track source
track source

Ataş

Ataş Fiyatları

302 Ürün gösteriliyor.
Ataş fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ataş modelleri ve Ataş fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ataş kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Mas, Delta, Maped, Brons. 302 adet Ataş fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ataş Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ataş markası:

En Çok İncelenen Ataş Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Ataş Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 302 Ataş modeli içerisinde en ucuz Ataş fiyatı 1.7 TL iken, en yüksek Ataş fiyatı 180.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ataş fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Ataş fiyatı ise 3.07 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ataş Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ataş

Ataş, ataç, tutturgaç ya da çengel gibi herkese göre farklı bir ismi olsa da tek bir görevi olan ataşlar, koca bir hayatın düzenini sağlar. Kağıt ve türevleri başta olmak üzere pek çok materyalin bir arada tutulması görevini üstlenir. Görevleri, içerikleri ve yapıları itibariyle birbiriyle aynı sınıfta yer alan çeşitli argümanların ayrışması, saklanması ve kolaylıkla belirlenmesi işlemlerinde kullanılır. Böylelikle önemli dökümanlarınızın kaybolmasını, kırışmasını, zarar görmesini ve fazla yer kaplamasını önleyerek zaman, emek ve alan tasarrufu sağlar. Öte yandan ortama sunduğu derli toplu görüntü ile etkili imaj oluşumuna yardımcı olur. Tabii tüm bunlar ataşın yalnızca temel varlık nedenlerini oluşturur. Asli görevlerini yerine getirip köşesine çekilmez. Minimal tasarımı, sevimli görüntüsü ve fonksiyonel yapısıyla kendini büyük küçük herkese sevdirmeyi başaran ataş, kendini farklı serüvenlerin baş aktörü olarak buluverir. Etkili bir stres atma yöntemi, eğlenceli bir oyuncak, sevimli bir askı aparatı veya sıra dışı bir aksesuar olarak. Anlaşılan o ki ataşların insanoğlunun hayatında elde ettiği ayrıcalıklı konum başka hiçbir şeyle mukayese edilemez.

Ataş Modelleri ve Özellikleri

Dünyanın en pratik ve ergonomik icatları arasında yer alan ataşlar, hayatınızın her alanında varlığına ihtiyaç duyulan vazgeçilmezler arasında gelir. Küçücük gövdesiyle başardığı performans sayesinde eğitim hayatından iş yaşantısına, ev hayatından sosyal hayata varıncaya dek her alanda fayda sağlar. Kendi kimliğini kazanmasını, daha doğrusu benzer ikamelerinden ayrışmasını sağlayan birçok özellik barındırır. Kağıdın icadından yüzlerce yıl sonra, 1900 yılında, Johann Vaaler tarafından icat edilen ataşı popüler kılan şeyi, akıllı tasarımı oluşturur. İcatlar tarihinde düzenleme işlemini argümanlara zarar veren iğne kullanımından kurtaran fonksiyonel aparatlar olarak geçer. Bir dosya içerisine sabitlenmesi gerekmeyen kağıtları delme veya daha ağır materyallerle toparlama külfetlerini ortadan kaldıran yönüyle beğeni kazanır. Popülaritesini yitirmeden günümüze kadar ulaşan ataşların kullanım amacınız ve görsel zevkinize hitap eden birçok modeli bulunur. Her ne kadar temel üretim yapısı iç içe geçmiş iki halkadan oluşan bir materyal üzerine kurulu olsa da; farklı biçimlerde üretilen ataş modelleri ile de karşılaşmak mümkün olur. Üretim materyali olarak genellikle metal, esnek plastik, nikel veya plastik türevleri arasında yer alan PVC kullanımı tercih edilir. Her yanı oval, bir yanı köşeli, üçgen, yuvarlak veya asimetrik kesimlerle ayrıcalıklı bir biçime erişen farklı tasarımları sayesinde her zevke hitap eden geniş bir seçim yelpazesine erişir. Tabii her birinin üstlendiği görev ölçeği farklı olan boyut seçeneklerini de unutmamak gerekir. Küçük, orta ve büyük boyutlarla karşınıza çıkan ataşların tutuş ve kullanım beklentilerinize yanıt veren, birleştirmeyi düşündüğünüz döküman miktarı için yeterlilik gösteren pek çok boyut seçeneği bulunur.  Üretici markalar arasında değişen en ve boy ölçülerinde görülen farklılıkların minimal düzeyde olduğu gözlemlenir. Düzen ve tasarruf değerlerine sunduğu katkı kadar imaj ve motive üzerinde de azımsanmayacak etkilere yol açan ataşların sergilediği renk yelpazesi ise görevlerine eşlik eden fayda rollerinin belirleyicisi olur. Metalik, beyaz, siyah gibi klasik renk alternatifleri, iş, ödev ve CV sunumu gibi ciddiyet gerektiren amaçlarda etkili imaj adına ideal seçeneği oluşturur. Cıvıl cıvıl renklerle tasarlanan canlı renk alternatiflerini ise toparlama işlemlerinizi çok daha keyifli bir hale getirebilmek için tercih edebilirsiniz.

Ataş Fiyatları

Üstlendiği rolün büyüklüğüne rağmen bütçe dostu cazip fiyatları ile beğeni kazanan ataşlar, bütçenizde de ağırlık oluşturmayan gerekler arasında gelir. Bir diğer beğenisini minimal fiyat farklılıkları ile kazanan ataşların kendi içinde sergilediği fiyat farklılıkları ise bazı unsurlar etrafında şekillenir. Farklı markalar tarafından üretilen ataş modellerinin her biri farklı fiyat değerlerine sahip olur. Aynı markaya ait ataş modelleri arasında görülen fiyat farklılıklarına ise ataşın boyutu, tasarımı ve kutuda yer alan ataş miktarı neden olur. Buna göre, özel bir tasarımla oluşturulan ataş modelleri, standart ataş modellerinden daha yüksek fiyatlı olabilir. Aynı şekilde ataş boyutu büyüdüğünde veya kutudan çıkan ataş miktarı arttığında ödemeniz gereken tutar da artar. Kısa vadede daha fazla ödeme yapmanızı gerektiren bu durumun esasında uzun vadede ekonomik avantajı da beraberinde getiren olumlu bir etken olduğunu belirtmek gerekir. Satış noktaları tarafından sunulan ataş fiyatları içerisinde en cazip olana eriştiren fiyat araştırma sitesi cimri.com’u ziyaret etmek ise en büyük kar oranına erişebilmenin en pratik yolunu sunar.

Ataş Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Eviniz, ofisiniz ve hatta çantanızda bulunması gereken ataşlar; hangi tasarım, renk veya boyuta sahip olursa olsun; aslında aynı görevi yerine getirir. Fakat yeterlilik, daha doğrusu işlevsellik anlamında farklı katkılar sunar. Bu nedenle seçim yaparken ataş deyip geçmemek ve yapacağınız doğru seçimle elde edeceğiniz verimi arttırmak önem kazanır. Bunun için ataşlar arasından seçim yaparken öncelikli olarak boyut ve renk detaylarına dikkat etmeniz gerekir. Dökümanlarınızın miktarı ile uyumlu ataş boyutunda karar kılmak, sorunsuz bir iş deneyimi sunar. Oysa ki gereğinden daha büyük bir ataş evraklarınızı tutturmayı başaramazken; gereğinden daha küçük bir ataş ise yeniden dağılmalarını sağlayabilir. Sunum yapmak üzerine kullanacağınız ataşların metal, siyah veya beyaz renkler arasından seçimi ise doğru imaj oluşumunda yarar sağlar. Fakat kendinizle baş başa gerçekleştirdiğiniz düzenleme işlemlerinde renkli ataşlar tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem yaptığınız işten daha fazla keyif alabilir hem de toplayarak sınıflandırdığınız dökümanlarınızı daha kolay tespit edebilirsiniz. Beraberinde alacağınız ataş miktarı ile ilgili de doğru kararlar alarak uzun vadede yaşayacağınız emek ziyanını da engelleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery