track source
track source

Fırça

Fırça Fiyatları

1944 Ürün gösteriliyor.
Fırça fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Fırça modelleri ve Fırça fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Fırça kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Diğer, Faber Castell, İzeltaş, Bigpoint. 1944 adet Fırça fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Fırça Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Fırça markası:

2021 yılı Fırça Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1944 Fırça modeli içerisinde en ucuz Fırça fiyatı 1.5 TL iken, en yüksek Fırça fiyatı 2943.98 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Fırça fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Fırça fiyatı ise 28.89 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Fırça Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Polisan No:1 Pro Multi Fırça
Polisan No:1 Pro Multi Fırça
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Fırça

Resim yapmak için birçok farklı ekipmana ihtiyaç vardır. Bunlardan en önemlileri de fırçalardır. Fırçalar olmadan da resim yapılabilir fakat istenen randımanı almak pek mümkün değildir . Her işlem için farklı bir fırça olduğu gibi her boya çeşidinin de fırça şekli farklıdır. Resim sanatı, seramik boyama, ahşap boyama gibi birçok farklı alanda kullanımı sağlanan  fırçaların en aktif kullanım alanı resim sanatıdır. Geçmişten bugüne çok çeşitli yenilenmelerden geçen fırçalar önceleri at kılından yapılırdı. Şimdilerde bir çok materyalle üretimi sağlanan fırçalar çeşitli sınıflara ayrılır. Kalite ve kategori olarak çok geniş bir skala sunan fırça çeşitleri arasından Seçim yapmak için kullanım alanınızı belirlemeniz gerekir. Her fırça çeşidinin amacı ve çizgisi farklıdır. Bu sebeple fırçalar birbirlerinden ayrıştırılmak için numaralandırılırlar. Resim sanatı ile uğraşan bir çok sanatkar hangi fırçanın ne için kullanıldığına oldukça hakimdir, fakat amatör resim yapanlar için seçim yapmak oldukça zor olabilir. Derinlemesine araştırma yapmak için cimri.com sitesinden yardım alabilir, fırça çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

Fırça Çeşitleri

Fırça çeşitleri arasından doğru seçim yapabilmek için kullanacağınız alanın be boyanın seçimi oldukça önemlidir. Kullanılacak boya ve tuvalin büyüklüğü fırça belirlemesinde önemli görev üstlenir. Çeşitler arasından seçim yaparken boya çeşidi ve tuval büyüklüğüne göre çeşitleri eleyebilirsiniz. Birçok farklı marka tarafından üretimi sağlanan fırçalar çok çeşitli materyallerde ve kalitelerde üretilir. Fırça markaları fırçalarını satışa sunmadan önce her çeşidini numaralandırarak kullanıcıların işlerini biraz olsun hafifletilmiş olur. Onlarca marka arasından seçim yapmak oldukça zor bir işlem olabilir. Numaralandırmalar sayesinde aradığınız fırçalara hızlıca ulaşmanız mümkündür. Fırçaların kalınlıkları mm oranlarına göre hesaplanır ve ona göre numaralandırılır. İnce fırçalar daha ince çizgiler için kalın  fırçalar ise daha geniş alanları boyamak için kullanılır.  Fırça modelleri arasından Yağlı Boya Fırçası genellikle kesik uçlu yassı, sert ve sentetik özellikli fırçalardır. Sentetik Fırça çeşitleri birçok boya ile kullanılabilir fakat en uygun olduğu alanlar yağlı boyalardır. Boyayı palette karıştırmak ve tuvale uygulamak üzere tasarlanmış olan fırçalar arasından ihtiyacınıza uygun numarasını seçebilirsiniz. Resim yapmak için kullanılan fırçalar iki ayrı gruba ayrılır. Doğal Fırçalar ve sentetik fırçalar olarak kategorilendirilen fırçalar özellik bakımından birbirlerinden ayrılır. Sentetik fırçalar özellikleri bakımından oldukça kolay kullanım sağlanan ve kolay temizlenen ürünler arasında yer alır. Diğer fırçalardan farkla yumuşak ve plastik malzemeden üretildiği için uzun ömürlü ve dayanıklıdır.  Yuvarlak Uç Fırça en çok kullanımı sağlanan klasik fırçalardır. Birçok farklı numaraya hatiptir ve her boya tipine uygunluk gösterir. Düz Kesik Fırça tüm sanatsal alanlarda kullanılır. Şekil yaratmada ve yön vermede oldukça kullanışlıdır. Birçok farklı numarası ile resimlerinize de, hobi çalışmalarınıza da derinlik katabilirsiniz. Yassı Fırça kullanım alanları özellikle yağlıboya resimlerdir. Birçok farklı numarası bulunan ve skalası en geniş fırça çeşitleri arasında yer alır. Çok küçük alanlarda kullanılacak numarasından tutunda geniş alanları da kısa sürede boyamanıza yardımcı olacak geniş fırçalarda ürün listesinde mevcuttur.   Çizgi Fırçası form olarak incecik uçlu fırçalardır. Resimlerde ihtiyaç dahilinde çizgi çekmek ya da imza atmak için kullanılır. Suluboya Fırçası olarak sentetik fırçaların tamamı kullanılabilir. 

Fırça Fiyatları

Fırça fiyatları ürün özelliğine ve işlevselliğine göre değişkenlik gösterir. Birçok farklı materyalden üretimi  sağlanan fırça çeşitleri arasından seçim yapmak oldukça zor olabilir. En çok üretimi sağlanan sentetik fırçalar fiyat kategorisi olarak oldukça uygundur. Numara ve özelliklerine göre ücrette farklılıklar gözlemlenebilir. Bir de özel üretim fırçalar da mevcuttur. Hayvan kılından özel olarak üretilen fırçalar fiyat bakımından oldukça yüksek etiketlerle satışa sunulur. Çok sayacıda marka tarafından üretimi sağlanan boya fırçaları özelliklerine göre kategorilendirilir. Birçok özellik ve çeşit gösteren ürünler fiyatta da çeşit gösterebilir. Tek tek ya da fırça seti olarak satışa sunulan ürünler arasından bütçenize uygun tercih yapmak mümkündür. Çok uygun fiyatlı ürünler uzun süreli kullanıma uygun olmayabilir. Ürün tercihlerinde kaliteli ürünlerden yana tercih yaprak hem daha uzun süreli kullanım sağlar hem de bütçenize katkıda bulunursunuz. Ürünler markalarına göre de fiyatta değişiklikler gösterebilir. Hem markalar ve ürünleri hakkında bilgi almak hem de uygun fiyatlı ürün skalasına ulaşmak için cimri.com sizin için yol gösterici olabilir.

Fırça Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Resim fırçası  modelleri birçok farklı özelliğe sahiptir. Resim yaparken boyayı tuvale yaymaya yarayan fırçalar bir çok farklı boyut ve teknik özellikle karşınıza çıkar. Yapacağınız resim boyutunun ve kullanılacak materyalin önemi büyüktür. Birçok farklı boyutta bulunan fırça modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik fırçanın kıl özellikleridir. Genellikle sentetik kıl özelliği ile piyasada satışa sunulan fırçalar kolay kullanım özellikleri taşır. Hızlı temizlenir, bu sayede de renkleri birbirine karıştırmaz. Özel yapım fırçalarda mevcuttur. Tavşan, samur, kaz gibi birçok hayvanın kıllarından de üretimi sağlanabilen resim fırçaları arasıdan özel koleksiyonluk seçim de yapabilirsiniz. Yapacağınız resim ve kullanım sağlayacağınız boya çeşidine göre fırça model ve numaralarını belirleyebilirsiniz. Renkleri doğru aktarmak ve birbirine karışmamasını sağlamak için kolay temizlenebilen fırça seçimi yapmak büyük önem taşır. Set halinde de satışı sağlanan sentetik fırça tercihi de yapabilirsiniz. Sentetik ya da özel resim fırçaları arasından seçim yapmak ve kullanım alanlarını incelemek için cimri.com’dan yardım alabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery