Resim Defteri

Resim Defteri Fiyatları

623 Ürün gösteriliyor.
Resim Defteri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Resim Defteri modelleri ve Resim Defteri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Resim Defteri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber Castell, Bigpoint, Gıpta, Talens, Daler Rowney. 623 adet Resim Defteri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Resim Defteri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Resim Defteri markası:

2021 yılı Resim Defteri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 623 Resim Defteri modeli içerisinde en ucuz Resim Defteri fiyatı 0.99 TL iken, en yüksek Resim Defteri fiyatı 329.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Resim Defteri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Resim Defteri fiyatı ise 25.73 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Resim Defteri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Resim Defteri

Resim bir iletişim şeklidir ve resim çizmek terapi niteliğinde bir eylemdir. Ayrıca çocuklarınızın beceri, algı ve yaratıcılığını arttırmak gibi birçok faydaya da sahiptir. Aynı zamanda özgüven de tazeleyen resim çizmek, bazen bir hobi bazen de profesyonel bir iş olabilir. Hobi olarak ya da profesyonel anlamda çizilen resmin başarısını, yansıtıldığı alan belirler. Yani çizilen resmin iyi olabilmesi için kullanılan resim defterinin önemi büyüktür. Birinci sınıf kağıtlarla üretilen ve amacına uygun bir resim defteri sayesinde harika resimler çizebilirsiniz. Resim defteri ilkokul çağlarından bu yana çantalarınızın en eğlenceli demirbaşları arasındadır. Boy boy, çeşit çeşit resim defterleri, kırtasiye reyonlarında kendini hemen belli eder. Çocuklar için de sayısız faydası olan resim yapmak, resim defterlerinin renkli tasarımları sayesinde eğlenceli aktiviteler haline gelir. Sanatsal aktiviteleri üst noktaya taşıyan resim defterleri, kullanım amacına göre çeşitlendirilir. Her ihtiyaca ve tercihe uygun resim defterleri ile resim becerilerinizi de ortaya çıkarabilirsiniz. Resim defterleri, kullanım bakımından da avantajlı seçenekleri ile mevcuttur.

Resim Defteri Çeşitleri

Resim defterlerinin çeşitleri, kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenlikler; kullanılan kağıt boyutu, kalınlığı ve yaprak sayısı gibi detaylar olabilir. Günlük kullanıma uygun olan resim defterlerinin boyutları, profesyonel kullanım için kullanılan ürünlere göre daha küçük olabilir. Kağıt yapısı ve yaprak sayısı dışında defterlerin tasarımları da farklılık gösterir. Kağıt kalınlığı yüksek olan resim defterleri, boyutları ne olursa olsun kara kalem çalışmalarından ziyade guaj ve sulu boya çalışmaları için tercih edilir. Ayrıca kalınlıkları sayesinde bu çalışmaların diğer sayfalara etki etmemesini sağlar. Bu tarz kağıt kalınlığı yüksek defterleri, hem çocuğunuzun sanatsal yönlerini geliştirmek, hem de kendi profesyonel kullanımlarınız için tercih edebilirsiniz. Sayfa sayıları tamamen kullanım sıklığınıza ve tercihlerinize göre belirlemeniz gereken bir detaydır. Resim defteri boyutları arasında yer alan 35x50 resim defteri, çocuklarınızın resim derslerinde kullandıkları günlük kullanıma uygun defterler arasındadır. Bu ölçüdeki defterler de farklı tasarım ve modelleri ile çok çeşitli şekillerde üretilir. Özel sayfa büyüklükleri ile çocuklarınızın hayal gücünü tam anlamı ile ortaya koymasına yardımcı olur. Teknik çizimlere uygun olan A4 teknik resim defteri çeşitleri, milimetrik özelliklere sahiptir. Ayrıca bu teknik çizim defterlerinin dikey modellerinin kullanımı daha yaygındır. Farklı yaprak sayıları ve sert kapak yapıları ile eğilme ve bükülmelere karşı dayanıklıdır. Mühendis ve mimarların çizimlerini yaparken kullandıkları resim defteri çeşididir. Teknik çizimler için uygun olan bir diğer defter boyutu ise A3 resim defteridir. Boyut olarak A4 teknik resim defterlerinden daha büyüktür. Oldukça büyük olmalarından dolayı üniversite düzeyi profesyonel çizimlerde tercih edilir. Ayrıca profesyonel sanatçıların da sanatsal eserleri için kullandıkları defterlerdir. Resim defterinin kağıt yapıları ve boyutları gibi detaylar dışında, dış tasarım ve kapak yapıları da farklılık gösterebilir. Spiralli, el yapımı ve klasik defter olarak tasarlanabilir. Bu tasarımlar da yatay ve dikey olarak çeşitlendirilir. Ayrıca kapak yapılarının sertliği de değişiklik gösterir. Kapak yapısı sert olan defterleri tercih ederek çalışmalarınızı zarar görmeden, uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Çizmeyi seven her yaş, beklenti ve kullanıma uygun resim defteri, üreticiler tarafından sürekli geliştirilerek üretilmeye devam eder.

Resim Defteri Fiyatları

Resim defteri fiyatları belirlenirken kullanılan kağıdın kalitesi ve kalınlığı önemli bir rol oynar. Çünkü kağıt kalitesi düşük bir resim defteri ile istenilen düzeyde başarılı çizimler yapılamayabilir. Ayrıca kağıt kalınlığı yüksek resim defterleri ile de özel çalışmalar en kaliteli şekilde yapılabilir. Resim defterlerinin boyutları da fiyat konusuna etki eden bir diğer noktadır. Daha çok öğrencilerin kullanımı için uygun olan 35x50 boyutundaki resim defterleri, profesyonel kullanım için uygun olan defterlere göre daha hesaplı olabilir. Teknik çizimler için uygun olan A4 teknik çizim defterleri, milimetrik özelliklere sahip özel ürünlerdir. Bu ürünlerin özellikleri, fiyatlarının da aynı şekilde belirlenmesini sağlar. Özel yetenekler için uygun olan bir diğer boyut da A3 resim defterleridir. Profesyonel sanatçıların kullanımına uygun olan bu defter çeşitleri de standart ürünlere göre daha maliyetli seçenekler olabilir. Ayrıca spiralli defterler, klasik defter modellerine göre daha kullanışlı oldukları için fiyat olarak da daha yüksek olabilir. Son olarak resim defteri fiyatlarına doğrudan etki eden detay defterin yaprak sayısıdır.

Resim Defteri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Resim defterinin rengarenk çeşitleri arasından tercih yapmanız zor olabilir. Çünkü ihtiyacınızın dışındaki bütün modelleri de almak isteyebilirsiniz. Fakat tam olarak ihtiyacınıza uygun bir defter almak için bazı noktaları gözden kaçırmamanız gerekir. Çocuğunuzun resim derslerinde ya da hobilerinde kullanması için 35x50 boyutlarında resim defterleri, en uygun seçenektir. Teknik çizimler yapıyorsanız A4 teknik çizim defterlerinin milimetrik özellikleri, işlerinizi çok kolaylaştırabilir. Ayrıca teknik çizimlerinizi daha rahat yapabilmek için bu defterlerin dikey modelleri arasından bir ürün satın alabilirsiniz. Profesyonel işlerinizi yansıtabileceğiniz bir deftere ihtiyacınız varsa A3 boyutundaki defterleri tercih edebilirsiniz. Resim defteri büyük boy seçenekleri ile profesyonel işler için daha uygun seçenek haline gelir. Guaj boya ve suluboya gibi ürünlerle resim çizmek tercihinizse kalın kağıt yapısı olan defterler arasından seçim yapmanız gerekir. Çizdiğiniz resimleri zarar görmeden koparmak istiyorsanız spiralli defterleri inceleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery