Pastel Boya

Pastel Boya Fiyatları

854 Ürün gösteriliyor.
Pastel Boya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pastel Boya modelleri ve Pastel Boya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pastel Boya kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Faber-Castell, Pastel, Talens, Pebeo. 854 adet Pastel Boya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Pastel Boya

Resim yapmak, bir şeyler çizip renklendirmek, her yaştan insan için ilgi çekici olabilir. Resimler farklı yöntemler ve bununla beraber farklı araçlar kullanılarak yapılabilir. Bu araçlar arasında bulunan pastel boyalar da en bilinen yöntemler arasında yer alır. Pastel boyaların kapatıcı özellikleri kullanım yaygınlığının artmasını sağlayan etkenler arasında yer alır. Üst üste renkler boyamaya olanak tanımasa da istenildiğinde kağıttan silinebilir. Uygun bir kağıt kullanıldığında kazınma yoluyla kağıttan silinebilir veya üzerine farklı bir renk boyamaya olanak tanır. Pastel boya, genel olarak basit düzey resimler için kullanılır. Bunun yanında pastel boya kullanılarak yapılmış profesyonel tablolar da bulunur. Tarihte bunun örneklerini de görebilmek mümkün. Pastel boyalar özellikle çocukların okul hayatında oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olur. Çocukların ilk tanıştıkları boya malzemeleri arasında yer alan pastel boyalar kolay ve efektif kullanımıyla tercih edilir. Hemen hemen her renkte pastel boyalar bulabilmek mümkün. Pastel boya özellikleri, üretici firmanın tasarım ve üretim faaliyetlerine göre farklılık gösteriri. Farklı özelliklerde kullanıcılar için geliştirilen pastel boya çeşitleri bulunur. 

Pastel Boya Çeşitleri

Birçok farklı üretici tarafından kullanıcılara sunulan pastel boya çeşitleri kullanıcıların beklentileri doğrultusunda farklı özellikler barındırır. Pastel boya seti olarak kullanıcılara sunulan 8’li 12’li 24’lü ve daha birçok boyutta setler bulunur. Bu setlerde pastel boya kalemi sayısına göre çeşitlilik oluşur. Pastel boya üst üste boyanarak renk elde edilmesi zor bir araç olduğu için bu setlerde birçok renk seçeneği bulunur. Set büyüdükçe renk sayısı ve aynı rengin birçok tonunun bulabilmek mümkün olur. İçinde bulunduğu kap şekline göre de birçok farklı kutulu pastel boya modelleri bulunur. Plastik veya kartondan yapılmış minimal ölçekli kutuların yanı sıra çanta gibi taşıma imkanı sunan kutular bulunur. Resim çantasının veya başka bir çantanın içerisinde taşınmaya uygun olarak karton kutular hafif ve az yer kaplayan özelliklerde olur. Tek başına taşınmaya uygun olan çanta şeklindeki kutular ise sert dış yüzeyi ile boya kalemlerini korur ve taşınma aparatı sayesinde kolay bir kullanım imkanı sunmayı amaçlar. Boya şekli olarak da farklı modelleri bulunur. Üçgen pastel boya modelleri rahat bir tutuş imkanı sağlayarak kolay bir kullanım imkanı sunmayı amaçlar. Aynı zamanda tutuş sırasında boyanın ele bulaşmayacağı şekilde üretilir. Bu durum bazen bir kaplama yoluyla olabilirken bazen de boya kaleminin kendi özelliğiyle sağlanır. Pastel boyalar kendi içerisinde kimyasal olarak üç farklı türle bilinir. Bunlar toz pasteller, yağlı pasteller ve sert pasteller adlarıyla kullanıcılara sunulur. Toz pasteller resim yapılan zemine tutunabilmek için ekstra bir maddeye ihtiyaç duyar. Bu sebeple daha çok profesyoneller tarafından kullanıldığı görülür. Yağlı pasteller ise daha parlak görünümler elde etme amacıyla kullanılır. Yüzeyde yayılma özelliği gösterir ve çıkmayacak şekilde yüzeye yapışır. 

Kuru pastel boyalar ise yaygın olarak kullanılan ve bilinen pastel boya kalemleri olarak kullanıcılara sunulur. Boya kalemi şeklinde rahat bir kullanımı bulunur. Yüzeyde dolgun bir renk bırakır. Farklı markalar tarafından üretilen pastel boyalarda renk tonları farklılık gösterebilir. Aynı zamanda pastel boyaların kalın-ince, uzun-kısa modelleri bulunur. Kullanıcı profillerine göre farklı ebatlarda pastel boya kalemi bulunabilir. 

Pastel Boya Fiyatları

Pastel boya fiyatları birçok farklı üretici ve pastel boya çeşidi olduğundan farklılık gösterir. Toz pastel boyalar, yüzey tutucu malzemeyle kullanılması gerektiği için yüksek maliyetli olur. Yağlı pasteller ise boya kalitesi ve miktarına göre farklı fiyatlandırmalara sahip olur. Kuru boyalar ise kendi içerisinde bazı özelliklere göre fiyatlandırılır. Renk skalası bu noktada belirleyici faktör olur. Pastel boya setindeki renk imkanlarının artması fiyatlarındaki artışı da beraberinde getirir. Pastel boya kutuları fiyatlar üzerinde etkisi olan noktalar arasında yer alır. Çanta şeklinde taşınma imkanı sunan, boya kalemlerini koruyabilecek malzemelerle üretilmiş kutulara sahip modeller yüksek fiyatlı olabilir. Pastel boya markaları üretmiş oldukları boyaların şekillerine göre de fiyatlandırmalarını belirleyebilirler. Uzun süreli kullanım sunmayı amaçlayan büyük kalıplı pastel boyalar görece yüksek fiyatlı olabilir. Üretici markanın da fiyatlar üzerinde etkisi olur. Kalitesi onaylanmış markaların ürünleri, farklı kalite ve renk seçenekleri ile farklı fiyatlar sunabilir. Farklı bütçelere hitap edebilen pastel boyalar bulunur. Cimri.com’un kullanıcılar için sunduğu hizmetlerden faydalanarak uygun bir pastel boya bulmak mümkündür.

Pastel Boya Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kullanım durumunda istenildiği gibi değişiklik yapılamayacağı için pastel boya satın alırken hassas davranmak gerekir. Öncelikle kullanım durumuna göre uygun pastel boya çeşidini seçmek gerekir. Kuru pastel boya kalemi alınacağı zaman boyanın içerisindeki kalem miktarına bakmak gerekir. Yeterli renk seçeneğine sahip boyalar tercih edilerek uygun bir kullanım sağlanabilir. Kullanım miktarına göre farklı ölçülerdeki boya kalemlerinin uygun olanlarını seçmek de ekonomik olarak yarar sağlayabilir. Kullanım alanına göre sürekli taşıma gereksinimi oluşabilecek durumlarda çanta kabı bulunan pastel boyalar tercih edilebilir. Minimum yer kaplama ve ağırlığın tercih edildiği durumlarda ise karton kaplı pastel boya modelleri tercih edilebilir. Kullanım rahatlığı açısından da üçgen şekilli ele oturan modeller tercih edilebilir. Yağlı pastel boya modellerinde ise renklerin parlak ve kendini belli eden pigmentleri olduğunu bilerek seçim yapmak gerekir. Bu gibi bazı noktalara dikkat edilerek uygun bir pastel boya seçimi yapmak mümkün olur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play