları, diğer iplik çeşitlerine göre oldukça uygundur. Ekonomik yapısı ile dikkat çeken bu iplik türü kullanım alanının genişliği ile de dikkat çeker. Yaratıcı üretimleri oldukça makul fiyatlarda ortaya çıkarabilirsiniz. Şönil ip seçenekleri de oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kullanım alanınızı belirleyerek sizin için uygun olabilecek Şönil ipliği uygun fiyatlarda temin edebilirsiniz. Bu iplik türleri döşemelik kumaşların üretiminde kullanılır. Bununla birlikte elbise, havlu, kaban gibi daha pek çok alanda kullanıma sahip olan bu iplik türü, halı yapımında bile kullanılır. Çocukların oyun aktivitelerinde de yararlanılan bu iplikler oldukça işlevseldir. İşlevsel yapısına bakıldığında oldukça uygun bir fiyatlandırmaya sahip olan bu iplik, diğer iplik fiyatlarına göre daha uygundur. Farklı fiyatlandırmalarla karşınıza çıkabilen bu iplik çeşidini, uygun fiyatlarda temin edebilmeniz mümkündür. Sizin için uygun olan şönil ipliği belirleyerek bu ürünün fiyatını cimri.com sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Böylece alacağınız ürüne çok daha uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Şönil Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Şönil satın alırken alacağınız ipliği kullanım alanına dikkat etmeniz gerekir. Eğer döşemelik kumaş için kullanacağınız bir iplik istiyorsanız neredeyse her şönil iplik çeşidi sizin için uygun olacaktır. Fakat örneğin havlu yapımı için bir iplik tercih edecekseniz vizon iplik çeşitlerine göz atmanız daha uygun olur. Vizon şönil iplik yumuşak ve ipeksi yapısı ile bu tarz üretimler için daha uygundur. Eğer çocuğunuz için aktivite olarak alacağınız bir ürün arıyorsanız içinden tel geçen şönil iplik modellerine göz atabilirsiniz. Şönil etkinliklerinde kolaylıkla kullanabileceğiniz bu ürünlerin farklı renklerde üretimleri de mevcuttur. Yumuşak yapısı nedeni ile tercih edilen bu iplik türü, çocukların eğitici aktivitelerinde de büyük rol oynar. Hem eğitici hem de eğlenceli zamanlara aracı olan şönil, kullanım alanının genişliği ile dikkat çeker. Şönil iple hem oyun yaratabilir hem de yaratıcı üretimler gerçekleştirebilirsiniz. Farklı kullanım olanakları ile ihtiyaçlarınıza cevap veren bu ip çeşidi, makul fiyatlandırmalarla satışa sunulmuştur. Bütçenize uygun şönil ipi, ihtiyaç duyduğunuz alanı göz önünde bulundurarak temin edebilmeniz mümkündür.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery