Yazı Tahtası

Yazı Tahtası Fiyatları

873 Ürün gösteriliyor.
Yazı Tahtası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yazı Tahtası modelleri ve Yazı Tahtası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yazı Tahtası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Samsung, Xiaomi, Bigpoint, IKEA. 873 adet Yazı Tahtası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yazı Tahtası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yazı Tahtası markası:

2021 yılı Yazı Tahtası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 873 Yazı Tahtası modeli içerisinde en ucuz Yazı Tahtası fiyatı 6.05 TL iken, en yüksek Yazı Tahtası fiyatı 23999.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yazı Tahtası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Yazı Tahtası fiyatı ise 157.12 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yazı Tahtası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yazı Tahtası

Okul hayatı bütün insanlar için yedi yaşında başlayıp çok uzun yıllar boyunca devam edebilen hayatın en büyük uğraşlarından biridir. Evrende var olan tüm bilimler düşünüldüğünde bilim insanları tarafından yüzyıllardır yapılan çalışmalar gelecek nesillere miras kalmış olup bu bilgiler eğitim kurumlarında küçük yaştan itibaren öğretilir. Tüm bu bilimler için çeşitli araçların ihtiyacı doğar temel olarak bir sınıfta bulunması gerekenler öğrencilerin oturması için kullanılan sıralar, defter, kalem gibi araçlardır. Fakat eğitmenin herkese hitap etmesini sağlayan yazı tahtası en önemli araçtır. Yazı tahtası sayesinde eğitmen eğitim gören herkese aynı anda hitap edebilir ve öğreteceği bilgileri yazı tahtasına yazarak öğrencilerle paylaşır. İnteraktif eğitimde farklı farklı yazı tahtası modelleri  bulunur. Tebeşir kullanılan yazı tahtaları herkes tarafından bilinen türdür ayrıca özellikle son yıllarda yaygınlaşan markör kalem kullanılan beyaz yazı tahtaları da vardır. Yazı tahtaları sadece okullarda değil ofislerde yöneticiler tarafından takım üyelerine bir konuyu anlatırken, önemli notların unutulmaması için, kişisel çalışmalarda kullanılabilir. 

Yazı Tahtası Çeşitleri

Yazı tahtaları eğitim ve bilgilendirme için bu kadar önemli olduğundan gelişime önem veren her yerde kullanılabilir. Özellikle eğitim kurumlarında teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin mutlaka kullanılan araçlardır. Kişisel olarak evlerde de kulanılabilir. Kullanıcı kendine ait kişisel notlarını alabilir veya bir problem üzerinde çalışırken tahta kullanmak çok daha faydalı olabilir. Yazı tahtalarının birçok çeşidi vardır. Kara tahtalar en yaygın bilinen yazı tahtalarıdır. En eski zamanlardan itibaren kullanılan kara tahtalarda yazı aracı olarak tebeşir kullanılır. Tebeşir kireç benzeri bir maddeden üretildiği için bu yazı tahtalarının kullanımı son derece ekonomiktir. Sadece toz kaldırması konusunda dikkatli olmak gerekir. Yazı tahtası beyaz ise markör kalem kullanılarak yazı yazılır. Tahtanın yüzeyi pürüzsüzdür ve markör kalemle yazıldıktan sonra özel silgisiyle yazı kolayca silinir. Temizliği son derece kolaydır ve toz oluşumu gibi durumlar meydana gelmez. Bu tahtalar ışık vurduğunda parlama konusunda minimum seviyede sorun teşkil eder. Yazı tahtaları duvara monte edilebildiği gibi monte etmek için uygun alan olmaması durumunda ayaklı olarak da kullanılabilir. Yazı tahtası ayaklı olduğunda belirli bir alanda sabit kalmak yerine farklı yerlere de götürülebilme avantajına sahip olunur. Çoklu kullanım alanlarında özellikle tercih edilen yazı tahtası çeşitlerindendir. Yazı tahtaları, okula başlamamış çocukların gelişimlerinde öğrenmeyi etkili hale getirmek için evlerde de kullanılır. Ebeveynler tarafından özellikle tercih edilen yazı tahtası çift taraflı özelliğiyle aynı anda hem kara tahta hem de beyaz tahta şeklinde kullanılır. Bu model ayaklı olup tahtanın bir tarafı tebeşirle kullanıma uygundur, diğer tarafı ise markör kalemle kullanılabilecek beyaz tahtadır. Çocukların eğlenerek yeni bilgiler öğrenmelerine yardımcı etkili bir yazı tahtası modelidir. Büyük boyutlarda yazı tahtasına ihtiyaç duymayanlar için de yazı tahtası 50x70 boyutlarında bulunabilir. Bu ürün az yer kaplaması ve her yere kolaylıkla taşınabilmesi nedeniyle tercih edilebilir. Kişinin tercihine bağlı olarak hem çalışma masasının üzerinde kullanılabilir hem de duvara asılabilir. Küçük alanlar için son derece kullanışlı bir üründür. 

Yazı Tahtası Fiyatları

Yazı tahtaları ahşap malzemeden üretildikleri için fiyat açısından son derece uygundur. Yazı tahtası fiyatları ürünün boyutlarına göre değişiklik gösterebilir. Kara tahta fiyatları beyaz tahta fiyatlarına göre çok daha uygundur. Ayrıca yazı tahtası ayaklı olması durumunda fiyat olarak daha farklı olabilir. Ahşap işleme ayak desteği ile metal malzemeden üretilen ayak desteği arasında da fiyat farkları oluşur.Kullanıcı yazı tahtasının kullanılacağı alana göre tercihini yapabilir. Yazı tahtası kullanımının ekonomik olması isteniyorsa tebeşir kullanılan kara tahtalar tercih edilebilir. Beyaz tahtalarda markör kalem kullanımı,tahtanın kullanımında bütçe oluşturabilir. Yazı tahtalarında kullanılan bir özellik olan manyetiklik ise kullanıcılar tarafından büyük kolaylık sağlayıp fiyat farklılığı oluşturabilir. Manyetik özellik sayesinde yazı tahtasına istenilen notlar magnetler yardımıyla yapıştırılabilir. Çift taraflı yazı tahtalarında fiyatlar ise tek taraflı olan modellere göre daha farklı olur. Ayrıca ayaklı tahtaların alt bölümüne eklenen araç koyma bölmesi de kullanıcılar tarafından beğenildiği gibi fiyat konusunda fark oluşturabilir. 

Yazı Tahtası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yazı tahtası satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bunlardan ilki yazı tahtasının kullanılacağı alanı göz önünde bulundurarak tahtanın büyüklüğünü alana göre tercih etmek olmalıdır. Ayrıca tahtanın kullanılacağı alanda monte edilebilecek duvar yok ise ayaklı olanlar tercih edilmelidir. Kara tahta satın alırken tebeşirle kullanımda meydana gelebilecek toz durumu düşünülerek karar vermek gerekir. Tahtanın kullanılacağı ortam bu duruma uygun değilse beyaz tahta tercih edilmelidir. Çocuklar için yazı tahtası tercih edilirken öncelikle tahtanın düşmeyecek şekilde sağlam ayaklar üzerine monte edilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Çocuklar için ayrıca tahtanın üretiminde kullanılan malzemelerin kanserojen olmaması da satın alma sırasında göz önünde bulundurulması gereken noktalardandır. Manyetik özellikli yazı tahtası tercih edilirken manyetik özelliğin etkisini kontrol etmek de kullanıcıya satın alma sırasında avantaj sağlar. Üç ayaklı yazı tahtaları da satın alma sırasında güvenlik açısından doğru bir seçenek olur. Ayrıca yazı tahtasının korumalı kenarlıklarının da doğru şekilde uygulandığından emin olmak tahtayı kullanırken düşme ve bunun sonucunda yaralanma gibi kazaları önlemiş olur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery