Büyüteç

Büyüteç Fiyatları

119 Ürün gösteriliyor.
Büyüteç fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Büyüteç modelleri ve Büyüteç fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Büyüteç kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Ally, S-Link, Troy, Maped. 119 adet Büyüteç fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Büyüteç Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Büyüteç markası:

En Çok İncelenen Büyüteç Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Büyüteç Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 119 Büyüteç modeli içerisinde en ucuz Büyüteç fiyatı 1.77 TL iken, en yüksek Büyüteç fiyatı 1124.1 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Büyüteç fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Büyüteç fiyatı ise 62.05 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Büyüteç Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Büyüteç

Çevreyi başarıyla analiz eden ve inceleyen göz yapısında, uzak ve kısa mesafeleri algılamaya yarayan fonksiyonlar bulunur. Daha küçük yapıları incelemek için gereken yakınlaştırma fonksiyonu dışarıdan destek ile sağlanır. Bu destek genellikle yazılı ve görsel baskılar ile canlı ve cansız organizmaları yakından inceleme amacıyla tasarlanan büyüteç ve türevleridir. İncelenmek istenen görüntüyü tüm detaylarıyla net bir şekilde ortaya çıkaran ve algılamayı kolaylaştıran büyüteçler birçok farklı marka tarafından geliştirilir. Eğitim ve iş alanındaki kullanımlar olduğu gibi kişisel kullanımlar içinde ihtiyaçlara göre değişen büyüteç çeşitleri bulmak mümkündür. Özel bir mercek sistemiyle üretilen büyüteçler yakınlaştırma ve uzaklaştırma gibi detayları farklı derecelerde sunar. Zaman içinde dedektiflerin kullandığı tipteki mercekler sembol kullanımların ötesine tasarlanmaya devam eder. Başa takılabilen, masa üstü ve çanta boyu gibi değişen kullanım alanlarına göre üretilen büyüteçler geniş seçenek alanı sergiler. Modellerine ve kişisel kullanım tercihlerine göre farklı bütçe gruplarına yönelik ödeme seçeneklerini barındırır. Uygun bir büyüteç modelini belirlerken ön araştırma yapmak önemlidir.

Büyüteç Modelleri

Yaygın kullanımı ile temel optik araç-gereçlerinin başında gelen büyüteçler istenilen cisim ve görüntüleri istenilen ölçüde yakınlaştırmak için tercih edilir. Günümüzde çeşitli laboratuvar, okul ve çalışma alanlarında işlevsel bir kullanım sergileyen büyüteç modelleri kullanım türü, mercek ve ek özelliklerine göre farklı gruplara ayrılır. Masa üstü, kafa üstü, katlanır büyüteç ve el büyüteci temel gruplar arasında bulunur. Masa üstü büyüteç modellerinin birçoğu LED ışıklı olarak ek bir aydınlatma desteği sunar. Cam lensleri ortalama 6.85 x 4.25 inç olarak modeline göre değişiklik gösterir. Masa üstü modelleri yaklaşık olarak 220 ile 240 V arasında bir güç kapasitesine sahiptir. Aynanın optik gücünü gösteren diyoptri değeri genellikle 3+12 olan modeller masa üzerinde kolay bir kullanım sağlar. Kafaya şapka gibi takılabilen kafa üstü büyüteç modelleri güzellik merkezleri, dış mekan ve laboratuvar çalışmalarında  sıklıkla kullanılır. Hem aşağı hem de yukarıya ayarı yapılabilen vidalı başlığında ayarlanabilir LED ışık ile yüksek büyütme sağlayan esnek birleşik merceğe sahiptir. Üç kata kadar yakınlaştırma imkanı veren başlık tipi büyüteçler ortalama 2 ile 3 adet AAA sınıfı pil ile çalışma gösterir. LED ışıkların rengi bölgeyi rahat ve doğru inceleme açısından genel olarak beyazdır. Tekli lens çapı çoğunlukla 28 mm yakın olurken objektif boyutu ortalama 3.89 x 29 mm olur. Bir diğer yaygın olarak tercih edilen büyüteç modeli katlanır büyüteç çeşitlerinin büyük bir çoğunluğu ev ortamı gibi kişisel kullanım alanlarında değerlendirilir. Katlanabilir özelliği ve ergonomik tasarımıyla pratik kullanım sağlar. Modeline göre beş kata kadar büyütme yapabilen katlanır modeller bir yerden farklı bir yere taşımaya uygundur. Marka ve çeşidine göre değişen boyutlarının ortalama değeri 4.2 x 5.5 mm civarında olan katlanır büyüteçlerde kolay inceleme için LED ışık sistemi bulunur. Son olarak el tipi büyüteçler ortalama 40 grama yakın ağırlıklarıyla günlük kullanımlarda hafif ve pratik bir inceleme imkanı tanır. Yaklaşık 37 mm lens çapı sunan el büyüteçlerinin bazı modelleri LED ışık içermezken bazı modelleri içerir.

Büyüteç Fiyatları

Saat, mücevher işlemeleri, kitap inceleme, laboratuvar ve mühendislik çalışmaları gibi çeşitli alanlarda kullanım imkanına sahip büyüteç fiyatları modellerine, mercek ve objektif özellikleri ile ek işlevlerine göre değişiklik gösterir. Model olarak temelde el tipi, masa üstü tipi, başlık tipi ve katlanabilir tip olarak bulunan büyüteçler farklı fiyat seçenekleri sunar. Elektronik ve mercek özellikleri öne çıkan hem katlanabilir hem de masa üstü özellik gösteren büyüteç modellerinin maliyetleri, standart el büyüteçlerinin maliyetlerinden daha yüksektir. Katlanabilen büyüteç modelleri genel olarak başlık tipi modellerden daha hesaplıdır. Büyüteç mercek ve ışık özellikleri açısından kullanıcılara değişen maliyetler sunarken beraberinde bazı kullanım avantajları da getirir. Çapı ortalama değerlerde olan mercekler içinde yakınlaştırma oranı büyüteç fiyatlarını doğrudan etkiler. Üç kata kadar yaklaştırma yapabilen büyüteçler, beş kata kadar yakınlaştırabilen modellere göre daha düşük fiyatlar sergiler. LED ışık ve pil özellikleri fiyatı etkileyen diğer unsurların arasında yer alır. Işık seviyesinin düşük olduğu mekanlarda görme kolaylığı sağlayan LED ışıklar büyüteç fiyatlarını yükseltir.

Büyüteç Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Farklı çalışma alanlarında faaliyet gösteren büyüteçler canlı ve cansız maddelerin detaylı olarak incelenmesi için tasarlanır. Değişen mercek odakları cisimlerin farklı ölçeklerde algılanmasını sağlar. Bir büyüteç satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur. Büyütecin kullanım alanı bunların başında gelir. Kullanım amacına göre belirlenen büyüteç modeli için incelenmesi gereken bir diğer unsur mercek özellikleridir. Merceğin çapı ve lens nitelikleri büyütme oranını doğrudan etkiler. Karanlık ve loş ortamlarda kaliteli incelemeye olanak veren LED ışıklar bazı büyüteç modellerinde bulunur. Işıklı büyüteç modelleri ışığın yetersiz olduğu ortamlarda çalışma için gerekli ekstra ışığı sağlar ve maliyet olarak ışığı bulunmayan modellerden daha yüksek maliyetler sunar. Masa başı çalışamalar için masa üstü büyüteçler ideal olurken, özellikle dış mekanlarda taşınabilir kullanım sağlayan el tipi ve katlanabilir büyüteç modelleri ideal olur. Cimri.com sayfamız üzerindeki filtrelerden dilediğiniz büyüteç modelini fiyatları ile beraber inceleyebilir, satın alma aşamasında uygun büyüteç modellerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery