Pergel

Pergel Fiyatları

125 Ürün gösteriliyor.
Pergel fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pergel modelleri ve Pergel fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pergel kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber Castell, Bigpoint, Maped, Südor, Brons. 125 adet Pergel fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Pergel Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pergel markası:

En Çok İncelenen Pergel Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Pergel Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 125 Pergel modeli içerisinde en ucuz Pergel fiyatı 1.3 TL iken, en yüksek Pergel fiyatı 635.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pergel fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Pergel fiyatı ise 31.46 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Pergel Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Pergel

Okullarda ve tasarım yerlerinde vazgeçilmez parçalarından biri olan pergeller, ilk ihtiyacınızı karşılayacak pek çok farklı çeşitte piyasada bulunur. Pergeller tasarımları bakımından üst kısımdan birbirleri ile birleşen ve iki ayrı sivri uçlu koldan meydana gelir. Tam olarak kullanım amacı çember çizmeye yaraması ve kısa mesafeleri ölçmenize yardımcı olmasıdır. Genellikle okullarda ve mimarlık alanlarında  geometrik bir çizim yapılması gerektiği zaman sıklıkla tercih edilen üründür. Aynı zamanda mimarlık dalında bir ölçü aleti olarak da kullanılır.  Matematikteki doğru parçaları teriminden gelen açıları ve bu açıların arasındaki mesafeleri pergele de kolaylıkla ölçebilirsiniz. Matematikte ölçü işlerinde pergel ile birlikte gönye aletinde kullandığınız zaman açıları daha doğru bir şekilde ölçebilirsiniz. Özellikle çocuğunuza pergel kullanımını öğrettiniz zaman çocuğunuzun matematikte çember ve yayları çizmekte gelişmesi matematik problemleri çözebilmesi açısından önem arz eder. Pergeli kullanırken ürünün kol kısımları ölçüm yaptığınız anda sıkı olması lazım. Bu yüzden pergel üretiminde kol kısımlarının birleşim yeri genellikle dişli yapılardan imal edilir.

Pergel Modelleri

Pergel iki koldan oluşan, mimari çizimlerde ve matematikteki geometrik işlemlerde kolaylık ve hesaplama yapabilmenize yarayan üründür. Pergel modellerinden birini kullanırken pergelin kolları arasında bulunan dişlilerine uç taktığınız zaman kullanmak istediğiniz ölçüde sabitleyebilir ve böylece milimetrik hata yapmanın önüne geçmiş olursunuz. Pergel kullanımı okullarda ve ofislerde oldukça yaygındır.  Pergel kolların birinde çizim yapabilmeniz için kurşun uç bulunur ve diğerinde ise gerici sabitleyebilmeniz için iğne bulunur. Bir pergel modelinde genellikle gerecin kendisi, çizim yapabilmeniz için ekstradan kurşun uçlar birbirinden farklı geometrik şekilleri çizebilmeniz için ilave konular yer alır. Bu sayede kurşun bittiği zaman bir  diğeri ile değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda pergelin bir diğer ucunda bulunan iğne ucu da köreldiği zaman sette bulunan diğer uçlardan birine takarak daha sağlıklı çizimler gerçekleştirebilirsiniz. Pergel modelleri sıklıkla metal malzemelerden üretilir.  Buna istinaden plastikten üretilen ürün genellikle okullarda çok sık bir şekilde kullanılır.  Pergel modelleri farklı renk ve çeşitlerde üretilir.  Bu renk ve çeşitlerden birini çocuğunuzun sevdiği bir model olarak tercih ettiğiniz zaman onun matematikle arasının daha iyi olmasına olanak sağlayabilirsiniz.  Çocuğunuza çizimi sevdirebilmek için bir pergel modeli satın aldığınızda ürün onun hoşuna gidecek bir renkte olması çizim tekniklerinin gelişmesi açısından da önemlidir.  Çemberlerin çok kolay bir şekilde çizilebilmesine imkan sağlayan pergel cetvel modelleri renk açısından alternatif sağladığı gibi genellikle metal ve beyaz olanlarda da mevcuttur. Birbirinden farklı pergel çeşitlerinden birini tercih ederek ürünün kullanım alanına da arttırabilirsiniz. Pergeller harita çalışmalarında da ölçek şeklinde kullanıldığı için harita kullanımına özel olarak elips çizimlerde oluşan pergel çeşitleri de üretilir. Bu çeşitleri aynı zamanda heykeltraşlar da kullanır ve bu ürünün üç kollu olması ile de oldukça sık tercih edilen ürünlerden biridir. Pergel modelleri birbirinden farklı çeşit alternatifleri ile çizimin kolaylaşabilmesi için üretilen ürünlerdir. Siz de çocuğunuz için okulda ya da ofisinizde kullanmanız gereken pergel modellerinden dayanıklı ve kaliteli bir ürünü tercih ederek çizimin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Pergel Fiyatları

Pergel fiyatları ürünün kullanım alanına göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda pergel fiyatları set halinde satıldığı zaman tekli ürünlere nazaran biraz daha  yüksek fiyatlarda piyasada bulunabilir. Set olarak pergel satın almak, ürünün kurşun ucunun da sivri kısmı yıprandığı zaman tekrar alışveriş zahmetinden kurtulmanıza yarar.  Aynı zamanda set halinde satılan ürünler uzun vadeye bakıldığı zaman tekli ürünlere göre daha ekonomik bir fiyatlarda satışa sunulur.  Pergel fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise set halinde satılan ürünün içerisinde hangi parçaların bulunduğu ve pergelin hangi malzemeden üretilmiş olduğu da fiyatlar konusunda etkin rol oynar. Daha iyi bir çizim tekniği geliştirebilmek için ekonomik seçenekler de bulunan pergel gönye modellerini tercih etmeniz daha doğru olur.  Birbirinden farklı çeşit alternatifi ile kullanıcının beğenisine sunulan pergel modelleri, daha iyi bir çizim gerçekleştirebilmenize olanak sağlar. Bu modellere göz atmak ve uygun fiyata pergel satışı yapan satıcılar arasında fiyat kıyaslaması yapmak için cami.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Pergel Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Pergel modellerinden birini satın almadan önce gövdesinin hangi malzemeden yapıldığını dikkat etmeniz elzemdir. Bununla birlikte pergel modeline sabit durma özelliğinin olup olmaması da size çizim esnasında kolaylık sağlaması açısından önemlidir.  Bu  sabit durma özelliği yeni başlayanlar için kolaylık sağladığından dikkat edilmesi gereken bir durumdur.  Geometrik çizim ürünlerini  ayrı olarak satın alma zahmetinden kurtulabilmek için bir pergel seti satın almanız daha doğru olur. Bu set içerisinde ihtiyacınız olacak tüm malzemeleri kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda setlerin içinde bulunan yedek parça malzemeleri ile uzun süreli bir kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda set halinde olan ürünleri taşıma çantası çok kolay bir şekilde taşıyabilir ve pergelinizin daha güvenilir bir durumda olmasını sağlayabilirsiniz. Daha uzun ömürlü bir pergel kullanımı sağlamak için metal malzemelerden üretilmiş olan pergel takımlarını satın almanız daha doğru olur.  Birbirinden farklı çeşit ve modellerde üretilen pergel setleri arasından sizde ihtiyacınıza en uygun olacak ürünleri bulunduran seti kolaylıkla bulabilir ve tercih edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery