Kalemlik (Kalem Kutusu)

En Ucuz Kalemlik (Kalem Kutusu) Fiyatları

2251 ürün gösteriliyor.
Markalar
Kalemlik (Kalem Kutusu) fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kalemlik (Kalem Kutusu) modelleri ve Kalemlik (Kalem Kutusu) fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kalemlik (Kalem Kutusu) kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Slazenger, Lumberjack, Faber-Castell, Bigpoint, Vitale. 2251 adet Kalemlik (Kalem Kutusu) fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Kalemlik Ve Kalem Kutusu Nedir?

Okul çağlarında kullanılmaya başlayan hatta bazı bireyler için okula başlamadan öncede kullanılan birçok kırtasiye ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler okul hayatımızda özellikle her gün kullandığımız araç gereçler haline gelebilirken bazıları ise arada bir sadece gerekli derslerde kullandığımız araç gereçler olabilmektedir. Bu bağlamda okul için kullanılan birçok araç gereç bulunmaktadır. Bu araç gereçler; kalem, silgi, defter, çanta, resim dosyası, uç, tükenmez kalem, boya kalemi, yapıştırıcı, resim kâğıdı gibi sıralanabilir. Bunlar ve bunlar gibi kullandığımız okul hayatı boyunca işimize yarayan ve gerekli olan onlarca hatta ve hatta yüzlerce ürün bulunmaktadır. Bu ürünleri hemen her gün okula giderken yanımızda götürebilirken kimisi de arada bir lazım olabilmektedir.

Bahsettiğimiz ürünler içerisinde yerini alan kalemlikler ve kalem kutuları da birçok zamanda ve alanda işimize yaramıştır. Kalemlik ve kalem kutusu hemen hemen aynı şeylerdir. İçlerine okul için gerekli kalemlerin ve silgilerin konulduğu eşyalardır. Gerekli durumlarda içlerine uhu, bant gibi araç gereçler de konulabilir.

Kalemliklerde Neler Bulunmalıdır?

Okula ya da işe götüreceğiniz kalemliklerin içerisinde bulunması gereken eşyalar vardır. Kalemliklerinize dilediğiniz ve özellikle sıkça kullandığınız kalem türlerini bulundurmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra kalemliklerinizde silgi, makas ve yapıştırıcıların bulunması da gerekli durumlarda kullanabilmenizi sağlamaktadır. Eğer uçlu kalem kullanıyorsanız, kalemliğinizin içerisinde mutlaka uç da bulundurmanız gerekmektedir.

Kalemlik Nasıl Temizlenir?

Kalemliklerin içerisine zamanla tükenmez kalemlerinizden boya akabilmektedir. Her ne kadar tükenmez kalemlerin kapağının kapalı olduğunu düşünseniz de, bazı anlarda açılabilir ve kalemliğinizin içerisine tükenmez kalemin boyası damlayabilmektedir. Öncelikle kalemliğinizin içerisine akan tükenmez kaleminin boyasını temizlemek için gördüğünüz anda müdahale etmeniz oldukça önemlidir. Kalemliğinize akan tükenmez kalemin sıvısı yoğunsa öncelikle temiz bir bez yardımı ile yoğun olan mürekkebi oradan almanız gerekmektedir. Sonrasında ise bir bardak suyun içine bir kaşık ağartıcı etkisi olmayan çamaşır suyunu ilave edebilir ve karışımı bezin üzerine dökerek, kalemliğinizde leke olan yere sürebilirsiniz. Kalemliğinizde bulunan mürekkep izi çıkana kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, silme işlemini ovalamadan yapmaktır. Aksi takdirde mürekkep lekesi kalemliğinize yayılacaktır.

Sentetik malzemeden oluşan kalemliğe sahipseniz bir başka yöntem olan saç spreyini de kullanabilirsiniz. Saç spreyini kalemliğinizde oluşan lekeli bölgeye sıkabilir ve temiz bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Daha sonrasında ise kalemliğinizi ters çevirerek makinede yıkayabilir ve saç spreyinden kaynaklanan katılaşmayı da geçirebilirsiniz. Bir başka yöntem ise bir fincan suyun içerisine koyacağınız bir tatlı kaşığı amonyaktır. Ancak kalemliğinizi bu şekilde temizlerken mutlaka maske takmanız gerekmektedir. Son olarak bir başka yöntem de saf alkol kullanmaktır. Kalemliğinizde mürekkep izi olan bölgenin altına emici özelliği olan bir bez koyarak lekenin üzerini saf alkol ile silebilirsiniz.

Kalem Kutusu Gerekli midir?

Birçok öğrencinin hayatında bir kere bile olsa kullanmış oldukları kalem kutuları olmazsa olmaz ürünler değillerdir. Fakat kullanılması gerekli olduğu birçok durum bulunmaktadır. Bu bağlamda kalem kutuları birçok okul eşyamızı bir araya toparlayarak bize okul hayatımızda düzenli ve tertipli bir birey olmayı da öğretebilmektedir. Şekil şekil, boy boy ve renk renk birçok kalem kutusu seçeneği mevcuttur. Eğer Cimri.com’u ziyaret ederseniz Hummel, Lacoste, Slazenger, Mont Blanc gibi birçok markanın kalemliğini bulabilir ve zevkinize ve markalarına göre aralarında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kalemlik Çeşitleri Nelerdir?

Kalemlikler birçok farklı çeşide sahiptir. Öncelikle boyutları ile değişiklik gösterirler. Bunun yanında bez, örme, metal plastik gibi birçok farklı kalemlik çeşidi vardır. Çocuklar için üretilen kalemlikler çeşitli çizgi film karakterlerinin figürleri şeklinde de tasarlanmaktadır.

Kalemli Fiyatları Ne Kadar?

Hummel, Faber-Castell, U.S Polo Assn, Hakan Çanta, Mont Blanc gibi markalar birçok farklı tasarımda ve kaliteli kalemlik-kalem kutusu ürünü üretmektedir. Kalemlik fiyatları çeşidine göre çok farklılık göstermektedir. Sitemizde bulabileceğiniz en ucuz kalemlik fiyatı 13 TL’dir. Aynı zamanda biraz daha incelerseniz üretim malzemesine ve markasına göre 800 TL gibi bir fiyatta da kalemlikler sitemizde bulunmaktadır.