Fosforlu Kalem

En Ucuz Fosforlu Kalem Fiyatları

466 ürün gösteriliyor.
Fosforlu Kalem fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Fosforlu Kalem modelleri ve Fosforlu Kalem fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Fosforlu Kalem kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber-Castell, Bigpoint, Schneider, Scrikss, Edding. 466 adet Fosforlu Kalem fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Stabilo Swing Cool Eflatun 55 Fosforlu Kalem
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

FOSFORLU KALEM NEDİR?

Kırtasiye raflarını süsleyen renk renk fosforlu kalemlerin çekiciliği o kadar fazladır ki; çoğu zaman gördüğümüz yerde, fiyatlarına bakmadan satın alırız. Ders çalışmayı ve altını çizme işlemini zevkli hale getiren bu kalemlerin tek kullanım alanları çoğu zaman bununla sınırlı kalmamaktadır. Saç boyama, tırnak boyama, kumaş boyama, yıpranan ev eşyalarının tamiri gibi birçok alanda kullanımları olan fosforlu kalemlerin en büyük problemi ise, çabuk bitmeleri ve uçucu özellikleri ile mürekkeplerinin hızlı şekilde uçarak tükenmesidir.

Fosforlu Kalem Nasıl Doldurulur?

Bu tip durumlarda imdadınıza fosforlu kalem doldurma mürekkepleri yetişecektir. Tek yapmanız gereken kalemi sünger ucu alta gelip; baş aşağı şekilde ters olarak dolum mürekkebinin içine sokmak. Yarım saat beklediğinizde sünger kısım sıvı mürekkebi emecek ve kaleminiz yenilenmiş olacaktır. Daha önceden boyanmış olan sünger ucunu ise temizlemek için doldurma mürekkebine daldırmadan önce alkollü bir pamuk ya da aseton yardımı ile temizleyebilirsiniz. Dağılmış ve düzgünlüğü bozulmuş ve keçeleşmiş sünger ucunu ise keskin bir makas yardımı ile düzelterek ya da keserek yeniden şekillendirebilirsiniz.

Fosforlu Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu kalemlerin en büyük sorunlarından biri de kullanılırken kaza sonucu gömlek kollarına bulaşmasıdır. Oluşan mürekkep lekesinin çıkarılması çoğu zaman zor olmakta ve hatalı işlemler sonucu bazen imkansız hale gelmektedir. Öncelikle lekenin üzerine bir miktar kolonya ya da alkol dökerek bir süre bekleyin. Daha sonra kumaş uygun bir yapıda ise temiz bir pamuk üzerine biraz aseton ya da alkol dökerek hafifçe silebilirsiniz. Bu işlem bittikten sonra giysinizi, leke çıkarıcı eklemiş bir suya bastırıp bekleyin. Yıkama öncesi lekeli kısmın üzerine tekrar leke çıkarıcı sürerek makinede normal şekilde yıkayabilirsiniz. Bu işlemlerin kullanılamayacağı bir kumaş söz konusu ise lekenin üzerine kolonya döküp buharlaştırarak ve bu işlemi birkaç kez tekrarlayarak da iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun her renkte, Faber-Castell, Stabilo, Adel, Noki, Edding, Pentel, Amos, Pilot, Aihao, Schneider, Bigpoint, Avansas, Hi-Text ve Artline marka fosforlu kalemleri, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/fosforlu-kalem