Ofis & Kırtasiye

Ofis & Kırtasiye Fiyatları

76959 Ürün gösteriliyor.
Ofis & Kırtasiye fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ofis & Kırtasiye modelleri ve Ofis & Kırtasiye fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ofis & Kırtasiye kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kalem & Yazı Gereçleri, Sanatsal Malzemeler, Ofis Malzemeleri, Defter & Kağıt Ürünleri, Ofis Makineleri (Araçları). 76959 adet Ofis & Kırtasiye fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Ofis ve Kırtasiye Malzemeleri

Ofis ve kırtasiye malzemeleri güncel olarak pek çok kişinin kullandığı malzemelerdir. Bu eşyalara her an ihtiyaç duyabiliriz. Evde, okulda, ofiste ve daha farklı alanlarda da kullanımları mevcuttur. Başlıca ofis malzemelerinden bahsedecek olursak; ofis sandalyesi, yazıcı, delgeç, a4 kâğıdı, zımba gibi eşyaları sayabiliriz. Başlıca kırtasiye malzemelerini ise kalem, kâğıt, silgi, cetvel, makas, yapıştırıcı çeşitleri, bant gibi malzemelerdir diyebiliriz.

Ofis ve Kırtasiye Malzemeleri

Ofis kırtasiye ürünlerini birkaç kategoride ele almak mümkündür. Bu kategorileri kullanım amaçlarına göre, kullanıldıkları yere göre sıralayabiliriz. Birkaç tanesini sıralayacak olursak:

  • Kalem ve Yazı Gereçleri: kalem ve yazı gereçleri çizim yapmak, yazı yazmak için kullanılan okul malzemeleri, iş yeri gereçleri, teknik malzemelerin tümüne verilen addır. Kalem ve yazı gereçleri içinde mekanik kurşun kalem, dolma kalem, tükenmez kalem, jel mürekkepli kalem, keçe uçlu kalem, fosforlu kalem, kurşun kalem gibi kalem çeşitleri sayılabilir. Bunların dışında da kalem kartuşu ve mürekkebi, kalem setleri, teknik çizim ve grafik kalemi, markör kalem, silgi, kalemtıraş, kaligrafi kalemi, CD kalemi, asetat kalemi, silinebilir kalem, yazı tahtası kalemi gibi çeşitler de bulunmaktadır.
  • Sanatsal Malzemeler: özellikle de resim sanatı icra edenler tarafından tercih edilen malzemeler aynı zamanda okulda ve iş yerlerinde de kullanılabilmektedir. Bu malzemelerden bazıları; akrilik boya, pastel boya, yağlı boya, kuru boya kalemleri, sulu boya, fırçalar, tuval, cam boyası, ebru boyası, kumaş boyası, guaş boya, yüz ve parmak boyası, mum boya, granit boya, sedefli boya, rölyef pasta, boncuk boya, keçe, yaldız boya, terebentin ve şövale gibi malzemelerdir.
  • Ofis Malzemeleri: genel olarak masa başı çalışanların ihtiyaç duyduğu malzemelerdir. Bu malzemelerden bazıları: dosya, klasör, kalemlik, delgeç, ayraç, zımba makinesi, yapıştırıcı, zımba teli, makas, Sümen takımı, ofis kırtasiye seti, kaşe, ofis seti, kartvizitlik, bant makinesi, ataş, evrak rafı, toplu iğne ve raptiye, para kasası, arşiv kutusu, kıskaç, zımba teli sökücü, evrak tutucu, proje kutusu ve çekmeceli raf gibi malzemelerdir.
  • Ofis Araçları: ofislerde kullanılan ve masa başı iş yapan tüketicilere kolaylık sağlama amaçlı üretilmiş olan ürünler ofis makineleri adı ile de satılmaktadır. Bunların başlıca ürünleri: hesap makinesi, projeksiyon, projeksiyon perdesi, kâğıt imha makinesi, kâğıt kesme makinesi, etiket makinesi, projeksiyon askı aparatı, para sayma makinesi, ciltleme makinesi ve faks makinesi tarzında ürünlerdir.
  • Kâğıt Ürünleri: bu ürünler okullarda, ofislerde ve ihtiyaç duyulan her alanda kullanılan kâğıt ve malzemelerinden yapılmış, genellikle yazı yazmaya yarayan ürünlerdir. Örnek vermek gerekirse: defter, etiket, not defteri, fotokopi kâğıdı, spiralli defter, ciltli defter, resim defteri, zarf, matbu evrak, davetiye, ajanda, renkli kağıtlar, resim kâğıdı, güzel yazı defteri, müzik defteri ve takvim gibi malzemeler kâğıt ürünleri içinde yer alırlar.
  • Okul Malzemeleri: her eğitim ve öğretim yılında gerek öğrenciler gerek de eğitimciler tarafından kullanılan malzemelerin tümü okul malzemeleridir. Okul malzemeleri arasında sayabileceğimiz birkaç malzeme şunlardır: kalem kutusu, suluk, okul etiketi, pano, büyüteç, tebeşir, abaküs, harita ve küre, mikroskop, blok flüt, akıllı tahta gibi ürünler.
  • Okul ve Evrak Çantaları: okul çantaları tüm eğitim hayatı boyunca öğrenciler tarafından kullanılan çanta çeşididir. Evrak çantaları da hem okul hem de çalışma hayatında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünlerin önde gelen çeşitleri; okul çantası, beslenme çantası, evrak çantası ve resim çantasıdır.
  • Elişi Malzemeleri: elişi malzemeleri genel olarak okullarda karton, elişi kâğıdı, mukavva gibi ürünler kullanılarak hazırlanan tasarım ürünlerdir. Bu ürünlerin içinde en çok tercih edilenler genel olarak; oyun hamuru çeşitleri, kil, fon karton, mukavva, elişi kağıdı, boyama önlüğü, krampon kağıdı gibi ürünlerdir.
  • Ölçü ve Çizim Malzemeleri: ölçü ve çizim malzemelerinin genel kullanım alanları okullar, ofisler, teknik çizim yapılan yerler olarak açıklanabilir. Çizim ve ölçü malzemeleri içinde başlıca sayılabilecek malzemeler; cetvel, gönye, pergel, çizim masası, sıvı silici, şerit düzeltici, ölçü ve çizim seti gibi malzemelerdir.

Bu saydığımız malzemeler tabi ki tüm ofis kırtasiye malzemeleri değildir. Bu yazdıklarımız yalnızca birkaç başlık altında sayılabilecek ofis ve kırtasiye ürünlerinin ufak bir bölümüdür.

Ofis Kırtasiye Malzemeleri Fiyatları

Ofis kırtasiye malzemeleri fiyatları da bu ürünler oldukça fazla kategoriye ve birbirinden farklı çeşitlere sahip olduğu için oldukça değişiklik göstermektedir. Çok fazla çeşit olduğu için fiyatlar hakkında bilgi vermek de oldukça zor olmaktadır. Örnek olarak 0,30 TL değerinde bir zarf da ofis ve kırtasiye malzemesidir; 10.000 TL değerinde olabilen bir projeksiyon makinesi de… Bu nedenle bahsedilen bu ürünlerin fiyatlarını ofis kırtasiye malzemeleri markalarına göre ve kategorilere göre araştırmak daha doğru olacaktır.

Kullanım alanı ve ürünlerin kendi kalitesine göre düşük bütçelerden yüksek bütçelere kadar değişiklik gösteren ofis ve kırtasiye malzemeleri her yerde farklı fiyatlara satılabilmektedir. Bu ürünlerin satıldığı yerlere göre de fiyatlarının geniş bir aralıkta değiştiği görülmektedir. Ortalama olarak kaliteli denebilecek düzeyde ve genel ihtiyacı karşılayabilecek ofis ve kırtasiye malzemelerini detaylı bir araştırma sonucu kolayca bulmak mümkündür. 

Ofis Kırtasiye Malzemeleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ofis ve kırtasiye malzemeleri çok geniş bir çeşit yelpazesine sahip oldukları için bu ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kullanım amacıdır. Satın alacağınız ürüne uzun süreli kullanım için mi ihtiyaç duyuyorsunuz yoksa günlük kullanım için yani ödevler ya da projeler için mi ihtiyaç duyuyorsunuz sorusu da oldukça elzemdir. Çünkü eğer uzun süreli bir kullanım amacınız varsa olabildiğince kaliteli bir ürün satın almanız sizin için uzun vadede daha karlı bir alışveriş olacaktır. Ancak eğer yalnızca günlük işler için, ödev malzemesi olarak ya da kısa süreli projeler için kullanacaksanız kalitenin o kadar uzun vadede önemi yoktur. Bu konuda daha da önemli olan şey fiyatının daha uygun bir yelpazede yer almasıdır. 

Ayrıca özellikle kırtasiye ürünlerinde ve çocukların kullanacağı ürünlerde sağlık koşullarına dikkat etmek gerekmektedir. Satın aldığınız ürünlerde kanserojen madde bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çocukların kullanacağı silgi gibi kırtasiye ürünlerinde parfüm gibi maddelerin bulunmaması da sağlık açısından oldukça önem arz etmektedir. 

Dikkat etmeniz gereken başka bir konu da uğraştığınız işte profesyonel misiniz yoksa başlangıç seviyesinde amatör bir kullanıcı mısınız sorusudur. Profesyonel ürünler genelde daha yüksek kalitede üretilirler ve daha yüksek fiyatlar ile satışa sunulurlar. Daha amatör ürünler ise genel olarak ortalama bir kalite ya da daha düşük kalitelerde üretilirler ve bununla doğru orantılı olarak da daha uygun fiyatlar ile satışa sunulurlar. 

Kırtasiye malzemeleri ve ofis gereçleri arasında belki de en büyük dilime sahip olan kalemleri satın alırken de dikkat etmeniz gereken pek çok nokta olabilir. Bunlardan ilki kişisel kullanım için mi yoksa iş yeri için mi alındığı olabilir. Kişisel kullanım için satışa sunulan kalemler daha eğlenceli tasarımlara sahip olabilmektedir. Ancak eğer iş yerinizde kullanacaksanız daha ciddi bir tasarıma sahip kalem almak isteyebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play