Pastel Boya

En Ucuz Pastel Boya Fiyatları

710 ürün gösteriliyor.
Pastel Boya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pastel Boya modelleri ve Pastel Boya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pastel Boya kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber-Castell, Bigpoint, Pastel, Talens, Winsor Newton. 710 adet Pastel Boya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Pastel Boya Tekniği Nedir?

İlkokulda hayatımıza giren bir boya çeşidi olan mum boya olarak bilinen pastel boyaları uygularken belirli konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. İyi bir sonuç almak istiyorsanız biraz boyayı tanımalı ve ona uygun hareket etmelisiniz. Bu boya çeşidine uygun ön yüzeyi dokulu kağıtlar bulunmaktadır. Bu kağıtları elde ederek üzerine boyama yapmanız işinizin kalıcılığı açısından oldukça önemlidir. Pastel boyayı fırça gibi herhangi bir yardımcı malzemeye ihtiyaç duymadan elinize alıp uygulayabilirsiniz fakat elinize aldığınız boyayı kalem tutar gibi tutmak yerine genel olarak yatay bir şekilde tutarsanız daha doğru bir sonuç alırsınız. Uygulama sırasında işinizdeki formları yönlerine göre boyarsanız daha doğru ve sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz. Örneğin, işinizde silindiri ifade eden bir form varsa ve üzerinde boyama yapıyorsanız boyanızın yönü de yatayda yani silindirin kavisli yüzeyini anlatan yönde yaylar yaparak kâğıda aktarmalısınız. Böylelikle iki boyutlu bir yüzeyde üç boyutluluk hissini yakalamış olursunuz. Ayrıca bu tekniği uygularken öncelikle her zaman açık renklerden başlamalısınız. Bunun nedeni, açık renkleri kolaylıkla koyultabilirsiniz fakat koyu renkleri açmanız ne yazık ki mümkün değildir.

Renkleri karıştırarak iş yapmak oldukça eğlencelidir. Üst üste binen noktalarda renkler karışarak farklı ara tonları ve renkleri verir ve böylelikle size özgü güzel sonuçlar elde edersiniz. Bu boya çeşidinde farklı renkler elde etmek mümkündür fakat diğer çeşitlerde olduğu gibi istediğiniz rengi palet üzerinde elde edemeyeceğiniz için ancak işinizin üzerinde elde edebilirsiniz. Bu da renkleri biraz şansa bırakmanıza neden olacağı için bazı durumlarda dezavantaj olabilir. Bu nedenle eğer belli bir renk kullanacaksanız bunu hazır renklerden kullanmanız daha doğru bir yol olacaktır.

Bu boya çeşitlerini Cimri.com’un sunduğu kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklerden elde edip biraz vakit geçirdiğiniz taktirde kendi deneyimlerinizle daha iyi tanıyacağınıza emin olabilirsiniz.

Pastel Boya Fiyatları Nelerdir?

Genel olarak oldukça uygun fiyatlı olan bu kırtasiye malzemeleri tekli ya da 12’li 36’lı ya da 48’li gibi setler halinde satılmaktadır. Genel olarak markaların kalitesine göre fiyatlandığı gözlenen bu ürünlerin her bütçeye uygun çeşitleri bulunmaktadır.

Derwent, Stabilo, Talens ve Monami gibi oldukça kaliteli markaların en uygun fiyat sıralamalı ürünlerini Cimri.com’dan hemen ulaşabilirsiniz!